Napady na nove funkcionality Waze

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Re: Napady na nove funkcionality Waze

Postby GinBook » Sun Jan 27, 2013 11:09 am

hrbot wrote:
GinBook wrote:Výsledek stejný. Vesele edituju, přihlášený jsem, ale forum se tváří po caa 20 minutách jako odhlášený. Takze kliknout na logout. Naběhne stránka na přihlášení a po znovupřihlášení se to naštěstí vrací do našeho fora. Otestováno na obouch serverech a 2ou prohlížečích.

A jak se přihlašuješ? Přes odkaz login nahoře v rohu nebo přes phpBB formulář (např. při kliknutí na NewTopic když)?
"Wazovské" přihlašování přes odkaz v rohu mě taky odhlašuje, ale "nativní" phpBB přihlášení drží... (je teda potřeba zaškrtnout Log me on automatically each visit, ale to je asi jasný)

přes login
ImageImageImageImageImage
CM; Coordinator Czech Republic
iP 6+ / Samsung S3 neo,
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 738 times
Been thanked: 1462 times

Postby Pernstein » Tue Jan 29, 2013 1:07 pm

Jak už někdo před nedávnem psal (nevím, jestli v tomhle vláknu), obsáhlost zadaných cen pohonných hmot je zcela nedostačující a jsem přesvědčen, že je to zaviněno z velké části i poměrně složitým zadáváním cen.

Člověk, který nechodí na fórum (a věřím, že takových je 95%) a je zvyklý leda sem tam píchnout do mapy zácpu si doteď může myslet, že ceny se zadávají z nějaké centrály a ne cestou uživatelů. Od té doby, co bylo zadávání cen zaktivováno, jsem vyjel z Prahy čtyřikrát, pokaždé jiným směrem - Liberec, Jičín, Kutná Hora, Chomutov. Po opuštění Prahy jsem se nesetkal nikde - mimo některých dálničních pump, které jsou z hlediska smyslu fíčury, tedy úspory peněz, naprosto nanic - se zadanými cenami. Pochybuju přitom, že by po těchto celkem frekventovaných směrech wazeři nejezdili. Prostě to jen nevědí.

Líbilo by se mi, kdyby Waze upoutal řidičovu pozornost automaticky při přiblížení se k benzínce stejně jako při přiblížení se k radaru, nějaká zvuková hláška a vyskočivší tabulka, kde by byly vidět ceny v programu k porovnání s realitou. v případě aktuálnosti cen by se tabulka po třeba 10 sekundách sama ztratila a jen tím průjezdem by byla potvrzena aktuálnost. V případě nutné opravy by se mohl řidič jedním klikem (což je podle mě stěžejní) dostat do žádané položky k opravě a po opravě by tabulka opět sama zmizela po 5 - 10 sekundách. To automatické zmizení po potvrzení změněné ceny považuju za nejdůležitější, maximálně mě vytáčí nutnost čekat potvrzení změny bez možnosti návratu do mapy a pak ještě hledat ten titěrný křížek v pravém horním rohu k vyskočení z tabulky...

Nevíte, zda se v tomto směru něco chystá?
Pernstein

Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times

Postby fotrik » Tue Jan 29, 2013 1:48 pm

Zkusil jsem to nadhodit ve feedbacku: http://www.waze.com/forum/viewtopic.php ... 18#p352218
ImageImage
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 119 times

Postby duky5 » Tue Jan 29, 2013 4:01 pm

Som za to, aby sa človek pri jazde venoval vozidlu a okolitej premávke a aby nekontroloval vyskakujúce okno vo waze, neporovnával a nezadával ceny. To nech si robí po zastavení na pumpe, mimo premávky, kde nebude nikoho ohrozovať.

Inak s tým krížikom súhlasím, mám problém ho trafiť aj keď stojím :).
duky5

Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Postby Suik » Tue Jan 29, 2013 10:32 pm

Nejak s tym pop-upom suhlasim (s malou obmenou) s Pernsteinom, ako som pisal uz tuto
BA-SVK & surroundings AreaManager, Soc. Med. XP
Renault Fluence 2011, 1.6 16V Exception+HTC One S, stock Android 4.0.4, waze 3.6.0.0
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Suik

Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Napady na nove funkcionality Waze

Postby GinBook » Fri Feb 01, 2013 7:43 am

Co Notifikace? Upozorneni na prijatou zpravu, online pritele na FB.
Moznost nastaveni co se ma zobrazovat za cislo v rohu ikonky na plose.
Image
ImageImageImageImageImage
CM; Coordinator Czech Republic
iP 6+ / Samsung S3 neo,
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 738 times
Been thanked: 1462 times

Postby Bajzik268 » Fri Feb 01, 2013 3:31 pm

Jedna z fci ktoré mne osobne mimoriadne pomáhali na Sygicu, a nie sú vo Waze. Pre ozrejmenie

- aktuálna rýchlosť vpravo dole ako doteraz
- naľavo hore upozornenie v prípade +5 alebo +10 km/h podľa nastavenia uživateľa
- malá gulička označujúca počet hliadok na danej ceste
- krúžok s rýchlosťou v miestach kde sa rýchlosť mení a približovanie ako v Sygicu

Image
Image
Bajzik268

Been thanked: 2 times

Postby fotrik » Fri Feb 01, 2013 10:07 pm

Bajzik268 wrote:Jedna z fci ktoré mne osobne mimoriadne pomáhali na Sygicu, a nie sú vo Waze. Pre ozrejmenie

- aktuálna rýchlosť vpravo dole ako doteraz
- naľavo hore upozornenie v prípade +5 alebo +10 km/h podľa nastavenia uživateľa
- malá gulička označujúca počet hliadok na danej ceste
- krúžok s rýchlosťou v miestach kde sa rýchlosť mení a približovanie ako v Sygicu

Image

Co se tyce rychlosti, Waze nezna nejvyssi dovolene rychlosti danych useku, ale jen realne prumerne rychlosti, kterymi tam uzivatele jezdi.
ImageImage
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 119 times

Postby Bajzik268 » Sat Feb 02, 2013 8:54 am

Myslím že pridať ku segmentovaniu max. povolenú rýchlosť pri editovaní by nebol problém pre kóderov Waze, dokonca som niekde tú funkcionalitu v testovaní alebo v US videl, alebo sa mi to iba snívalo :D
Image
Bajzik268

Been thanked: 2 times

Postby MagicOfLA » Sat Feb 02, 2013 10:37 am

Bajzik268 wrote:Myslím že pridať ku segmentovaniu max. povolenú rýchlosť pri editovaní by nebol problém pre kóderov Waze, dokonca som niekde tú funkcionalitu v testovaní alebo v US videl, alebo sa mi to iba snívalo :D

Jj trivialna funkcia, rovnako ako toll road. Asi v Izraeli ziaden speeding nepoznaju, tak ju nepokladaju za potrebnu ;)
Image
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5

Has thanked: 80 times
Been thanked: 174 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia