Napady na nove funkcionality Waze

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Re: Napady na nove funkcionality Waze

Postby foxitrot » Sat Feb 02, 2013 12:03 pm

Už veľmi dlho je to na pretrase so Supportom. Práve Champs to vetujú ako náročné a nie až tak podstatné.
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new social Android 4.0.xx.yyy (OP-X LOL-a-popp).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1988 times
Been thanked: 892 times

Postby shalafi » Sat Feb 02, 2013 1:23 pm

Bolo by neunosne udrziavat MPR aktualne v celej mape .. mame pol roka stare snimky znaciek na Streetview, ale inak neviem o databaze znaciek, ktory by sme mohli pouzit (mapa CDB sice obsahuje znacky, ale nie MPR). Navyse by sme museli delit segmenty v mape v miestach kde sa meni MPR, co je dalsia obrovska praca navyse. Atd, Atd.
CM Slovakia / L6
Image
shalafi
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 268 times
Been thanked: 207 times

Postby Bajzik268 » Sat Feb 02, 2013 1:30 pm

shalafi wrote:Bolo by neunosne udrziavat MPR aktualne v celej mape .. mame pol roka stare snimky znaciek na Streetview, ale inak neviem o databaze znaciek, ktory by sme mohli pouzit (mapa CDB sice obsahuje znacky, ale nie MPR). Navyse by sme museli delit segmenty v mape v miestach kde sa meni MPR, co je dalsia obrovska praca navyse. Atd, Atd.

Určite, preto je to nápad pre nové fukncionality, nakoľko je to teraz nezrealizovateľné. Avšak, ja osobne ako dajme tomu niekto kto má vymyslieť novú funkcionalitu teda nezostávam pri tom čo je aktuálne funkčné, ale popri nápade premýšľam aj nad tým čo by sa v rámci toho mohlo doplniť. Tak napríklad, ak existuje nástroj na segmentáciu, nástroj na označenie určitého úseku A=>B , a následné automatické pridanie segmentov by určite nebol problém, nakoľko už editor vie segmentovať podľa usera, toto by bola opäť triviálna funkcia.

Čo sa týka podkladov, maximálne rýchlosti by som nechal na AM, je mi úplne jasné že by to bola otázka dlhého dlhého času na kompletnú aktualizáciu MPR, ale nič ani Waze na slovens sa pravdepodobne nevyvíjal extrémne rýchlo a všetko chcelo čas. Mne osobne podklady na MPR výborne stačí TomTom HOME, ktorý bez problémov dokáže na určitej trase rýchlosti ukazovať. A stiahnúť TomTom, či Sygic do telefónu a zobraziť MPR tiež nieje v dnešnej dobe problém.

Bolo by to určite zdĺhavé, plné chýb a omylov, ale posunulo by to Waze opäť o krok vpred, a to aj k uživatelovi :)
Image
Bajzik268

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postby shalafi » Sat Feb 02, 2013 2:25 pm

Bajzik268 wrote:Čo sa týka podkladov, maximálne rýchlosti by som nechal na AM, je mi úplne jasné že by to bola otázka dlhého dlhého času na kompletnú aktualizáciu MPR, ale nič ani Waze na slovens sa pravdepodobne nevyvíjal extrémne rýchlo a všetko chcelo čas.

Inak povedane, trvalo by to neumerne dlho, polovicu casu by to bolo nekompletne (pre uzivatela frustrujuce) a nasledne po kompletizacii by uz prva polovica rychlosti bola neaktualna (opat pre uzivatela frustrujuce).

Bajzik268 wrote:Mne osobne podklady na MPR výborne stačí TomTom HOME, ktorý bez problémov dokáže na určitej trase rýchlosti ukazovať. A stiahnúť TomTom, či Sygic do telefónu a zobraziť MPR tiež nieje v dnešnej dobe problém.

Ale kopirovat cudzie dielo problem je, dokonca taky, ze by mohol viest nielen k zruseniu nasich kont vo Waze, ale aj k napadnutia firmy Waze ako takej zo strany TomTomu/Sygicu.

Bajzik268 wrote:Bolo by to určite zdĺhavé, plné chýb a omylov, ale posunulo by to Waze opäť o krok vpred, a to aj k uživatelovi :)

Sam si to napisal - zdlhave, plne chyb a omylov - to podla mna nie je krok vpred .. Waze je cele svoje posobenie plne chyb, niektore sa tahaju roky a to posledne, co potrebujeme, je pridavat nove.

Zakladom Waze musi byt dobry vypocet trasy a alternativnych ciest, vyhybanie sa zapcham a dotiahnute hlasove instrukcie. Ked toto bude hotove, mozeme uvazovat o niecom tak zdlhavom a nepresnom ako je dorobenie MPR :)
CM Slovakia / L6
Image
shalafi
Beta tester
Beta tester

Postby Bajzik268 » Sat Feb 02, 2013 2:29 pm

Ale kopirovat cudzie dielo problem je, dokonca taky, ze by mohol viest nielen k zruseniu nasich kont vo Waze, ale aj k napadnutia firmy Waze ako takej zo strany TomTomu/Sygicu.

Neviem si predstaviť dokazovanie že označovanie MPR bolo podľa iného softwaru, nakoľko by to bolo robené v editore priamo vo Waze a nie formou importu/exportu nejakého súboru s kódovo označenými trasami a rýchlosťami.

A k ostatnému, viem si predstaviť že takto nejako sa začínali Gas Prices na Waze :)
Image
Bajzik268

Postby shalafi » Sat Feb 02, 2013 2:35 pm

na to staci rozhadzat par "navnad" - niekam na cestu tretej triedy Sygic prida sedemdesiatku, ktora v skutocnosti neexistuje. Niekto to skopiruje do Waze a zdroj je jasny a dokazatelny.

=sent from my OneS=
CM Slovakia / L6
Image
shalafi
Beta tester
Beta tester

Postby Bajzik268 » Sat Feb 02, 2013 2:38 pm

No to je pravda, bol to len nápad, do dokonalosti tomu chýba dosť ;)

Ale tak ma napadlo že to by napríklad natankuj.sk mohlo obviniť Waze že hodnoty ktoré si natankuj.sk platí aby im sťahovalo z nejakého feedu im uživatelia kopírujú do Waze. Ale to už mystifikujem ;)
Image
Bajzik268

Postby porubcan » Sat Feb 02, 2013 2:43 pm

MPR by som v budúcnosti riešil podobne ako toll a gas prices - per krajina. SSC ma data o MPR, ktoré by sa mohli dat využiť. Akurát nepoznáme T&C. Na teraz prioritné sú čísla domov..

if it looks strange, it's my phone's fault
Image Image Image
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Android Beta Tester
Waze 4.5.0.1 on HTC One M9, Android 6.0 @ white Škoda Octavia RS Combi
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 615 times
Been thanked: 1477 times

Postby guri211 » Sat Feb 02, 2013 7:55 pm

Suhlasim s nazormi.

Osobne narozdiel od vacsiny ostatnych Champs som za funkcionalitu MPR, ale musim im dat za pravdu.

Ked bude poriadne fungovat core funkcionalita ako napr. PRESNE vyhladavanie, t.j. ulice a cisla domov ma dovedu priamo pred dom, "billa" mi vrati okolite billy aj s adresami a naviguje ma to na parkovisko (a nie na rampu kde vykladaju pecivo), potom mozeme pridavat nove vymysly.
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 786 times
Been thanked: 470 times

Postby Erin0147 » Sat Feb 02, 2013 8:37 pm

Ano to navigovanie ked bude na 99% tak sme "vyhrali" :)

ale aspon nieco by to hlasit mohlo, zase az take tazke zadat zakladnu MPR v rozdeleni:
- mesto/obec
- mimo mesta, R a dialnica nie je tazke.
Hrube nastavenie sa da nastavit cez druh cesty
ci ma zadane city / prve nastavenie 50km/h, ulicu atd ... /
uz spominane zdroje SSC, kraje maju udaje o takychto parametroch.
Kontrola by sa dala uskutocnit aj cez prejazdovu rychlost atd ...
Presne hodnoty by nastavil/potvrdil editor a minimalne hlavne tahy by sa dali urobit rychlo.
"Ficurka" ktora mozno potesi viacerych.

lokalne obmedzenia, nastavenia ostatne navi
- nemaju alebo maju nepresne.
a na maximalku sa aj tak neda spolahnut stopercetne.
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)
Erin0147
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 86 times
Been thanked: 73 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia