Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Nefunguje navigace dle GPS

Post by BackPa
Zdravím, 21.7.2016 k večeru mi přestala fungovat navigace dle GPS.
Popis:
1. Při zadání jakékoliv GPS (kopíruju z mapy.cz aplikace, Sygic a ostatní navigace tu GPS berou, Waze do té doby také ) se jako výsledek zobrazí vždy 5 stejných, ale špatných, výsledků. Zkoušeny všechny 3 typy GPS, co mapy.cz nabízí.
2. Waze běží na telefonech s Androidem 5.1.1 a 6.0. Na všech do toho 21.7.16 fungoval OK.
3. Zkusil jsem nainstalovat Waze i na další telefon s Androidem 4.4.2, kde dříve nainstalován ještě nebyl a úplně ta samá chyba. Spuštěno bez přihlášení, ať se ověří, že to není chyba účtu.
4. Při přepnutí na Google vyhodí chybu, že nebyly nalezeny žádné výsledky/ Nelze se připojit k serveru.
http://far-cry.cz/obrazky/1.png http://far-cry.cz/obrazky/2.png
5. Testováno jak na datech (LTE/H), tak i Wi-Fi.

Zkoušena i odinstalace, včetně výmazu všech dat a opětovná instalace, nepomohlo. Žádné změny v nastavení jsem nedělal.
BackPa
Posts: 5
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:17088335

1

Send a message

Post by BackPa
Tak jsem to teď zkusil a funguje jenom zápis "49.7140572, 18.6516733", tedy smazání písmen a přidání čárky.
Ono to z mapy.cz aplikace na Android kopíruju snad už více jak rok a vždy ta GPS fungovala. WAZE to prostě přestal brát ze dne na den, vždy jsem používal zápis "49°42'50.606"N, 18°39'6.024"E".
Díky za aspoň částečné řešení!
BackPa
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by BackPa
Jinak teď jsem zkusil zápis "8FXWQHFF+WW" (to myslím jsou přímo nějaké ty nové google souřadnice) a ty to bere také.
BackPa
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by foxitrot
BackPa wrote:Ono to z mapy.cz aplikace na Android kopíruju snad už více jak rok a vždy ta GPS fungovala. WAZE to prostě přestal brát ze dne na den, vždy jsem používal zápis "49°42'50.606"N, 18°39'6.024"E".
Pred pár dňami som videl takúto sťažnosť na fóre pre beta verzie. (Žiaľ ostala bez odpovede.) Zrejme Waze v minulosti podporoval rôzne ďalšie formáty a teraz ich zrušili?

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by Grepa
Já ti neporadím, zda se jedná o vadu kusu nebo, problém modelu. Jen, jsem kdysi měl Sony a cca tři měsíce bylo GPS OK. Pak Sony aktualizovali systém a GPS přestalo s Waze komunikovat skoro na rok a půl. Záruka se na funkčnost apk třetích stran nevtahuje :(. Musel jsem si do auta pořídit externí GPS lokátor s bluetooth. Fakt je, že ten pak fungoval skvěle. Konkrétně k Apple 11 se bude muset vyjádřit někdo kdo ho zná.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by hamilnes
Prekopíroval som GPS súradnice z GMaps a Waze to zaobrazilo na mape správne. Zazdieľal som lokáciu z Locusu aj z POI Pocket a tiež vo Waze naskočila hneď ako cieľ.(Waze v.4.5.0.1 na Android 6.0.1.)
Mapy.cz používajú opačné poradie lat/lon. Keď som kopíroval z Waze Livemap do Mapy.cz bolo potrebné prehodiť súradnice.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by jumbo78
Pokud taháš z mapy.cz, stačí smazat "N" a "E" a vložit čárku mezi... (zkopírovat první souřadnice)
Teď ověřeno
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by ma5jkl
skus apple mapy, pokial budu stracat gps aj tie tak je problem v samotnom telefone. ak apple mapy pojdu ok, bude to trosku zlozitejsie prist na to co to moze byt. mozno nejake setrenie energie pri niektorych aplikaciach, pripadne nejake povolenie na pouzivanie GPS? nie som apple clovek tak neviem presne
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by petk0
skusal som navody co gugl nasiel, ale napriklad suradnice co mi poslal booking.com to nezozralo a zabil som kopec casu hladanim ubytka po telefone...
Asi by bolo fajn zavesit jednoduchy navod na wazer.sk aj s prikladmi prevodu, pretoze to co mne naslo nebolo nijak pouzitelne, pismenka prehadzane, svetove strany uplne inak... :)
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by Porsche155
Dobrý večer. Měl jsem telefon Apple 7+ a Waze fungoval super. Teď jsem si koupil Apple 11 a kdykoliv pustím Waze tak funguje chvilku a pak vypadne a napíše že nemá GPS. Za chvíli naskočí a opět po chvíli přestane fungovat že nemá opět GPS a tak pořád dokola... Už jsem aplikaci odinstaloval a znova nainstaloval. Pořád blbne. Poradí někdo? Děkuji Venca
Porsche155
Posts: 1
Send a message