Napady na nove funkcionality Waze

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Napady na nove funkcionality Waze

Postby Bajzik268 » Sat Feb 02, 2013 8:54 am

Myslím že pridať ku segmentovaniu max. povolenú rýchlosť pri editovaní by nebol problém pre kóderov Waze, dokonca som niekde tú funkcionalitu v testovaní alebo v US videl, alebo sa mi to iba snívalo :D
Bajzik268

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postby fotrik » Fri Feb 01, 2013 10:07 pm

Bajzik268 wrote:Jedna z fci ktoré mne osobne mimoriadne pomáhali na Sygicu, a nie sú vo Waze. Pre ozrejmenie

- aktuálna rýchlosť vpravo dole ako doteraz
- naľavo hore upozornenie v prípade +5 alebo +10 km/h podľa nastavenia uživateľa
- malá gulička označujúca počet hliadok na danej ceste
- krúžok s rýchlosťou v miestach kde sa rýchlosť mení a približovanie ako v Sygicu

[ img ]

Co se tyce rychlosti, Waze nezna nejvyssi dovolene rychlosti danych useku, ale jen realne prumerne rychlosti, kterymi tam uzivatele jezdi.
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 121 times

Postby Bajzik268 » Fri Feb 01, 2013 3:31 pm

Jedna z fci ktoré mne osobne mimoriadne pomáhali na Sygicu, a nie sú vo Waze. Pre ozrejmenie

- aktuálna rýchlosť vpravo dole ako doteraz
- naľavo hore upozornenie v prípade +5 alebo +10 km/h podľa nastavenia uživateľa
- malá gulička označujúca počet hliadok na danej ceste
- krúžok s rýchlosťou v miestach kde sa rýchlosť mení a približovanie ako v Sygicu

[ img ]
Bajzik268

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postby Suik » Tue Jan 29, 2013 10:32 pm

Nejak s tym pop-upom suhlasim (s malou obmenou) s Pernsteinom, ako som pisal uz tuto
Suik

Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Postby duky5 » Tue Jan 29, 2013 4:01 pm

Som za to, aby sa človek pri jazde venoval vozidlu a okolitej premávke a aby nekontroloval vyskakujúce okno vo waze, neporovnával a nezadával ceny. To nech si robí po zastavení na pumpe, mimo premávky, kde nebude nikoho ohrozovať.

Inak s tým krížikom súhlasím, mám problém ho trafiť aj keď stojím :).
duky5

Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times

Postby fotrik » Tue Jan 29, 2013 1:48 pm

Zkusil jsem to nadhodit ve feedbacku: http://www.waze.com/forum/viewtopic.php ... 18#p352218
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 121 times

Postby Pernstein » Tue Jan 29, 2013 1:07 pm

Jak už někdo před nedávnem psal (nevím, jestli v tomhle vláknu), obsáhlost zadaných cen pohonných hmot je zcela nedostačující a jsem přesvědčen, že je to zaviněno z velké části i poměrně složitým zadáváním cen.

Člověk, který nechodí na fórum (a věřím, že takových je 95%) a je zvyklý leda sem tam píchnout do mapy zácpu si doteď může myslet, že ceny se zadávají z nějaké centrály a ne cestou uživatelů. Od té doby, co bylo zadávání cen zaktivováno, jsem vyjel z Prahy čtyřikrát, pokaždé jiným směrem - Liberec, Jičín, Kutná Hora, Chomutov. Po opuštění Prahy jsem se nesetkal nikde - mimo některých dálničních pump, které jsou z hlediska smyslu fíčury, tedy úspory peněz, naprosto nanic - se zadanými cenami. Pochybuju přitom, že by po těchto celkem frekventovaných směrech wazeři nejezdili. Prostě to jen nevědí.

Líbilo by se mi, kdyby Waze upoutal řidičovu pozornost automaticky při přiblížení se k benzínce stejně jako při přiblížení se k radaru, nějaká zvuková hláška a vyskočivší tabulka, kde by byly vidět ceny v programu k porovnání s realitou. v případě aktuálnosti cen by se tabulka po třeba 10 sekundách sama ztratila a jen tím průjezdem by byla potvrzena aktuálnost. V případě nutné opravy by se mohl řidič jedním klikem (což je podle mě stěžejní) dostat do žádané položky k opravě a po opravě by tabulka opět sama zmizela po 5 - 10 sekundách. To automatické zmizení po potvrzení změněné ceny považuju za nejdůležitější, maximálně mě vytáčí nutnost čekat potvrzení změny bez možnosti návratu do mapy a pak ještě hledat ten titěrný křížek v pravém horním rohu k vyskočení z tabulky...

Nevíte, zda se v tomto směru něco chystá?
Pernstein

Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times

Postby GinBook » Sun Jan 27, 2013 11:09 am

hrbot wrote:
GinBook wrote:Výsledek stejný. Vesele edituju, přihlášený jsem, ale forum se tváří po caa 20 minutách jako odhlášený. Takze kliknout na logout. Naběhne stránka na přihlášení a po znovupřihlášení se to naštěstí vrací do našeho fora. Otestováno na obouch serverech a 2ou prohlížečích.

A jak se přihlašuješ? Přes odkaz login nahoře v rohu nebo přes phpBB formulář (např. při kliknutí na NewTopic když)?
"Wazovské" přihlašování přes odkaz v rohu mě taky odhlašuje, ale "nativní" phpBB přihlášení drží... (je teda potřeba zaškrtnout Log me on automatically each visit, ale to je asi jasný)

přes login
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 838 times
Been thanked: 1547 times

Postby hrbot » Sun Jan 27, 2013 10:06 am

GinBook wrote:Výsledek stejný. Vesele edituju, přihlášený jsem, ale forum se tváří po caa 20 minutách jako odhlášený. Takze kliknout na logout. Naběhne stránka na přihlášení a po znovupřihlášení se to naštěstí vrací do našeho fora. Otestováno na obouch serverech a 2ou prohlížečích.

A jak se přihlašuješ? Přes odkaz login nahoře v rohu nebo přes phpBB formulář (např. při kliknutí na NewTopic když)?
"Wazovské" přihlašování přes odkaz v rohu mě taky odhlašuje, ale "nativní" phpBB přihlášení drží... (je teda potřeba zaškrtnout Log me on automatically each visit, ale to je asi jasný)
hrbot
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby GinBook » Sat Jan 26, 2013 7:59 pm

fotrik wrote:Forum posle mailove upozorneni pouze na prvni prispevek od navstevy daneho vlakna. S dalsimi prispevky uz neposle nic, dokud vlakno znovu nenavstivis.

Zase vím něco nového.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 838 times
Been thanked: 1547 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia