Post Reply

Hlášení počasí - mlha

Post by
Omlouvám se, pokud zakládám nové téma, ale můj pohár trpělivosti už přetekl.

Už mě totiž totálně vytáčí vykřičníky co 200m s tím, že je mlha - navíc jsou většinou v místech, kde člověk vidí až na horizont (cca 5-10km) a mlha nikde (reporty třeba 3 minuty staré). Navíc si při hlášení mlhy připadám jako ve filmu Vrchní, prchni - to nemusíte hlásit, to přece vidíte. Kdyby se raději daní lidé věnovali plně řízení, než neustále klikali do telefonu.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby tam dané hlášení nebylo - mimo jiné už by se taky mohlo přidat hlášení déšť, slunce, úplněk apod. Možná danou situaci zveličuji, ale už mě to opravdu vytáčí. Mlhu snad každý vidí a podle situace případně upraví rychlost, zapne mlhovky, ale nemusí to roztrubovat po 200 metrech, že je stále mlha.
Minimálně jsem pro, aby se vedení v Izraeli navrhlo, že za to nebudou body - to je asi jediné, proč to daní lidé stále používají (o tom, jak se zneužívají benzinky, bych se mohl taky sáhodlouze rozepsat). Tím by se dalo eliminovat zneužívání hlášení MLHA k zisku bodů.

Jaké jsou Vaše názory na danou situaci?

POSTER_ID:16960739

1

Send a message

Post by BobiskyJL
Taky jsem kdysi dával občas mlhu na hlášení, ale minule jsem vyrazil do Brna a to byla tragédie, příjezd do Brna "zamlhován", a úplně mě to navigaci otrávilo. Líbilo by se mi, že když člověk má Waze zapnuté, ale nemá nastaven cíl, tak mlhu nezobrazovat (vidím aktuálně to co vidím :-) ) A pokud si nastavím nějaký cíl, tak by se mi líbilo, kdyby vyskočilo třeba na trase je mlha v tom a tom místě, v cílí hrozí to a to a třeba člověk si vyjede dříve či trasu změní.
BobiskyJL
Posts: 4
Has thanked: 2 times
Send a message
Waze - dorostenec

Post by bures
Honění bodů je příčina. Řešením je BAN a úprava aplikace, aby některá hlášení zobrazovala jiným způsobem.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by GinBook
System menit nikdo nebude.
Je mnoho novych, diky reklame uzivatelu, kteri se ted budou honit za body. Je to normalni vec. A ono je to prejde.
Pokud to nekdo prehani, bude zablokovan na hlasky automaticky, na to je ochrana v systemu.
Pokud mas jmena, pis mi PM. Na to mam nastroje jak usmernit dane uzivatele.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Proti frekvenci zadávání hlášení kvůli bodům změna názvu nepomůže.
Také bych bral Hustá mlha, ovšem bavíme se tu o meteorologickém jevu, kdy je to každých 5s? jinak a každý uživatel si pod hustou mlhou představuje něco jiného. O rozsvícených mlhovkách a hádkách kdy ano a kdy ne, je hádek na FB plno. ;-)

Tady je jediné řešení, usměrnit uživatele.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Body/system nikdo menit nebude.
A pumpy muzes zadat tusim max. 5x za hodinu nebo tak nejak.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Teoreticky by ho měla sejmout ochrana v systému a zakázat mu reporty sama.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Tak jsem si to prolítnul.... mám zakázat všech 21 uživatelů na hromadné hlášky v několika minutách? :-/

všechno náledí, a mlha.

Jsou tam, 2 extrémy, na ty se mrknu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by jardacz
LuCasJankov wrote:Už mě totiž totálně vytáčí vykřičníky co 200m s tím, že je mlha - navíc jsou většinou v místech, kde člověk vidí až na horizont (cca 5-10km) a mlha nikde (reporty třeba 3 minuty staré). Navíc si při hlášení mlhy připadám jako ve filmu Vrchní, prchni - to nemusíte hlásit, to přece vidíte. Kdyby se raději daní lidé věnovali plně řízení, než neustále klikali do telefonu.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby tam dané hlášení nebylo - mimo jiné už by se taky mohlo přidat hlášení déšť, slunce, úplněk apod. Možná danou situaci zveličuji, ale už mě to opravdu vytáčí. Mlhu snad každý vidí a podle situace případně upraví rychlost, zapne mlhovky, ale nemusí to roztrubovat po 200 metrech, že je stále mlha.
Naprosto výstižné, plně souhlasím. A hlavně všichni obě mlhovky a 40 km/h!
jardacz
Posts: 98
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by JosifekR
Možná by nebylo od věci, zažádat o úpravu bodování ve smyslu za dané hlášení body pouze poprvé a další body za stejný typ hlášení až při další jízdě. Něco jako body za pumpy... Také se přičtou jen jednou za den. Pak by bylo nahánění bodu nesmyslné, páč by během jedné jízdy co by nahlásil třeba 34x mlhu, by dostal pouze 3 body a ne 102 bodu.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk
JosifekR
Posts: 52
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times
Send a message

Post by JosifekR
Tak když to není mlha, tak snad 20 hlášek pokaždé po pár set metrech jako nebezpečí na vozovce... Vše od stejného uživatele na Sokolovsku.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016012 ... e851b4.jpg[/img]
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016012 ... ac597f.jpg[/img]
JosifekR
Posts: 52
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times
Send a message