Post Reply

nefunkční mapy u telefonu BENQ T47

Post by jirikdc1
prosím o radu mám nový tel. Benq T47 android v. 5.0.2. Po dobré zkušenosti v Samsung S3 mini jsem do tohoto mobilu nainstaloval WAZE. Zobrazuje se vše ovšem mimo map. Navigování také nefční. Na EN fóru byl návod na "empty maps" -> nastavení->rozšířené->přenos dat->aktualizovat mapu v okolí to jsem provedl již několikrát, aplikaci jsem několikrát též odinstaloval a znovu nainastaloval bohužel problém stále přetrvává. Debug logy jsem již také několikrát odeslal. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Lze tento problém nějak řešit? Je problém pouze v mobilu? Děkuji
jirikdc1
Posts: 9

POSTER_ID:17172023

1

Send a message

Post by hamilnes
Z uvedených obrázkov to vyzerá, že si nemal GPS fix. Nebude problém v tom, že sa tlf. nevie "riadne fixnúť"?
Skús napr. aplikáciu "GPS Status Test & Fix".
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by jirikdc1
Děkuji, ykoušel jsem internetové připojení jak přes WIFI tak i přes mobilní síť, vše bez úspěchu. Zkusil jsem dát tedy ##@other do cíle a zobrazilo se na okamžik inicializace a pak jen stále běží kolečko vyhledávám bez výsledku (jednou se objevilo "stažení hlasových pokynů selhalo". Zkoušel jsem odinstalaci s vymazáním adresáře WAZE v mobilu pak další instalaci z google play a výsledek stále stejný.
jirikdc1
Posts: 9
Send a message

Post by jirikdc1
Včera jsem ještě ze zoufalosti vyzkoušel překopírovat adresář WAZE ze Samsungu(tam WAZE bez problému fungoval) do Benqu (zde jsem v PC úplně smáznul původní celý adresář WAZE) a hle mapy se objevily. Dnes jsem zkoušel v provozu a WAZE bez navigování šlo normálně, poté jsem zadal navigovat domů a WAZE stále hlásilo najet na vyznačenou trasu a když už jsem na trase byl, tak opět hlášení "najet na vyzn. trasu" stále dokola. Nezapočítavaly se ujeté kilometry a nemělo to ani vliv na výpočet doby příjezdu. Poté jsem zadal nastavení->rozšířené->aktualizovat mapu v okolí a... ... a jsem opět bez map
jirikdc1
Posts: 9
Send a message

Post by jirikdc1
Ano, vše funguje hledání cílů, výpočet trasy, policejní komtroly, nehody, ostatní wazeři, ale bez mapy
jirikdc1
Posts: 9
Send a message

Post by jirikdc1
[img]jirikdc1.rajce.idnes.cz/WAZE/#Screenshot_2016-01-03-21-32-11.jpg[/img]
jirikdc1
Posts: 9
Send a message


jirikdc1
Posts: 9
Send a message

Post by jirikdc1
aplikaci GPS Status & Fix jsem nainstaloval fix proběhl, WAZE jsem odinstaloval opět nainstaloval a beze změny. Myslel jsem, že je to levnym telefonem, ale když to dělá i Samsung tak to asi telefonem nebude. Je to ale divný protože manželka má Lenovo se stejnou verzí androidu a tam waze je fční, tak já už nevim.
jirikdc1
Posts: 9
Send a message

Post by jirikdc1
já děkuji a byl bych rád kdyby HQ pomohlo protože jsem si na WAZE docela zvykl a jsem s ním plně spokojen
jirikdc1
Posts: 9
Send a message