Wikipedie - připomínky, náměty a vše ostatní

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, guri211, GinBook

Namet: Nezakreslovani parkovacich nudli

Postby Horizon911 » Sun Sep 08, 2019 4:14 pm

Ahoj,
Nas aktualni artikl o parkovistich rika toto. Pri navsteve jine zeme jsem si vsiml, ze jako parkoviste zasadne nezakresluji mista v jedne rade podel beznych ulic. (At jsou podelna, sikma nebo kolma.)
Par prikladu: zde, zde, zde, zde, zde, zde nebo zde

Takovehle parkovaci nudle nepomahaji navigaci vubec nijak. Prijde mi rozumne se jich zbavit. (Mozna jedine s vyjimkou verejnych mist v jinak rezidencnich zonach.)

Co vy nato? Nechat? Eliiminovat? ...? :)
Horizon911

Has thanked: 190 times
Been thanked: 9 times

Re: Wikipedie - připomínky, náměty a vše ostatní

Postby ma5jkl » Mon Sep 09, 2019 6:51 am

ma to jeden vyznam, ked prichadzas do ciela, tak ti to v mape ukaze piny s "P" a teda vidis kde je mozne najst nejake parkovanie. na sk mame nejaku nepisanu dohodu ze nezakreslujeme drobne parkoviska do cca 20 aut (to cislo som si vymyslel, ale proste male, pomerne k velkosti mesta, kde je nizka sanca zaparkovat) 20 miest v BA je nic, ale 20 miest niekde v Hornej Dolnej moze byt velke parkovisko.
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia» «CM Bulgaria»

«Samsung Note 8» «VW Golf 6 Cabrio»
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 832 times
Been thanked: 774 times

Postby Bew1One » Mon Sep 09, 2019 7:06 am

Hned první odkaz je parkoviště po obou stranách silnice, dál klikat nebudu. V jiných zemích jsou obecně pravidla ve waze jiná, v ČR jsou taková jako jsou. Ano, diskuse nad změnou je možná, nechápu ale v čem ti vadí v mapě zakreslené parkoviště v místě kde může ležet cíl a je na něm klidně 50+ míst k dispozici k zaparkování, což nějaká "cizí" návštěva určitě ocení.
IMHO je aktuální znění článku o parkovištích výstižné a dobré. Všechna parkoviště která odkazuješ nejsou nikde podél silnice I. třídy ale koncových segmentů v rezidenční oblasti - a tam smysl mají.
Bew1One

Has thanked: 89 times
Been thanked: 123 times

Postby Horizon911 » Mon Sep 09, 2019 8:30 am

Bew1One wrote:Hned první odkaz je parkoviště po obou stranách silnice, dál klikat nebudu. V jiných zemích jsou obecně pravidla ve waze jiná, v ČR jsou taková jako jsou. Ano, diskuse nad změnou je možná, nechápu ale v čem ti vadí v mapě zakreslené parkoviště v místě kde může ležet cíl a je na něm klidně 50+ míst k dispozici k zaparkování, což nějaká "cizí" návštěva určitě ocení.
IMHO je aktuální znění článku o parkovištích výstižné a dobré. Všechna parkoviště která odkazuješ nejsou nikde podél silnice I. třídy ale koncových segmentů v rezidenční oblasti - a tam smysl mají.

(EDIT)
Ahoj,
Dik za odpoved. V jinych zemich to muzou delat hur, lip nebo taky proste jen jinak. Nemam s tim problem. :)
Clanek jsem odkazoval pro referenci, ne abych ho kritizoval. (Ackoli pripominku k nemu prece jen mam dole v bode 3.)... Mne jde o zvazeni pro a proti a dikusi.

Kdyz se ptas, co mi vadi:
1. "Sterace stiraji, klakson troubi": Jestlize jedu k nekomu na navstevu a kolem se vsude parkuje po krajich ulice, tak to prece vidim. Na to nepotrebuju miliardu POIs po okolnich ulicich.
2. Duplicita funkci: Jestlize teda jooo chci ukazat, ze se u baraku/podniku da zaparkovat, tak by preci sel elegantne pouzit atribut "Parking for customers"... Zvlast jestlize tedko tvorite POI ke kazdemu jednomu adresnimu mistu. Nebo ne?
3. Nekonzistence (viz prvni odkaz): Po jedny strane nudle je, na druhy neni. (Spojeni do jednoho by bylo proti pravidlum, protoze pak by parkoviste zasahovalo do silnice, coz se dle clanku nesmi). nebo se taky da mapa zasekat 30 nudlema.
4. Zapleveleni mapy: Radeji bych v appce videl napriklad 1 vetsi parkoviste s 1 parkovacim domem nez to same smichane s 30 nudlema.
5. Prilis male plochy, nez aby se zobrazily v appce. (Funkci hledani blizkeho parkoviste samozrejme chapu... Coz by ale nemuselo byt tolik treba, pokud by bylo pokryto vyse-zminenym atributem.)
6. A jeste jedna kosmeticka... Appka ponouka lidi, aby pridavali fotky... Ti se pak nesmyslne snazi vyfotit i nudle. :)

Zdravim :)
Last edited by Horizon911 on Mon Sep 09, 2019 9:33 am, edited 3 times in total.
Horizon911

Postby Horizon911 » Mon Sep 09, 2019 9:18 am

ma5jkl wrote:ma to jeden vyznam, ked prichadzas do ciela, tak ti to v mape ukaze piny s "P" a teda vidis kde je mozne najst nejake parkovanie. na sk mame nejaku nepisanu dohodu ze nezakreslujeme drobne parkoviska do cca 20 aut (to cislo som si vymyslel, ale proste male, pomerne k velkosti mesta, kde je nizka sanca zaparkovat) 20 miest v BA je nic, ale 20 miest niekde v Hornej Dolnej moze byt velke parkovisko.

Dik za reakci. Kluci v CZ maji dokumentovano 15 aut. (Teda pokud se nic nezmenilo.)
Jak uz jsem psal kolegovi... na sidlisti... kde se parkuje v jedne rade *na kraji silnice* prakticky vsude mi malovani nudli prijde zbytecne. (I kdyby slo o 50 mist.) Kazdy to prece vidi hned, kdyz tamtudy jede.

Jak jsem psal... Chtel jsem se podelit o poznatky odjinud a vyvolat diskusi. Seniorni clenove komunity, at si samzorejme rozhodnou. :)
Last edited by Horizon911 on Mon Sep 09, 2019 10:10 am, edited 1 time in total.
Horizon911

Postby Bew1One » Mon Sep 09, 2019 9:25 am

ad 1 - to není o viditelnosti parkoviště ve chvíli kdy dojíždíš do cíle ale ve chvíli plánování trasy. Jsou takoví řidiči co se třeba snaží už na začátku najít parkoviště u kterého zastaví a ne že jedou nadoraz a pak se diví že k cíli vlastně nemohou, protože je tam zákaz vjezdu atp.

ad 2 - nejedná se o duplicitu funkcí, to že je k dispozici u landmarků zaškrtávátko neznamená že smažeme všechna parkoviště okolo obchoďáků jenom proto že u všech je zaškrtnuto "parkování k dispozici". A stejně tak nebudeme tohle zaškrtávat u adresních landmarků.

ad 3 - na slovo "plevelení mapy" bych si, být tebou, dával zvláště pozor. Jak psal Majkl - je rozdíl mezi jedním parkovištěm někde v Horní Dolní a miliardou někde na sídlišti. Ale i tam má smysl ta větší mít zakreslena. Nekonzistence je a bude vždy - každý editor má jiný pohled na to, proč něco zakreslí a něco jiného o kousek vedle už ne. Proto jeden přijde, něco zakreslí, přijde druhý a zedituje to a klidně i třetí a upraví to ještě znova. S tím se smiř. Nebo jsi "pan dokonalý" a kreslíš výhradně všude-vše a vše správně?
ad 4 - to řeší stávající pravidla, máš s tím nějaký problém? Přestaň se vrtět na místě.

Pokud máš něco konstruktivního, sem s tím.

Horizon911 wrote:
Bew1One wrote:Hned první odkaz je parkoviště po obou stranách silnice, dál klikat nebudu. V jiných zemích jsou obecně pravidla ve waze jiná, v ČR jsou taková jako jsou. Ano, diskuse nad změnou je možná, nechápu ale v čem ti vadí v mapě zakreslené parkoviště v místě kde může ležet cíl a je na něm klidně 50+ míst k dispozici k zaparkování, což nějaká "cizí" návštěva určitě ocení.

Ahoj,
Dik za odpoved. V jinych zemich to muzou delat hur, lip nebo taky proste jen jinak. Nemam s tim problem. :)
Clanek jsem odkazoval pro referenci, ne abych ho kritizoval. (Ackoli pripominku k nemu prece jen mam dole v bode 3.)... Mne jde o zvazeni pro a proti a dikusi.

Kdyz uz se ted ptas, co mi vadi:
1. Sterace stiraji, klakson troubi: Jestlize jedu k nekomu na navstevu a kolem se vsude stoji podel ulice, tak to prece vidim. Na to nepotrebuju miliardu POIs po okolnich ulicich.
2. Duplicita funkci: Jestlize teda chci ukazat, ze se u baraku/podniku da zaparkovat, tak by preci sel elegantne pouzit atribut "Parking for customers"... Zvlast jestlize tedko tvorite POI ke kazdemu jednomu adresnimu mistu.
3. Pleveleni mapy a nekonzistence (viz prvni odkaz): Po jedny strane nudle je, na druhy neni. (Spojeni do jednoho by bylo proti pravidlum, protoze pak by parkoviste zasahovalo do silnice, coz je dle clanku proti pravidlum)... Jinak se samozrejme mapa da zasvihat miliardou parkovist po 15 mistech.
4. Prilis male plochy, nez aby se zobrazily v appce. (Funkci hledani blizkeho parkoviste samozrejme chapu... Coz by ale nemuselo byt treba, pokud by bylo pokryto vyse-zminenym atributem.)

Zdravim :)
Bew1One

Has thanked: 89 times
Been thanked: 123 times

Postby Horizon911 » Mon Sep 09, 2019 10:09 am

Bew1One> Diky. Az budu neco mit neco konstruktivniho, urcite se ozvu.
Horizon911

Previous

Return to Czech Republic and Slovakia