Waze Aerial Shifter
Ahojte, mám zásadnú otázku ku skriptu Waze Aerial Shifter
Nejaký čas skript požívam, z praxe musím povedať že je to užitočná vec. Nemusím zdôrazňovať že citlivá a použitie má byť zodpovedné.
Nateraz som nemal situáciu kedy by mapový podklad bolo potrebné posúvať o viac ako 10 metrov v niektorej osi, opätovnú kalibráciu bolo potrebné urobiť približne každých 10~15km (to sa ale líši podľa oblasti a času vyhotovenia satelitného snímku), každopádne pokyn je: riadiť sa pri kalibrácii treba GPS bodmi (to je to čo Waze naozaj vidí). Avšak v posledných rokoch (myslím že je to od 2014r) je k dispozícii aj street view.
Prečítal som a zhrnul o použití skriptu väčšinu dostupných podkladov (nižšie). Nikde som však nedostal odpoveď na otázku ako postupovať s ohľadom na streetview.
No a sem smeruje moja otázka. Tu je možné vidieť v nasledujúcich screenshotoch sc1 os X, sc2 os XY, sc3 os Y, ako som nakalibroval mapu "najmä" podľa ukazateľa streetview s prihliadnutím na GPS body (-8x-3y, kompromis). Teória by mala byť taká že meranie GPS pozície pri snímaní streetview by malo byť výrazne presnejšie ako merania wazerov pomocou mobilov. Otázka teda znie, je uvedená kalibrácia v poriadku? Je potrebné prihliadať viac na ukazateľ street view (a je ho presnejšiu pozíciu) alebo prihliadať viac na výsledky meraní waze (menej presné, často v odľahlých oblastiach niekoľkoročná história, s vekom menej presná)?
Ďakujem za stanoviská..
návod, fórum 2010 - GinBook, fórum 2012 - porubcan, forum 2012 - porubcan, fórum 2013 - ma5jkl / porubcan
Nejaký čas skript požívam, z praxe musím povedať že je to užitočná vec. Nemusím zdôrazňovať že citlivá a použitie má byť zodpovedné.
Nateraz som nemal situáciu kedy by mapový podklad bolo potrebné posúvať o viac ako 10 metrov v niektorej osi, opätovnú kalibráciu bolo potrebné urobiť približne každých 10~15km (to sa ale líši podľa oblasti a času vyhotovenia satelitného snímku), každopádne pokyn je: riadiť sa pri kalibrácii treba GPS bodmi (to je to čo Waze naozaj vidí). Avšak v posledných rokoch (myslím že je to od 2014r) je k dispozícii aj street view.
Prečítal som a zhrnul o použití skriptu väčšinu dostupných podkladov (nižšie). Nikde som však nedostal odpoveď na otázku ako postupovať s ohľadom na streetview.
No a sem smeruje moja otázka. Tu je možné vidieť v nasledujúcich screenshotoch sc1 os X, sc2 os XY, sc3 os Y, ako som nakalibroval mapu "najmä" podľa ukazateľa streetview s prihliadnutím na GPS body (-8x-3y, kompromis). Teória by mala byť taká že meranie GPS pozície pri snímaní streetview by malo byť výrazne presnejšie ako merania wazerov pomocou mobilov. Otázka teda znie, je uvedená kalibrácia v poriadku? Je potrebné prihliadať viac na ukazateľ street view (a je ho presnejšiu pozíciu) alebo prihliadať viac na výsledky meraní waze (menej presné, často v odľahlých oblastiach niekoľkoročná história, s vekom menej presná)?
Ďakujem za stanoviská..
návod, fórum 2010 - GinBook, fórum 2012 - porubcan, forum 2012 - porubcan, fórum 2013 - ma5jkl / porubcan
Re: Waze nováčik - otázky