Napady na nove funkcionality Waze

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Re: Napady na nove funkcionality Waze

Postby duky5 » Wed Feb 06, 2013 6:04 pm

fotrik wrote:Jenom to ne! Staci, ze se Waze snazi byt chytrejsi nez ja v ramci mapy samotne a vraci me na mou pozici i kdyz to zrovna nechci. Kdyby se vracel i z menu, hodne lidi by to nastvalo. Zvlaste v situaci, kterou popisujes, bude hodne lidi vcetne me chtit pokracovat v zapocate cinnosti hned na dalsich svetlech. Kdyz se chces vratit do mapy, staci tlacitko back.

Funkcia sa dá samozrejme ovládať zaškrtnutím voľby v menu, čiže kto radšej počas jazdy čumí na okno s cenami, môže v tom pokračovať.

V sygicu je to nastavené tak, že sa to vráti na navigačnú obrazovku po pár sekundách jazdy. V podstate to funguje podobne ako teraz zadávanie zápchy alebo havárie a pod., kedy beží v okienku "ok" čas a keď do toho času nestlačíš ok, tak zadávaná udalosť ide na "pozadie" a obrazovka sa vráti na navigovanie.
duky5

Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times

Postby porubcan » Wed Feb 06, 2013 5:57 pm

MagicOfLA wrote:No ja osobne som tú zmenenú funkcionalitu v novej bete privítal - zatvára sa krížikom (ok rozhodne musí byť väčší) na dvakrát. Prvé zavrie ceny, druhé zoznam benzínok. Takto updatnem v úplnom kľude obidve strany cesty i za jazdy.

Samozrejme keď je len jedna benzínka (čo je väčšinou), timeout zatvorenie by bolo fajn wtz...

Mne sa to po novom nepáči. Predtým som rozlisoval, či nahlasujem 1 alebo 2 pumpy. Ak 1 - X na mapu, ak 2 - back (button telefónu) do zoznamu GS. Time out 10s pre zatvorenie dakovnej obrazovky (návrat na mapu) by som uvítal.

if it looks strange, it's my phone's fault
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 712 times
Been thanked: 1638 times

Postby foxitrot » Sat Jan 26, 2013 11:50 pm

GinBook wrote:
MagicOfLA wrote:
GinBook wrote:
-Výmaz jednopísmenkových dědin a nesmyslů co jsme vytvořili v názvech.(proč se rovnou nezakáže název o jednom písmenku?)

Lebo existuje napr. obec Å.

To jsi mě dostal.

A vo Francúzsku je "Y".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2444 times
Been thanked: 1114 times

Postby Erin0147 » Fri Jan 25, 2013 9:56 pm

guri211 wrote:
duky5 wrote:
milo12 wrote:Lidl bez lokalizacie miesta, pri navigacii je podstatna vzdialenost nie plny nazov landmarku

Absolútne nesúhlasím!

Toto sme dohodli na poslednom kratkom stretku:
- Nazov landmarku vzdy iba Tesco / Lidl / ..., ALE:
- Nazvat jeden segment na prilahlom parkovisku (ten ktory je najblizsie ku vchodu, pripadne ten kde sa da dobre zaparkovat) plnym nazvom "Tesco Lamač", "Lidl Račianska", presne v takom tvare v akom ho pouziva dany retazec. T.j. aj ked Tesco Lamac sa nachadza v katastralnom uzemi Karlova Ves, bude sa volat "Tesco Lamač", lebo sa tak proste vola oficialne. Mesto do nazvu nepiste, pretoze bude automaticky doplnene z policka City daneho segmentu.

Zacal som s tymto pomenovavanim par dni dozadu, ale zatial som stihol iba nejake Tesca a Kauflandy.

milo super, drzim palce nech aspon nieco z tohto zoznamu bude zrealizovane.
vo viacerych bodoch ma napadli uplne rovnake myslienky.

guri:
ehm a toto sa kde nachadza zverejnene /wiki, vlakno na fore /, prehliadol som ?
Erin0147
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 86 times
Been thanked: 73 times

Postby guri211 » Wed Jul 11, 2012 5:42 pm

duky5 wrote:
milo12 wrote:Lidl bez lokalizacie miesta, pri navigacii je podstatna vzdialenost nie plny nazov landmarku

Absolútne nesúhlasím!

Toto sme dohodli na poslednom kratkom stretku:
- Nazov landmarku vzdy iba Tesco / Lidl / ..., ALE:
- Nazvat jeden segment na prilahlom parkovisku (ten ktory je najblizsie ku vchodu, pripadne ten kde sa da dobre zaparkovat) plnym nazvom "Tesco Lamač", "Lidl Račianska", presne v takom tvare v akom ho pouziva dany retazec. T.j. aj ked Tesco Lamac sa nachadza v katastralnom uzemi Karlova Ves, bude sa volat "Tesco Lamač", lebo sa tak proste vola oficialne. Mesto do nazvu nepiste, pretoze bude automaticky doplnene z policka City daneho segmentu.

Zacal som s tymto pomenovavanim par dni dozadu, ale zatial som stihol iba nejake Tesca a Kauflandy.
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 791 times
Been thanked: 472 times

Postby duky5 » Wed May 30, 2012 6:33 pm

Absolútne nesúhlasím!

Minule som sa chcel dať z lamača navigovať do tesca v petržalke.

Dal som hľadať Tesco petržalka. Nenašlo.
Dal som hľadať Tesco a našlo Tesco 14 km a Tesco 12 km (plus ďalšie iné vzdialenosti...)....takže super, vzdialenosť poznám (je mi nahovno), ale ktoré z nich je v petržalke a ktoré na zlatých pieskoch ?
Jasné, mohol som si na každé kliknúť a pozrieť okolie...ale to nie je user friendly :(

A ostatné funkcie, nápady fajn, bolo by to ako u ostatných navigácii...ale myslím že zo začiatku by stačilo, keby fungovalo aspoň to čo tam teraz je :)
duky5

Re: Napady na nove funkcionality Waze

Postby fotrik » Wed Feb 06, 2013 7:43 pm

A to ja chci, aby Waze bylo vzdy tam, kde mu reknu.
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 121 times

Postby MagicOfLA » Wed Feb 06, 2013 5:50 pm

No ja osobne som tú zmenenú funkcionalitu v novej bete privítal - zatvára sa krížikom (ok rozhodne musí byť väčší) na dvakrát. Prvé zavrie ceny, druhé zoznam benzínok. Takto updatnem v úplnom kľude obidve strany cesty i za jazdy.

Samozrejme keď je len jedna benzínka (čo je väčšinou), timeout zatvorenie by bolo fajn wtz...
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5

Has thanked: 81 times
Been thanked: 178 times

Postby fotrik » Wed Feb 06, 2013 5:08 pm

Jenom to ne! Staci, ze se Waze snazi byt chytrejsi nez ja v ramci mapy samotne a vraci me na mou pozici i kdyz to zrovna nechci. Kdyby se vracel i z menu, hodne lidi by to nastvalo. Zvlaste v situaci, kterou popisujes, bude hodne lidi vcetne me chtit pokracovat v zapocate cinnosti hned na dalsich svetlech. Kdyz se chces vratit do mapy, staci tlacitko back.
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 121 times

Postby duky5 » Wed Feb 06, 2013 5:00 pm

Ja by som ocenil, keby sa waze vedelo po rozbehnutí auta vrátiť na základnú obrazovku s mapou...Tak ako to má sygic.

Napríklad niekam sa navigujem, cestou zastavím na červenej a chcem pridať prejazdný bod, otvorím si obrazovku s obľúbenými cieľmi...ale hopla, naskočila zelená, som v pohybe, nestačil som zadať cieľ a namiesto toho, aby sa obrazovka vrátila na mapu s trasou, stále visím v okne s cieľmi a nevidím kam idem.

To isté sa stane na pumpe keď zadám ceny. Okno s cenami zmizne až po stlačení X. Oveľa prívetivejšie by bolo, keby to okno po rozjazde zmizlo.
duky5

Next

Return to Czech Republic and Slovakia