Post Reply

navigace do tunelu místo na povrch

Post by
Máme tu UR, které ukazuje problém s tunely z dalšího aspektu.

Uživatel chce navigovat na nějaké místu na povrchu nad tunelem a ono ho to naviguje do tunelu.
Nevím jak uživateli odpovědět, protože s tím se moc dělat nedá. Pokud by se navigoval na Waze místo, tak se to dá vyřešit posunem ale u jiných zdrojů ne.

POSTER_ID:16938676

1

Send a message

Post by bures
Už jsem se s tím setkal. Potvrzuji.

IMHO chyba systému (na místo v tunelu by se "nikdy" navigovat nemělo), kterou lze obejít pro místa z Waze správným přichycením zaměřovače, resp. umístěním bodu. Neřeší to ale problém výsledků z Google a spol.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by Eagleji
Také už jsem řešil ur jediné řešení zatím jak uvádí vitj udělal kompletně ulice kolem tunelu

Odesláno z mého SHIELD Tablet pomocí Tapatalk
Eagleji
Area Manager
Area Manager
Posts: 196
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by Eagleji
Neslo by to řešit s HQ?

Odesláno z mého SHIELD Tablet pomocí Tapatalk
Eagleji
Area Manager
Area Manager
Posts: 196
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by Eagleji
Tu jsem opravoval zkusil bych to znovu vyhledat aby jsi našel číslo z waze mas uložené číslo domu z google

Odesláno z mého SHIELD Tablet pomocí Tapatalk
Eagleji
Area Manager
Area Manager
Posts: 196
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by FilipHajny
Prosím vás, tenhle problém mě trápí systematicky, protože bydlíme na Blankou a pokaždé, když si zavolám Uber, tak se snaží dojet tunelem. (Ponechme stranou fakt, že jsou to vesměs amatéři, jezdí jenom podle Waze a neuvažují.)

Pokud do aplikace zadám adresu, naviguje správně. Zadám-li souřadnice, vždycky se chytne tunelu. (Což je pravděpodobně, k čemu dochází, když aplikace Uber předává parametry aplikaci Waze.) Zajímavé je, že webová LiveMap naviguje do tunelu vždycky, viz tato pikantní trasa:

https://www.waze.com/cs/livemap?zoom=17 ... t_text=Now

Opravdu není způsob, jak toto nahlásit/napravit?
FilipHajny
Posts: 2
Send a message

Post by FilipHajny
GinBook wrote:Uber nejezdí podle Waze, ale tuším mají svůj vlastní systém ala Google Maps
To jo, ale v té aplikaci mají možnost tu konkrétní cestu přehodit do jiné navigace. Zatím mám tu zkušenost, že všichni jezdí podle Waze.

Co jsem nezmínil: Google Maps má tenhle nešvar samozřejmě taky. Zkuste si zadat navigaci z Vítězného náměstí na "50.1017883N, 14.4186586E". Ve formuláři se to změní na Jana Zajíce 24, ale furt to naviguje do tunelu. Když zadáte ručně "Jana Zajíce 24", formulář vypadá stejně, ale naviguje se korektně.

Nepřekvapuje mě to, podle mě Google s Waze nějaký základ dat od akvizice sdílejí.

Apple Maps tohle nedělají, ani Mapy Seznamu, ani Navigon apod.
FilipHajny
Posts: 2
Send a message

Post by GinBook
FilipHajny wrote:Prosím vás, tenhle problém mě trápí systematicky, protože bydlíme na Blankou a pokaždé, když si zavolám Uber, tak se snaží dojet tunelem. (Ponechme stranou fakt, že jsou to vesměs amatéři, jezdí jenom podle Waze a neuvažují.)

Pokud do aplikace zadám adresu, naviguje správně. Zadám-li souřadnice, vždycky se chytne tunelu. (Což je pravděpodobně, k čemu dochází, když aplikace Uber předává parametry aplikaci Waze.) Zajímavé je, že webová LiveMap naviguje do tunelu vždycky, viz tato pikantní trasa:

https://www.waze.com/cs/livemap?zoom=17 ... t_text=Now

Opravdu není způsob, jak toto nahlásit/napravit?
Uber nejezdí podle Waze, ale tuším mají svůj vlastní systém ala Google Maps.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Z GM se berou čísla popisná a orientační a POI. Pokud máš výsledek z GM hledá Waze nejbližší místo/segment jak se tam dostat. A to že to mají v GM blbě víme... vlastně Waze už je aspoň v přesnosti lepší.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by hanskugelkvhwurm
No, já bydlím v Jana Zajíce 17. A když mám uloženou domácí adresu sem a přes navigaci domů zadám adresu, tak mě to taky pořád žene do tunelů.
hanskugelkvhwurm
Posts: 1
Send a message

Post by kirisek95
Jednoho času jsem prohlížel okolí tunelů a landmarky zaměřoval na ty správné segmenty :) a ta čísla, asi se to bude muset no, ale nebude to sranda :/
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock