Objevil jsem Waze

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Objevil jsem Waze

Postby Suik » Thu Jun 14, 2012 10:52 am

LiborA wrote:
Zirland wrote:Poloha uživatelů na mapě se obnovuje každé dvě minuty a z důvodu ochrany soukromí je zobrazována poloha stará 10 minut. To znamená, že když vidíš ikonku na mapě, tak ten uživatel tam byl před 10-12 minutama. To pochopitelně neplatí o tvoji vlastní ikonce, která je aktuální, ale ostatní uživatelé vidí tebe jinde.

Honzo jsi si tím jistý? Minimálně jednou jsem zaregistroval úplně čerstvé hlášení (staré několik sekund) a ikona příslušného wazera byla stále na tom místě (a nešlo o kolonu).


imho je tam len 2-minutove oneskorenie a nie az 10 minutove, aspon podla toho aj co sa mi zda z pouzivania
Suik
 
Posts: 893
Joined: Thu Jun 02, 2011 11:17 pm
Location: Slovakia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Objevil jsem Waze

Postby Zirland » Thu Jun 14, 2012 9:19 am

necesap wrote:Dál jsem se chtěl zeptat, protože jsem na to dosud nikde nenarazil, k čemu je sbírání bodů. Pořád mi to nějaké dává, ale neobjevil jsem nikde k čemu slouží. podotýkám, že angličtina není mou silnou stránkou, takže odkaz na povídání o bodech v angličtině toho moc neřeší.


Celý projekt Waze je postaven na dobrovolném příspěvku uživatelů aplikace. Všechny mapy "kreslí" uživatele, všechna data o dopravě jsou sbírají uživatelé. A čím víc lidí s tím bude jezdit, tím lepší data v aplikaci budou. Takže aby Waze motivovalo uživatele k používání, vložilo do toho gamifikační prvky. Česky - udělalo z navigace hru.

Za každý ujetý kilometr je nějaký počet bodů. Za každý kilometr nově nakreslené cesty je víc bodů. Za každé dopravní hlášení jsou body (nehody, kolony). Za prvních 150 kilometrů je bonbon (a body), za to, že přemluvíte kamaráda, aby začal používat Waze je bonbon (a body). Když je někdo šílenec a ujede s Waze za jeden týden 1000 kilometrů, dostane bonbon (a hooodně bodů). Za editace a opravy v mapě je bonbon (a body)..... mohl bych pokračovat.

Za ty body si v Tescu chleba nekoupíte, ale člověk je z podstaty tvor hravý a soutěživý. Z bodů se sestavuje tabulka (týdenní žebříček, celkový žebříček), srovnává se v rámci státu i celosvětově. Každý chce dostat zlatou ikonku za nejlepšího Wazera týdne!! :D

necesap wrote:A poslední věc, zobrazuje mi to samozřejmě uživatele okolo mě, ale ne v reálném čase. Jejich poloha se aktualizuje v dávkách po nějaké době. Je to opět problém s mým starým HW, nebo je to vlastnost navigace. Připadalo mi, že kolegovi to na jablíčku jelo realtime.


Poloha uživatelů na mapě se obnovuje každé dvě minuty a z důvodu ochrany soukromí je zobrazována poloha stará 10 minut 2 minuty. To znamená, že když vidíš ikonku na mapě, tak ten uživatel tam byl před 10-12 2-4 minutama. To pochopitelně neplatí o tvoji vlastní ikonce, která je aktuální, ale ostatní uživatelé vidí tebe jinde.
Zirland
 
Posts: 1532
Joined: Sat Jan 02, 2010 3:01 pm
Location: Praha, Czech Republic
Has thanked: 35 times
Been thanked: 275 times

Re: Objevil jsem Waze

Postby Zirland » Thu Jun 14, 2012 1:22 pm

No můžou to být staré informace, kdysi to bylo určitě 10 minut, možná to už změnili. Ověřím si to se supportem a jestli něco zjistím, tak dám vědět.

Taky to můžeme vyzkoušet v praxi, když se domluvíme konkrétní lidi mezi sebou a jeden bude jezdit a druhý bude koukat na mapu. Zájemce?

EDIT: Ještě reakce na Libora: Pochopitelně situace, kdy je zasláno hlášení, je principiálně odlišná. To hlášení je nutno zobrazit okamžitě na správné poloze. Tím, že uživatel zašle hlášení, vědomě tím prozrazuje svoji polohu. Tam už těžko se odvolávat na nějakou ochranu soukromí - pasivní sledování uživatele.

EDIT2: Q: Is my location shared with other users?
A: Waze respects your privacy and will never share your location against your will. Further more, your icon on the map is shown with a couple of minutes of delay.

EDIT3: Oficiální stanovisko supportu je The delay is approximately 2 minutes. Opravím to tedy v původním dlouhém textu.
Zirland
 
Posts: 1532
Joined: Sat Jan 02, 2010 3:01 pm
Location: Praha, Czech Republic
Has thanked: 35 times
Been thanked: 275 times

Previous

Return to Czech Republic and Slovakia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users