Napady na nove funkcionality Waze

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Napady na nove funkcionality Waze

Postby milo12 » Wed May 30, 2012 2:55 pm

Editor:

Zaviest rozsirene nastavenia pre kazdy usek cesty. Doplnit nasledovne info:

- maximalny povoleny rychlostny limit, ako standard 50, 90, 130 pre kazdy usek s moznostou zmeny
- zadat pocet jazdnych pruhov, default 1
- doplnit zvlastny typ cesty (napr. spojovacka) kde bude davat hlasku len na zaciatku useku ale nie na konci, takto sa mozu presne zakreslit prejazdy krizovatkou a nerobit zalomenia na konci koli hlaske,
- doplnit navigacne (smerove) tabule k usekom, prioritne zobrazovat pri navigacii navigacne tabule, ak nie su tak nazov cesty a alternativny nazov. Takto by suhlasila aj vizualna navigacia a vodic by sa riadil aj podla navigacnych tabul. Tieto tabule sa zobrazia len pri navigacii.
- dalej napr. zadat moznosti zakazania odbocenia pre nakladne auta, autobusy, atd. Niekde mozu napr. odbocit len osobne auta
- s tymto bodom suvisi aj zmena typu planovania pre rozne typy aut ako napr. osobne, nakladne, autobus, atd.

Moznost zadat priamo z aplikacie uzavierky, t.j. nemenit mapu, ale upozornit z aplikacie na uzavierku a po schvaleni AM ju potvrdit aby ta navigacia neviedla touto cestou (samozrejme zadat aj cas platnosti od-do) aby sa automaticky mohla skoncit a nemusela sa sledovat. Pripadne schvalenie ked ju potvrdia dvaja wazeri. Z aplikacie z dovodu pruznosti aby sa nemuselo cakat na update.

Povolit aj navigaciu do pesej zony s tym, ze waze upozorni ze ciel je v pesej zone a tuto cast trasy vyznaci inou farbou, pripadne ponuknut ako alternativu najblizsie parkovisko. Mne sa stalo, ze som mal hotel v pesej zone a iGo ma tam v pohode odnavigoval a spraval sa ako som popisal, pricom pre hotelovych hosti bol vjazd autom do pesej zony povoleny.

Ako default nastavit, ze cisla ciest budu pisane len v alternativnych nazvoch pricom na mape sa budu zobrazovat aj alt. nazvy. Takto zostane zachovana kontinuita cesty aj v mestach (nazov ulice+cislo cesty). Najlepsie asi premenovat alt. nazov na cislo cesty a k urcitemu datumu skriptom prehodit vsetky cisla ciest do alt. nazvov.

Rovnako zaviest alternativne nazvy aj pre mesta a tieto pouzit pre sidliska a lokalne usadlosti, ktore nie su mesto (napr. Petrzalka, Cerveny Majer, atd.)

Zaviest aj vyhladavanie podla typu landmarku napr. Ubytovanie, Benzinka, Zeleznicna stanica, teraz to sanujeme nazvami ŽST, atd. a nepouzivaju sa typy. Skontrolovat vyhladavaci algoritmus landmarkov. Mne napr. nenaslo Ikeu a letisko v Bratislave, obcas je problem pri hladani zlozeneho nazvu ako napr. OC MAX, letisko bratislava, atd.

Naimportovat z verejnych DB adresy uradov, alebo napr. mat moznost doplnit tento landmark nielen zakreslenim na mape ale len napr. len zadanim plnej adresy. Takto sa rychlo doplnia rozne landmarky do waze.

V aplikacii doplnit moznost zapnutia upozornenia pri prekroceni povolenej rychlosti.

Zjednotenie nazvoslovia:
- pre OC sa pouzivaju nazvy ako OC Avion, atd. (waze ma niekedy problem vyhladat takyto nazov, mne napr. nevyhladalo OC Max v Trencine ani ked som zadal Max, musel som vyslovene zadat OC Max, to iste bola Ikea v Bratislave, tu som zmazal a vytvoril nanovo, tak sa uvidi po update (3.5.2012), nevyhladalo ani nemocnicu v Trencine (Fakultná nemocnica) ked som zadal nemocnica, letisko Bratislava, atd.

- casto sa pouzivaju nazvy ČS Shell, atd. podla mna staci len Shell nakolko priznak je typ landmarku a nemusi tam ČS, OC, rovnako aj z dovodu, ze pripadny waze cudzinec nevie co je ČS, OC, atď.

- pouzivaju sa tiez nazvy Slovnaft Zelenec, Lidl Trnava podla mna staci len Slovnaft, Lidl bez lokalizacie miesta, pri navigacii je podstatna vzdialenost nie plny nazov landmarku

- niekto pise tieto nazvy velkymi pismenami napr. TESCO, LIDL, podla mna ich treba pisat normalne ako Tesco, Lidl, atd., TESCO ma velkymi pismenami len logo, ale ked sa pozries na ich stranku tak v texte uz pouzivaju Tesco (www.itesco.sk), to iste je Lidl (www.lidl.sk). Toto nam zjednodusi nazvoslovie aj pre dalsie oznacenia.

Milo :D
milo12
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Napady na nove funkcionality Waze

Postby pleswi » Wed May 30, 2012 5:07 pm

pekna sbirka a vycet. Nekolik bodu se plne shoduje i s mymi myslenkami a napady, nebo se jim hodne podoba, ovsem obavam se ze pan waze na toto bude pohlizet asi jinak nez my a implementace jim potrva mesice minimale :D Pritom z hlediska programovani je vetsina veci jen priadani par policek a sloupecku do DB s upravem dotazu.... :/
pleswi

Has thanked: 3 times
Been thanked: 0 time

Re: Re: Napady na nove funkcionality Waze

Postby duky5 » Wed May 30, 2012 6:33 pm

milo12 wrote:Lidl bez lokalizacie miesta, pri navigacii je podstatna vzdialenost nie plny nazov landmarku

Absolútne nesúhlasím!

