Post by Grepa
foxitrot wrote:Grepo, zacal si nahlas uvazovat, vsak? ;)
Tak podme dat veci na pravu mieru.
Ano, v rámci odpovědí jsem se nějak rozjel :). Děkuji za upřesnění a opravy úvah.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
CyrilKubrt wrote: .... úseku mezi jejím umístěním a hranicí následující křižovatky ...
Nepřesná formulace :). Správně to je:

Pro platnost svislých dopravních značek (to i pro řešenou B20a, nebo B20b):
odstavec (3) Zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající ze svislé dopravní značky končí na vzdálenější hranici nejbližší křižovatky, pokud není dříve ukončen jinak.

Toto neplatí pro značky C5a, C5b, C15a, C15b, IP25a, IP25b, IP26a, IP26b, IP 27a, IP 27b.

Tudíž zadaná 50km/h platí v celé křižovatce, je to o něco (pár decimetrů) více :), ale jinak souhlasím, osoby zúčastněné na tomto projektu, by se měli neprodleně hlásit u pana doktora Chocholouška :?.

Edit: Vijt, následně upozornil, že v novelizované verzi odstavce (3) se termín "vzdálenější hranice" neuplatňuje :?.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Mon Apr 11, 2016 8:30 am, edited 1 time in total.

Post by Grepa
Vijt, děkuji za připomenutí, to mi uniklo => přečtu celé ještě jednou, pozorněji ;). To je Kocourkov :(.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by hamilnes
Pôvodný zvuk prekročenia rýchlosti sa mi zdal málo výstražný, tak som si vyrobil vlastný. Je to hvizd policajnej píšťalky. Pre záujemcov prikladám zvukový súbor.
SpeedLimit.zip
(2.1 KiB) Downloaded 82 times
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Ano, inšpiroval som sa Sygicom, ale toto je iný, o trochu dlhší hvizd a ako iste vieš, Waze nepíska pri každom opakovanom prekročení rýchlosti ako Sygic.
Mne sa to policajné pískanie v minulosti zdalo sympatickejšie, ako súčasné inkasovanie pokút bez upozornenia ...žeby nostalgia? :)
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by jardacz
Ještě kdyby byly ty rychlosti taky správně zadané...
jardacz
Posts: 98
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by jardacz
vargosz wrote:Zdroje informací jsou omezené. Místní znalost je k nezaplacení, ale těžko můžeš očekávat, že v den spuštění máme pokryto 100% CZ/SK "místními editory/znalci".
Druhým dostupným zdrojem je mnohdy velmi neaktuální Street View... Takže jediná cesta je hlásit, kde je to blbě a opravovat a opravovat a opravovat...
Od waze vážně neočekávám absolutně nic, natož něco funkčního. Sám jsem se snažil rychlosti zadávat, když jsem si myslel, že waze k něčemu je, ale když jsou tu ti "aktivní editoři" tak aktivní, že v okolí svého bydliště zadají stejné rychlosti v okruhu 10km, protože si myslí, že když u nich je limit 40, tak v okolních obcích taky, pak je to těžké. Nemluvě o nemožnosti zadávání rychlostí, kde to člověk zná, jen kvůli nějakému levelu. Zapisovat si, kde máte špatně rychlosti vážně nebudu, vzhledem k tomu, že waze již nemám ani zapnuté, tak si to zjistěte sami. Jen nepochopím, proč někdo zadá špatnou rychlost, když neví, kolik tam je... A to mluvím např. i o magistrále v Praze :-) No nic, stejně si myslím, že upozornění na překročenou rychlost 90% lidí v navigaci hned vypíná.
jardacz
Posts: 98
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by jardacz
Já chtěl od Waze jen jediné - aby tedy uměla tak skvěle navigovat, jak někteří tvrdí. Na vše ostatní mám jinou techniku či informace. Bohužel mě až na jednu cestu vedla vždy naprosto nesmyslně, horší cesta, větší provoz, taky jsem skončil i na poli. Těch screenů nesmyslných vedení bych měl mnoho. Např. z Kobylis na Nám. republiky blankou, k hradu a chotkovými sady opět zpátky? A takových vtípků byly desítky. Naopak o TomTomu mohu říci, že mě nikdy nikde nenechal bloudit a vždy volí trasu jako bych jel já sám. A navíc teď s příchodem Impuls ovcí je to samá stojící kolona (přitom jen svítí červená) a 14 výmolů. Nulová informační hodnota a nulový přínos.
jardacz
Posts: 98
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by jardacz
bures wrote:
jardacz wrote:Já chtěl od Waze jen jediné...
A proč nám to vlastně všechno píšeš?
Zkus číst všechna písmenka...
grepa wrote:Je pravda, že očekávaní některých uživatelů jsou a nebo se stávají nereálná...
jardacz
Posts: 98
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by jumbo78
Ty, co dělají chyby upozorníme a pokud spolupracují, chyby odstraní. Pokud nespolupracují, ztratí možnost editace.
Kdyby měl každý stejný přístup, tak nemáme nic.
Přesto děkuji za zpětnou vazbu jménem všech zodpovědných aktivních editorů.

Bohužel, někteří "horliví" zadávají rychlosti všude kde se dá, aby nasbírali body, a nic dalšího je nezajímá...

Nicméně v reálu jsme na tom daleko lépe, než kdejaká komerční navigace


@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message