Post by ok2vvv
Abych řekl pravdu, taky jsem si tohoto problému všimnul. Akorát jsem včera jel na výlet po ČR a v autě jsem nechal na mobilních datech najít trasu. Na tu jsem vyjel a po 10 minutách jízdy po pěkně a rychle naplánované trase jsem za jízdy vypnul mobilní data. Aniž by aplikace zobrazila že něco přepočítává a aniž bych vyjel z vypočtené trasy !!! tak mě začala vodit uličkami města cik cak tak blbě, že mě tahala zákazy vjezdu až do ulice, která končila polem -_-. Dost mě v tu chvíli nasralo, jak blbá ta navigace je a to pokud nemá pořád internet. Překvapilo mě, že i když jsem z trasy nevyjel, sama se po vypnutí internetu změnila.

Mimo to, zde řešíte jak a za kolik si koupit rouming data. Kdyby jste raději řešili jak a komu dát vědět, aby se chyba opravila. Osobně nechápu proč aplikace bez internetu tahá lidi uličkami cik cak, když musí chápat že ulice co má nastavenou max rychlost 90km/h bude lepší než ta kde je 30km/h a ještě se zákazem vjezdu.
ok2vvv
Posts: 1
Send a message

Post by Pajdoom
No ja som dostal ponuku na data v zachranici ORANGE SK:
Aktivacia programu "V zahranici ako doma" 29,90€ mesacne + 8€ zmena programu
Za tuto akciou cenu mam 500MB dat, za kazdy dalsi MB (megabyte) 0,49€ (49€ za 100 MB)

... to mi az tak malo nepride ...
Pajdoom
Area Manager
Area Manager
Posts: 243
Has thanked: 61 times
Been thanked: 50 times
Send a message

Post by Pajdoom
Pomýlil ... hm ... toto je original email:
Vazeny zakaznik,

dakujeme Vam za doveru, s ktorou ste sa obratili na nasu e-mailovu sluzbu.
Reagujeme na Vasu poziadavku ohladom datovych roamingovych balikov.

Na zaklade Vasej poziadavky by sme Vas radi informovali, ze si mozete aktivovat balik:
Europa data https://www.orange.sk/prevas/sluzby/roa ... ropa-data/ alebo balik Svet data 500 MB.

Balik Svet data 500 MB je v platnosti od dnesneho dna a ziskate s nim 500 MB objemu dat za 29,90 Eur s DPH vo Svete. Po minuti balika sa uplatnuje pre zonu 1 cena a tarifikacia podla pausalu / inej aktivnej roamingovej ponuky a pre vybrane krajiny sveta cena 0,49 Eur s DPH/MB
- ako prve sa cerpaju volne MB a nasledne potom plati cena sa MB.

Sluzbu si mozete aktivovat:
-formou ziadosti poslanej cez webovy formular, kde napisete, o aku sluzbu mate zaujem a potrebne overovacie udaje:
-telefonne cislo
-meno majitela cisla
-rodne cislo

-cez Zakaznicku zonu https://www.orange.sk/portal/ecare/ v sekcii aktivacia sluzieb -cez Orange GO

Aktivacia sluzby prebehne okamzite (max. do 24 hod. a mesacny poplatok sa uctuje vzdy cely (nie alikvotny) a spatne.

Dakujeme za pochopenie.
Pajdoom
Area Manager
Area Manager
Posts: 243
Has thanked: 61 times
Been thanked: 50 times
Send a message

Post by Pajdoom
Pajdoom wrote:No ja som dostal ponuku na data v zachranici ORANGE SK:
Aktivacia programu "V zahranici ako doma" 29,90€ mesacne + 8€ zmena programu
Za tuto akciou cenu mam 500MB dat, za kazdy dalsi MB (megabyte) 0,49€ (49€ za 100 MB)

... to mi az tak malo nepride ...
Tak som sa ten "internet ako doma" vy..al ...
Vrcholom bolo, že po prechode hraníc v Chorvatsku mi prišla SMS: internet za 0,06€/MB .... Nejako som sa na cestu vybavil konkurenčnou navigáciou, ale cestou spat mi to nedadlo a zapol som Waze (po tom čo sa odbavili ostatné aplikácie na WiFi).

Cesta spat 950km, celkovo 56,5MB (Waze + Other, Zóna 1 -> CR+HU) učtované 3,39€ takže celkom spokojnosť.
Sere ma akurát to tlačenie operátora k tomu aby som si aktivoval službu ktorú som evidentne nepotreboval.
Pajdoom
Area Manager
Area Manager
Posts: 243
Has thanked: 61 times
Been thanked: 50 times
Send a message

Post by Pali65
Včera som sa nechal navigovať asi 100km za hranice – bez problémov – napriek tomu, že som neaktivoval roaming.

Bez roamingu som potom skúsil naplánovať aj cestu naspäť, čo fungovalo tiež a spamätalo sa aj potom, čo som sa rozhodol ísť na vlastnú päsť. Prepočítalo a stále to fungovalo dobre.

Samozrejme, aktuálne informácie na trase som nemal, ani nevedelo vypočítať ETA.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Išiel som z Malaciek do Mělníka, na začiatku som zresetoval štatistiky a zakázal mobilné dáta pre všetko okrem Waze. Najazdených okolo 800km z toho najmenej 600 pri roamingu.

Po návrate som pri Dunajskej Strede urobil tento screenshot:

https://lh3.googleusercontent.com/U1bgh ... 40-h960-no
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by PegasusCZ
Když trochu přeženu, Waze používám že všech ostatních důvodů, jen ne kvůli jejího routingu :-). Pokud bych jel do zahraničí bez dat, určitě bych použil jinou navigaci.
PegasusCZ
Posts: 69
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times
Send a message
PegasusCZ

Post by petk0
Roaming sa da riesit aj za par drobnych. Napriklad slovenske O2 ma zdarma roaming do CZ, odratava sa to z predplateneho balicka na slovensku. Na ceste cez Madarsko som pouzil O2 roaming za 2e na den. stacilo to. Na prejazd chorvatskom sme na prvej benzinke kupili sim kartu za 5e, kde boli DATA na cele 2 tyzdne, cize 1GB. waze z toho minulo 0,2
Pri ceste do Prahy som si na wifi naplanoval viacere ciele v Prahe a potom offline navigovalo aj medzi nimi bez problemov. Ak sa waze seklo a tvrdilo ze nevie najst planovaci server, stacilo vypnut mobilne data aj wifi a potom uz pouzil nakesovane data.
okrem toho sa daju vyuzit zdarma wifi na Shell, MCDonald, nakupne centra, restauracie...
Ale naco setrit 2eura, ved za to mam v chorvatsku ledva dve zmrzliny. :)
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
Po navrate z Chorvatska nejake skusenosti. Cesta tam cez madarsko s kartou O2. Na hranici prisli SMS, ze mi data v EU odratavaju z predplateneho SK balika s nejakym malym doplatkom. Tak som s tym prisiel az do Chorvatska za cca 2eura, ale nebolo v tom len waze. cestou spat len 1euro. Problemy boli na hraniciach, operator sa sice v roamingu prepol ale data nesli. Musel som spustit browser, nacitat nejaky web, google play, az potom sa rozbehlo waze a prisla nejaka SMS ze cerpam data v roamingu. Zrejme waze nebezi cez porty, ktore sleduje operator a na zaklade prenesenych dat spusti roaming data. opakovalo sa to na kazdych hraniciach, niekde to nabehlo behom minutky, inde aj 10 minut laborovani s manualnym a automatickym hladanim operatora, alebo restarty mobilu.

V Chorvatsku sme na poste kupili SIM kartu Bon Bon. Inde boli vypredane. Ta obsahovala len zakladny kredit cez ktory sa nedal aktivovat datovy balik aky sme chceli. Po doplneni kreditu, cez stanok s novinami, sme mali moznost 3GB alebo 5GB na mesiac. Dali sme 5GB, ten mal aj 4G. Minuli sme ledva 2GB a to sme si zdielali wifi na plazi, na cestach, aj videa s blogov bezali. Pomohlo to aj na izbe kedze wifina na apartmane dost strajkovala. Za 10e mali neobmedzeny net od ineho operatora. Dalsie info k bon bon karte tu
http://www.tourist.bonbon.hr/cz/
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by porubcan
Offline routing sucks. Je to prakticky nepoužiteľné. Ak tí je ľúto obetovať 50 korún za dáta v roamingu, poobzeraj sa po nejakej offline alternatíve

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester