Post by komichal
ČR je krapet větší než Brno. :)

Více bodů asi nevadí ničemu, krom prkotin jako to, že s tunama landmarků je editor utahanej jak dechovka, případně že když někdo bude chtít nahrát fotku zastávky, tak by ji měl nahrát tedy pro dva různé landmarky, i když fyzicky je to jedno místo.

Jak by se chovalo vyhledávání, kdyby se landmark jmenoval "BUS, MHD Tržní" a hledalo se "BUS Tržní"? Jestlipak by našel?
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Pokud se jmenuje pokaždé jinak, tak imho není zbytí a musí vzniknout dva body.
Ale tedy nevybavuju si zastávku, která by měla dvě různá jména podle toho, zda u ní staví regionální BUS nebo MHD.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Hmm, true.
Pak opravdu nevidím jiné východisko než vytvořit separátní bod pro MHD a pro regionální BUSy...
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
PegasusCZ wrote:Jako přidávat tam čísla linek, dělat dva separované body pro každý typ prostředku atd mi připadne dosti hrocení situace.
Ani ve wiki ani v tomhle vláknu jsem si nevšimnul nic o přidávání čísel linek. Že to tam někde je znamená, že stanice vznikla dřív, než pravidla a nebo to byl zvlčelý editor, případně editor nadšenec, kterému nedocvaklo, že jízdní řády se furt mění a linky se ruší a přibývají...
Jestli jeden nebo více bodů - o tom, proč má více bodů smysl, tu celou dobu mluvíme, Mlho! :) Jde jen o to, aby uživatel, který hledá zastávku, aby tam někoho vyzvednul, našel rychle to, co hledá a nebyl zmaten tím, že bude hledat BUS a vyskočí mu "nějaká" zastávka MHD. Jasně, já to taky neužiju a je to určitě spíše okrajovější záležitost, ale když už to chcem dělat systematicky, tak to budem dělat pořádně, ať ze systému vydojíme co nejvíc. 8-)
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Jo no, je to trochu škoda práce, ale tak "kdo si hraje..." :)
Nehledě na to, že za pár let můžem čekat UR ve smyslu "ten popisek není pravda".
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by martinkolar
MHD/BUS bych v tomto případě volil podle "významu" zastávky pro daný způsob dopravy. Neříkám, že tam zastavuje minimum mimo-brněnských linek, ale ta zastávka je pro MHD důležitější. Podobná situace jen i na MHD Poříčí (kde koukám BUS úplně chybí).
martinkolar
Area Manager
Area Manager
Posts: 211
Has thanked: 64 times
Been thanked: 138 times
Send a message

Post by PegasusCZ
OMG, kluci, já vím, že je to pro vás takový zajímavý oříšek k rozlousknutí ale z hlediska mě jako řidiče s každodenními starostmi, k čemu mi jsou dobré ty informace u zastávky, krom tedy názvu a druhu dopravního prostředku. Jako přidávat tam čísla linek, dělat dva separované body pro každý typ prostředku atd mi připadne dosti hrocení situace. Potažmo by šel přidat jízdní řád :)

Odesláno z mého Lenovo A6000 pomocí Tapatalk
PegasusCZ
Posts: 69
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times
Send a message
PegasusCZ

Post by PegasusCZ
komichal wrote: Ani ve wiki ani v tomhle vláknu jsem si nevšimnul nic o přidávání čísel linek.
Myslím že to bylo někde v chatu, nevím kdo to byl, na to přišla řeč, říkal "když je znám, tak je zadám", načež mi spadla čelist. Proto ta reakce[emoji4]
PegasusCZ
Posts: 69
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times
Send a message
PegasusCZ

Post by pvo11
komichal wrote:Jak by se chovalo vyhledávání, kdyby se landmark jmenoval "BUS, MHD Tržní" a hledalo se "BUS Tržní"? Jestlipak by našel?
Já bych řekl, že pokud se zastávka jmenuje stejně pro BUS i MHD, tak je jedno, co bude jako primární a co alt.
Problém nastane, když se ta zastávka jmenuje pokaždé jinak. To pak vadí, že se při vyhledání altu zobrazí primární název a nelze ani použít trik "BUS, MHD".
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message