Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Objevil jsem Waze

Post by
Ahojte Vazeni uzivatele.
Tak jsem konecne koupil novy mobil, Samsung Galaxy S2 a s nim i system Android. Musim rict ze me to opravdu prekvapilo co vsechno se s tim da delat. Ale co se mi nejvice libi je waze. Mam proto nekolik zakladnich otazek. Hodne jsem precetl takze vim jak to funguje a tak dale. Ale presto, je to normalni ze jiz pre tyden nevidim vubec nic na svem Dasboard, uskutecnil jsem nekolik cest a stale tam nic neni, body zadne, editoval jsem celkem slusnou cast mapy v mem okoli, take se nikde nic neukazalo. Vim ze je potreba nekolik dni na aktualizaci ale prijde mi to spise jako nejaky problem se serverem? Dnes napriklad pokud chci updatovat mapu na webu uz se mi nenancte ani mapa, a live map mi prijde tady v UK taky mrtva. Takze ma nekdo nejake informca?
Jinak by jsem rad projekt pochvalil, je to super. Takovych veci by melo byt vic.
No moc dekuji za par slov a budu se tesit na wazovanou.
Michael Tyser

POSTER_ID:7730432

1

Send a message

Post by duky5
Ja som na HTC touch HD s Waze začínal, ale také problémy som s mapou nemal.

Užívatelia sa realtime nezobrazujú, je tam nejaký interval, takže je to ok


Zbieranie bodov je v podstate na nič, pokiaľ ti nezáleží na umiestnení v rebríčku :)
duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by fotrik
Belper wrote:Doufam ze je to spravne.

https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... TTTFTTTTFT

mam to pro android :D
Vypada to dobre, jen obcas je zakazane odboceni. Nektere muze byt spravne, ale uz na prvni pohled tam vetsina nepatri. Ve vyse zminenem odkazu stiskni Shift-A a rozsviti se ti v mape cervene sipky.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by foxitrot
michaleskuplesku wrote:nemám, proste nie je tam nič... akurat ze last update 5.17.2012. to od 17teho mája neboli aktualizované servery? to trva aj dva týzdne?
Ten datum "Last update: 5.17.2012" (vpravo od "Your recent routes") sa netyka tvojich jazd, ale aktualnosti mapy pre app v mobile, LiveMap a routing servery. Tvoje jazdy su pod ciarou pod tym (pod "Date Length View"), resp raz tam budu :) ale snad by tam mali byt, svoju najnovsiu tam mam z dnes rana, tieto problemy uz dufam pred tyzdnom nadobro odstranili. (OK, ak ma budete chciet chytat za slovo - "pre dnesok" alebo "aspon na najblizsi mesiac a pol".)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
fotrik wrote:
Belper wrote:Doufam ze je to spravne.
https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... TTTFTTTTFT
Vypada to dobre...
Ja to na prvy pohlad az tak pozitivne nevidim :(
Vsimol som si tam kopu segmentov, ktore pokracuju krizom cez krizovatku. Zda sa, ze na nich kolme segmenty su ukoncene junction uzlami, ale v skutocnosti nie su na tie prechadzajuce ulice pripojene: Alder Road, Alder+Park Road, Walnut road, Snowberry Evenue (Evenue ci Avenue?), Mildale court, Jubilee Court, atd. atd...

Vedla Chestnut Avenue + Park Road je Supermarket s pokrcenym juhovychodnym rohom - ten prebytocny uzol asi treba vyhodit, inak bude landmark na mape asi zmrseny.

Stvorcova cast parkoviska na Coop Parking Place by sa asi mala rozkuskovat na minimalne dva segmenty, inak vznikne len takato slucka a neda sa pripojit uzlom. A asi to nebude Street, ale aj nejaka kombinacia s ParkingLotRoad...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Belper wrote:Takze jak treba zrusis jeden segment?
Selektujes ho a stlacis klavesu "Delete" (alebo ikonku kosa vpravo hore v editore).
Belper wrote:Je najaka hromadna kontrola spojeni krizovatek?
<Shift><A>

---

Stlac v editore <?> pre zoznam "Keyboards Shortcuts".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
michaleskuplesku wrote:Opakujem, som na world.waze.com...v dashboarde nic nemám...
jedine ma napada, ze som jazdil bez Naviguj, iba so zapnutým waze.... To musim vzdy dat ze Naviguj preto, aby sa zazanmenavali jazdy v dashoarde?
Nie, nemusis. Malo by sa to tam ukazat.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Tiež nesúhlasím s tými 10 minútami.

Ale myslím, že Zirland si za ten popis zaslúži takových nejméně 50 bodů! ;)
A ten text by kľudne mohol putovať do wiki a do vlákna pre nováčikov.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Viac krát, keď sa Guri blížil ku mne na mape, vedel som s presnosťou na pol minúty odhadnúť, kedy okolo mňa fyzicky prejde.

Uvediem ešte čerstvý príklad: Blavácke stretko pred pár týždňami. Na záver sme hodili spoločnú ~2.5 km a 30 km/h jazdu, ktorá mohla trvať 5 minút. Síce som šiel predposledný, ale počas celej jazdy som sa videl niekde uprostred pelotónu (~100-200m) a nie pár kilometrov pred ním. Vtedy ten delay musel byť dokonca pod minútu.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by guri211
Delay s akym standardne vidno ostatnych pouzivatelov je 0 - 4 minuty. Zalezi cisto na tom, kedy sa naposledy refreshoval tvoj klient a klient ineho pouzivatela. Pozicia sa standardne updatuje pri nasledovnych udalostiach:
- Automaticky kazde 2 minuty (za podmienky ze je GPS signal a spojenie s Waze Realtime serverom);
- Pri rucnom posunuti mapy;
- Pri nahlaseni udalosti.

Ten 2-minutovy autorefresh sa da rucne upravit, ale upravujes vzdy iba svoj. Ak si ty aj druhy pouzivatel zmenite autorefresh na 20 sekund, budete sa vidiet s delayom 0 - 40 sekund.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
LiborA wrote:
guri211 wrote: Ten 2-minutovy autorefresh sa da rucne upravit, ale upravujes vzdy iba svoj. Ak si ty aj druhy pouzivatel zmenite autorefresh na 20 sekund, budete sa vidiet s delayom 0 - 40 sekund.
Kde se to dá nastavit?
Tu je to popisane podrobnejsie: http://www.waze.com/forum/viewtopic.php ... 50#p140182
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia