Post Reply

Náměty na zlepšení

Post by nody_cz
Přeji pěkný dobrý večer,

poměrně dlouho jsem využíval navigaci Sygic. Nemohu si na ni nějak stěžovat, ale po vyzkoušení Waze ji téměř nepouštím. :D

Na Waze se mi především líbí, že má stále aktuální mapy, obrovskou komunitu, která si vše udržuje vlastně sama (mapy, různá upozornění, ceny paliva, atd).

Mate-li někdo možnost ovlivnit ,co by šlo ještě vylepšit, zde jsou moje tři "přání":
:arrow: pokud zadám kam chci dorazit, je mi nabídnuto několik různých tras. Bohužel jsou tam uvedeny pouze čísla silnic (včetně vzdálenosti a doby cestování). Pokud jsem na neznámém místě, tak čísla silnic mi moc neřeknou. Např. Sygic nabídne trasy zakreslené ve zmenšené mapě (včetně vzdálenosti a času cestování). Dle mého názoru je to podstatně názornější a pohodlnější.
:arrow: v nové verzi Sygic je velmi pěkně graficky zobrazeno např. sjíždění z dálnice nebo odbočení na složitějších křižovatkách. Jsou vidět všechny jízdní pruhy a i pruh ve kterém se mám držet. Nevím, zda je to u Waze s ohledem na využití a vytváření online map možné.
:arrow: Někdy není špatné vidět kolik mohu na aktuálním místě uhánět. Ne vždy to je v konkurenční navigaci pravda, ale občas se mi to hodilo.

Pokud to již nyní Waze umí, prosím o radu jak toho docílit.

Věřím, že mi nevyčtete, že jsem založil nové téma, ale myslím si, že případné další náměty mohou pomoct všem, kteří tuto navigaci používají.
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times

POSTER_ID:17191520

1

Send a message

Post by chose_sv
Ad2) hlasové o pokyny alespoň napoví, kde se máš držet

Odesláno z mého 2014813 pomocí Tapatalk
chose_sv
Posts: 3
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by dusan2020
ad2) treba mať zapnuté hlasové pokyny a pozorne počúvať ako ťa navigujú a dávať pozor kadiaľ reálne ideš, aby sa nestalo, že zle odbočíš ;)
dusan2020
Posts: 172
Has thanked: 43 times
Been thanked: 11 times
Send a message
;)

Post by GinBook
Těší nás, že sis oblíbil Waze, no nechceš to ještě jednou vyzkoušet ze Sygicem jak to vypadá v koloně či uzavírce? ;-)

ad1) Když máš výběr tras, tak je tam někde chlívek/ťapnout kde si můžeš zobrazit trasy v mini mapě.
ad2) Jooo to je zbožné přání nás všech mít navigování do pruhů.
ad3) Funkce překročení rychlosti se již testuje na iOS, pro android to bude o něco později letos. WP netušíme vůbec.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by hamilnes
Vďaka Pišta, pekne si to napísal.
Len by som doplnil, že každý prihlásený wazer môže pridať svoj originálny nápad na vylepšenie na stránke Waze suggestion box. Je to tam síce prevažne anglicky, ale kto nevie, môže použiť prekladač. ;)
Samozrejme wazeri tu môžu hlasovať za preferované odporučenia. Nevieme ako to HQ spracováva a akú to má váhu pri vývoji, ale vypadá to pekne. :)
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
To je jasné...ale prečo užívateľom nedopriať radosť z toho pocitu, že môžu svojou troškou prispieť k vývoju najlepšej navigácie? ;)
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by nody_cz
Moc děkuji za tak rychlou reakci a cenné informace.

Nejsilnější stránka Waze je právě aktuálnost informací a to díky obrovské komunitě. Už mi to párkrát pomohlo, i když Waze používám teprve druhý měsíc.

ad1) V pravém horním rohu je opravdu v nabídce tras tlačítko "Mapa" (alespoň u Androida). Zobrazení je úplně dokonalé :D. To tlačítko by si zasloužilo být výraznější.

Na ostatní vychytávky, které jsem zmínil se už těším.

Pokud, zde uvede někdo další "přání", možná je zkušenějších uživatelé hned splní...
nody_cz
Posts: 18
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by porubcan
takto ked uz tu mame tuto temu, tak by asi nebolo na skodu uviest, ze napady komunity (a rovnako aj problemy, ktore nas tazia) posuvame skrz nasho community managera dalej. a tiez ich zdoraznujeme a sumarizujeme na vyrocnych meetupoch (ci uz lokalnych alebo stretnutiach global champs)
minuly rok (na meetupe CZ+SK local champs so zastupcami Waze) v Mikulove sme prezentovali takyto zoznam najdolezitejsich veci (a pridavam aj aktualny stav):

TOP Problemy:
  • Posunute satelitne snimky - zial mimo priamy dosah Waze, zatial bez uspechu
  • Reporty udalosti od CE Traffic - vypnute natrvalo
  • problemy v prihranicnych oblastiach - ceny PHM v mene ineho statu, problemy s ukladanim landmarkov - zatial ziadny progres
  • Navigacia v tuneloch - funkcionalita je pripravovana
  • Big junctions AKA junction box - na tomto tiez (dlho) pracuju, vraj uz nieco niekde testuju
  • Problemy s kompatibilitou - vyriesili problem s rosypanou grafikou na niektorych telefonoch, ziadny posun co sa tyka WP
TOP chybajuce ficury:
  • Samospravne delenie (okresy, miestne casti) - zatial bez zjavneho posunu u nas, vo vybranych krajinach nasadili medzi casom obdobu US states
  • sposob manazovania radarov - obmedzenie moznosti editovat ich na L4, v buducnosti nemoznost nahlasit radar priamo z aplikacie, robi sa na podpore pre usekove radary
  • podpora pre rozne typy vozidiel - aktualne chystaju taxi, dalsie typy snad v buducnosti
  • opatovny pokus o odoslanie reportu v pripade vypadku konektivity - zatial ziadny progres
  • podnety k uzivatelskemu rozhraniu - niektore uz nasadene - napr. zeleznice; viacere reflektovane vo v4 - napr. pripravujeme upozornenia na MPR; niektore zatial v nedohladne - asistent jazdnych pruhov, reporty pre oba smery, dlhodobe reporty nebezpecenstva...
  • moznost vyuzivat TTS a ASR v EN aj u nas - zapnute
  • dalsie rozne - zatial bez akehokolvek prislubu - moznost nastavenia spoplatnenych usekov separatne pre jednotlive krajiny, moznost zadania viacerych stop pointov na trase, vyhladavanie podla kategorii, spajanie a rozdelovanie landmarkov
samozrejme od minuleho roka sa vela veci zmenilo...
aktualne sme intenzivne riesili bug s nezobrazenymi mapovymi dlazdicami - prislubene, ze bude fixnute v najblizsej novej verzii.
tiez komunikujeme ohladne moznosti podchytit nove "radary", ktore nase MV obstarava a nie su to len bezne radary...
tiez sme nie tak davno eskalovali problemy so stracajucimi sa bodmi.
dokopavali sme ich aby opatovne rozchodili "road shields"
a kopec dalsich drobnosti...

a ano, vieme, ze napadov co sa da zlepsit je kopec...
casto sa stane, ze vnimanie priorit jednotliveho pouzivatela, nas ako zastupcov lokalnej komunity a samotneho produktoveho timu je kompletne odlisne...

napriek vsetkych chybam a nedorobkom je to u nas ta najlepsia navigacna aplikacia.
snad sa nasich vytuzenych ficur jedneho dna (soon) dockame
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by porubcan
nechcem ta sklamat, no podla toho co som pocul, tak toto nikto z Waze uz roky necita...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by vitj
porubcan wrote: [*]podpora pre rozne typy vozidiel - aktualne chystaju taxi, dalsie typy snad v buducnosti
taxi je už funkční
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message