Post by porubcan
Nevidím extra prínos tiketov pre URka. Odporúčam však používať skript UR & MP tracker. Umožňuje oskenovat EA a v tabuľke zobraziť všetky URka, na preklik sa na ne presúvať v mape, zoradiť URka podľa veku, dátumu posledného komentára, vzdialenosti...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by pvo11
Já bych řekl, že pokud je v UR nějaký text, tak se dá zkusit najít řešení i bez dotazu. Buď je vidět hned, pak je možno to hned opravit a do UR napsat, jak to bylo vyřešeno, kdyby to zadavatel myslel jinak nebo něco jiného.

Pokud si řešitel myslí, že na chybu přišel, ale není si jistý, pak stačí dotaz typu "Máš na mysli toto?"
zadavatel buď napíše Ano nebo doplní podrobnosti, ale vidí, že se tím někdo zabývá.

I když tam text není, tak se dá někdy odhadnout podle typu UR a záznamu trasy, co zadavatel myslel a opět se dá zeptat jako v předchozím případě.

Nejhorší jsou UR typu Obecná chyba, kde nejsou stopy StreetView a ani žádný text. Tady z toho nic nevyčte ani Sybyla a je třeba poslat obecný dotaz, co vlastně zadavatel myslel. Ale i tak není třeba to s délkou dotazu přehánět a citovat tam půl Wiki ;-). Nicméně moje zkušenost je, že takováto UR zastanou často bez odpovědi, ať se dotaz napíše jakkoli, protože uživatel ho zadal omylem nebo už neví co to bylo. Perličky jako odpověď typu "Žádný problém tu není, manžel to zadal omylem, protože s tím neumí" se tak často nestávají.

Osobně si myslím, že kratší text je lepší než neosobní a stááášně dlouhý text, ve kterém chvíli trvá než člověk najde, na co se ho řešitel vlastně ptá. Několikrát jsem za jízdy zadal UR, aby se mi pro řešení zaznamenaly stopy a místo a protože texty za jízdy nepíši, tak se mi několikrát stalo, že jiný řešitel byl rychlejší. Když pak dostanu dlouhý obecný text generovaný skriptem, který vypadá, spíš na robota než na živého řešitele, tak se vždy leknu :).
Nicméně jakýkoli text je lepší, než zavření bez jakéhokoli náznaku řešení a odpovědi, což se mi v dávných dobách také stávalo.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Nějak mě nenapadá jak by se udělal interface. Asi by to musel být nějaký skript v editoru, kterých už pár šikovných je a obejdou se bez TTS.
Další otázka je, co by to přeneslo.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Chvíli jsem přemýšlel jestli to komentovat, ale pak jsem neodolal ;) .

Dotyčný uživatel má v něčem pravdu:
  • pokud na záznamu vidím, že se někdo před cestou otočil, tak bych se s ním nehádal a tu polnačku tam bez řečí nastavil, za rok a půl může být skutečně ve špatném stavu a on tam byl teď
  • přívoz bez restrikcí je úplně blbě, ale to už jsem TeXovi psal, když ho tam zadal, navíc ani nebylo tenkrát jasné, zda je vůbec v provozu natož provozní doba (osobně se řídím heslem: "Lepší je chybějící silnice, kterou to uživatele mohlo navigovat, ale nenavigovalo, než neexistující silnice, kterou to uživatele navigovalo")
  • bohužel spousta obcí nemá ulice, tak jim ve Waze nejde zadat čísla, uživatel to vnímá jako chybu, my sice také, ale víme, že se s tím nedá nic moc dělat
V něčem se uživatel mýlí, když si myslí, že
  • jsme z UR schopni zjistit jeho login nebo dokonce trasy
  • komunita programuje aplikaci a muže si tam něco doprogramovat
  • jiné aplikace chyby nemají :)
Prostě Waze není navigace pro každého, kdo o ní nic neví, je nutně občas zklamán.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by vargosz
Řešitele měsíce rád přenechám někomu jinému, ale zkusím toto:

problém vidím v tom, že aktuálně je kvůli použití segmentů parking z routingu v podstatě vyřazena možnost otočit se na dálnici přes ty benzínky do protisměru.

Neznám to tam a nevím jestli je to v reálu možné (třeba je tam někde nějaký zákaz) a jsem líný to celé projíždět přes street view.

Ale pokud tam není zakázán průjezd a pod, tak minimálně tyto segmenty bych změnil na street a tento změnil z jednosměrky na obousměrný segment.
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord