Post Reply

Glonass v LG Spirit (H440)

Post by Valcare
Zdravím,
mám takový menší problém s navigací. Mám nový telefon - LG Spirit, ale navigace mi v něm v podstatě nefunguje. Ať mám Waze nebo jen Mapy, tak pozice na mapě je vždycky úplně mimo a když jedu, tak mi aplikace po dobu cesty jen chytne mrtvici a už se nevzpamatuje. Dočetl jsem se, že v mobilu nemám GPS - což mi taky Waze oznamuje - ale mám tam Glonass, s čímž by neměl být žádný problém, ne? Nebo se to musí někde nastavit?

Jakákoliv pomoc bude vítána. Jsem bez navigace jak bez ruky.

Díky moc a přeju šťastné cestování :D
Valcare
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:17187740

1

Send a message

Post by Xperianeo
Tiež mám tento fon. Býva tam všeobecný problém s anténou na GPS. Niekedy stačí pritiahnúť všetky skrutky pod zadným krytom a úroveň signálu sa zlepší. Mne niekedy drží signál bez problémov počas celej plánovanej trasy niekedy padá každú chvilu. Úroveň signálu na gps teste mám najčastejšie: väčšina satelitov je červených +niekolko satelitov (2-3) zelených ale tesne. Preto používam externe GPS. (NOKIA LD-4W + bluetooth GPS appka na prepojenie) Subjektívne pri verzii 4.0 mi signal GPS na fone padal menej ako na 4.1.
Keď bol fon uplne nový prvý deň celodenneho navigovania bez problémov ani jeden výpadok, na druhý deň sa nechytil ani raz.
OFF topic: Mal som nainštalované viaceré verzie a ani pri jednej som nemal problemy s padajucou alebo mrznucou aplikaciou. Robil som len aktualizacie. Možno je to droidom 5+ žiaden root ani custom ROM
Xperianeo
Posts: 9
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by vitj
foxitrot wrote:
vitj wrote:Pokud nemáš fix, tak je poloha nepřesná...
Pokud nemáš fix, tak poloha není vůbec ;)

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
Pokud se používá, jak předpokládám nejvyšší přesnost, tak máš polohu z wifi a GSM a tedy je nepřesná.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Podle výsledku z GPS testu to vidím spíš na jiný telefon ... Pokud nemáš fix, tak je poloha nepřesná a fungovat navigace nebude.
Asi na alze vědí co píší ;-(
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by Valcare
Jasně, díky moc všem, hned jak bude čas, tak jim ho tam vrátím :)
Valcare
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Valcare
K tomu, že v mobilu nemám GPS, dozvěděl jsem se na to alze, kde jsem si ten telefon našel. Ale teď když se tam koukám zpětně, tak máš pravdu a v seznamu fukncí to tam je, tak se omlouvám. To nic ale nemění na tom, že Waze mi píše, že GPS nemám. Píše mi to konkrétně "Chybí GPS. Zobrazuji přibližnou polohu.".

O tom restartu systému jsem uvažoval až jako o konečným řešení, nikdy se mi do toho moc nechce. Ale je mi jasný, že mi teď moc možností už nezbývá.

Každopádně k tomu GPS testu, tak jsem to zapl znova a nejaktivnější tři sloupce jsou 14, 17 a 19, kde mi vyskakovaly čísla od 10 do 20. Teď se mi tam po nějaký době ozvala 01, kde se mi po pohybovalo kolem č. 15. Na chvíli mi tam dokonce naskočilo to 3D Fix, ale hned to zase zmizelo. Už jsem z toho telefonu na prášky :D
No, nějaký konečný vyhodnocení by bylo asi takový, že mi tam naskakujou sloupce 14, 17 a 19 - ty nejvíc a čísla v nich mezi 10 a 20. Na chvilku mi tam naskočil 01 a mám pocit, že i 03. Problikly mi tam hodnoty i něco klem 70, ale to hned bylo pryč.

Předpokládám, že tady nebude na výběr a jít do továrního, co? :/
Valcare
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Valcare
Jasně, to mě nenapadlo, kouknu na to :)

Ah. Promiň, holt jsem si toho nevšiml hned :) mně se v té aplikaci dlouho nic neukazovalo, tak jsem myslel, že to musím nějak zapnout a že až pak to začne něco dělat, protože se mi tam v jednu dobu nic nehýbalo. Ale vydržel jsem pár minut a začalo to pracovat. Nakočily mi tam za 10 min max. 4 sloupečky, ale povětšinou jsem tam měl jeden nebo dva, přičemž ani jeden z nich nepřekročil č. 20 a nahoře mi zůstalo No Fix po celou dobu. To asi nebude úplně dobrý, že?
Valcare
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message
Last edited by Valcare on Thu Jan 21, 2016 8:25 am, edited 1 time in total.

Post by Valcare
Tak do nastavení jsem koukal a vysokou přesnost nastavenou mám, koukal jsem na verzi Androidu a tu mám taky 5.0 nebo ždibec vyšší, teď si nejsem jistej. Stejně jsem ale pořád na stejným. Je možný, že by to zlobilo přímo kvůli HW telefonu, že tam prostě je něco špatně, takže reklamace by se jevila jako dobrej nápad? :D

Zkoušel jsem tu apku na ten GPS test, ale vůbec se v tom nevyznám :D
Valcare
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message