Post Reply

tunely

Post by
Zdar. Zajímalo by mě, jak se to má s tunely a proč nejsou jako tunely označené, viz např. tunel Mrázovka v Praze. Označil jsem segment jako špatný a že by tam ten tunel měl být vyznačeny, ale bylo mi sděleno, že to se to označení nepoužívá. Zeptal jsem v chatu a bylo mi řečeno víceméně to samé, navíc s tím, že podle nějakého interního vývojáře jsou s tím nějaké nespecifické problémy. Moc mě to nepřesvědčuje, tak se ptám ještě tady. Jsem toho názoru, že jestliže je ta fičůra v editoru dostupná, měla by být použitá. Navíc na druhém břehu Vltavy na Podolském nábřeží tunel vyznačený jako tunel je.

Jak se to s tunely má? Proč je neoznačujeme?

Jaké specifické problémy se segmenty označenými jako tunel jsou?

POSTER_ID:17364221

1

Send a message

bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
pvo11 wrote:
Hezké, ale nebude to fungovat všude
A u nás tím tuplem. :(
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by GinBook
Doplnim pvo11,

Zkusenost nam rika, ze kdyz mame novou nevyzkousenou funkci, navic tuto jeste ktera neni nijak funkcni v klientovi, je lepsi pockat s implementaci. Uz se stalo, ze jsme meli diky jedne takove funkci pokazenou mapu. Jsme od te doby opatrni.
Na par mistech uvidis zaskrtnuty tunel, ale toje pro ucely testovani, kdy se ceka co to udela.
Nic vic, nic min.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Auto bere data z kol a dalsich systemu auta.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Takze jedinou praktickou funkci oznaceni tunelu je statisticky spocitat kolik jich je. ;-)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by jirys
Dle mne hovadina zapinat jeste bluetooth ...
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by Pali65
Logické by bolo, že app bude vedieť, že stratí GPS signál a bude navigovať "zotrvačne" podľa priemernej rýchlosti segmentu až do obnovenia signálu na druhej strane.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by pvo11
No řekl bych, že problémy nejsou zatím žádné, protože s tím označením není spojená žádná funkcionalita :) .
Ale protože nikdo neví jakou funkcionalitu tomu označení v editoru vývojáři dají, tak tunely neoznačujeme, aby to po zapnutí nezačalo větší problémy, než jak se chovají tunely teď.

Až bude funkcionalita zapnutá, tak se na jednom nebo pár vybraných místech otestuje a pokud bude použitelná, tak se tunely označí. Vzhledem k tomu, že tunelů je jen pár, tak je to hotové za chvilku.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
wilx79 wrote:
Pali65 wrote:Logické by bolo, že app bude vedieť, že stratí GPS signál a bude navigovať "zotrvačne" podľa priemernej rýchlosti segmentu až do obnovenia signálu na druhej strane.
Mno, jenže to muže fungovat pouze pokud aplikace ví, že je tam tunel. Když to neví, tak ztráta GPS signálu je jen ztráta GPS signálu. Mapa se nemůže neustále pohybovat při jakékoliv ztrátě signálu.
To máš pravdu, ale pokud nevíme, co vývojáři "vyvedou", tak jsou to jen naše návrhy jak by to mělo fungovat. Určitě by označené tunely mohly zmizet z mapy, pokud člověk neprojíždí tunelem atd.

Bohužel v Izraeli nemají tunely s více výjezdy (jako má Blanka) nebo dokonce s kruháky v tunelu, tak se asi vývojáři vyděsili, když to zjistili a chvíli jim trvá implementovat alespoň něco.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Hezké, ale nebude to fungovat všude, respektive zatím skoro nikde, Waze si "odškrtne" problém tunely jako vyřešený a budeme tam kde jsme byli.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message