Minule som sa chcel dať z lamača navigovať do tesca v petržalke.

Dal som hľadať Tesco petržalka. Nenašlo.
Dal som hľadať Tesco a našlo Tesco 14 km a Tesco 12 km (plus ďalšie iné vzdialenosti...)....takže super, vzdialenosť poznám (je mi nahovno), ale ktoré z nich je v petržalke a ktoré na zlatých pieskoch ?
Jasné, mohol som si na každé kliknúť a pozrieť okolie...ale to nie je user friendly :(

A ostatné funkcie, nápady fajn, bolo by to ako u ostatných navigácii...ale myslím že zo začiatku by stačilo, keby fungovalo aspoň to čo tam teraz je :)
duky5

Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Postby vlado_s » Wed May 30, 2012 8:35 pm

a nechcete si radšej napísať vlastné waze :?: mohli by ste tam urobiť aj (neoficiálne) preberanie udalostí a štatistik z rôznych on-line navigačných a informačných systémov :lol:
ujo waze má "exitenčné" problémy a mesiace nefunguje funkcionalita. ktorá je prezentovaná...
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 133 times
Been thanked: 341 times

Postby Suik » Wed May 30, 2012 8:56 pm

Ked uz si dal milo namahu, tak mu aspon poradime, ze na napady bohuzial tak akurat EN forum "Thoughts and Suggestions" a pripadne pouzit uservoice - tam aj vidno zmenu statusu :)...v poradi 1. uservoice - prehladat, ci uz tam podobne napady s viac hlasmi nie su, ak nie, zalozit 2. to EN vlakno
BA-SVK & surroundings AreaManager, Soc. Med. XP
Renault Fluence 2011, 1.6 16V Exception+HTC One S, stock Android 4.0.4, waze 3.6.0.0
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Suik

Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Postby Suik » Wed May 30, 2012 8:58 pm

A skor davam kruty napad do plena, ze toto vlakno hijacknut a prerobit na zbierku napadov a tem, ktore by bolo fajn predebatovat na stretku :)

EDIT: za menej ako 24 hodin :)
BA-SVK & surroundings AreaManager, Soc. Med. XP
Renault Fluence 2011, 1.6 16V Exception+HTC One S, stock Android 4.0.4, waze 3.6.0.0
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Suik

Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Postby vejpuste » Wed Jul 11, 2012 10:24 am

Uz jsem to kdysi psal, bylo by dobre, kdyby slo vypnout hlaseni aktualni rychlosti.
Byl jsem ted vyvalcovat nejake cesty po okoli na kole a kdyz jsem vyjimecne jel po existujici ceste, tak to tam automaticky nahlasilo snizenou rychlost.
Valcovani na kole nebo pesky by bylo uzitecne pro waze - nove silnice, i pro wazery - neco pro zdravi a poznavani blizkeho okoli.
Nemusi kazdy vsude jezdit autem a palit benzin/naftu/plyn.
Libor
vejpuste

Postby foxitrot » Wed Jul 11, 2012 12:11 pm

Zial, Waze HQ si asi este stale mysli, ze ich system nemusi byt vseobecnym (dokonca aj off-line) navigacnym programom a (zatial ci uplne?) im staci, ak sa bude koncentrovat na vyhybanie sa zapcham :cry:
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new social Android 4.0.xx.yyy (OP-X LOL-a-popp).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2078 times
Been thanked: 931 times

Re: Re: Napady na nove funkcionality Waze

Postby guri211 » Wed Jul 11, 2012 5:42 pm

duky5 wrote:
milo12 wrote:Lidl bez lokalizacie miesta, pri navigacii je podstatna vzdialenost nie plny nazov landmarku

Absolútne nesúhlasím!

Toto sme dohodli na poslednom kratkom stretku:
- Nazov landmarku vzdy iba Tesco / Lidl / ..., ALE:
- Nazvat jeden segment na prilahlom parkovisku (ten ktory je najblizsie ku vchodu, pripadne ten kde sa da dobre zaparkovat) plnym nazvom "Tesco Lamač", "Lidl Račianska", presne v takom tvare v akom ho pouziva dany retazec. T.j. aj ked Tesco Lamac sa nachadza v katastralnom uzemi Karlova Ves, bude sa volat "Tesco Lamač", lebo sa tak proste vola oficialne. Mesto do nazvu nepiste, pretoze bude automaticky doplnene z policka City daneho segmentu.

Zacal som s tymto pomenovavanim par dni dozadu, ale zatial som stihol iba nejake Tesca a Kauflandy.
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 788 times
Been thanked: 470 times

Postby TomSlotk » Fri Jan 25, 2013 7:00 pm

Napadá ma dalsich par vylepseni.

Urcite kazdy z nas nasiel teraz dieru, ktora tam trebars vcera este nebola, ale dnes by si na neja kazdy vylamal napravu. Cize nejake dlhododbejsie znacenie podobnych nastrah. Vsimol som si ze v LIVE mape svietia na morave nejake uzavierky, bubliny pri nich si uplne ine ako sa standartne daju pouzit v aplikacii.

Dalsia vec, preco nemoze byt pri vystrahach pocasia zaciatok a koniec, povedzme cerveno podfarbene na ziaciatku udalosti a zelene na konci, ved mhla nieje celych "200km" dialnic co tu na SVK mame..

s pozdravom Sloto
TomSlotk

Next

Return to Czech Republic and Slovakia