Post Reply

Waze API

Post by bxmatus
Muzete mi nekdo hodit odkaz na waze API ? nejak to nemuzu najit.

dik

Matus
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:141842

1

Send a message

Post by Advidos
Dobrý den,

předem hlásím, že WAZE nepoužívám (nemám auto, jinak bych ho používal) a jde mi o zjištění nějakých technických věcí. Zajímalo by mě, jak to funguje při nahlášení nehody.

1) Klasický způsob nahlášení: Řidič vidí nehodu (nebo policejní hlídka), nahlásí a ta jde do JSDI a pak do WAZE. (Ponechme teď prosím stranou přesnost informací).

2) Zadání přes Waze: Řidič zadá info o nehodě do WAZE a pak to jde dalším WAZE uživatelům.

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak v případě, že je nehoda nahlášena zároveň oběma způsoby, tak je uživatel WAZE informován dvakrát. je to tak?

Druhý dotaz: Předpokládám, že není způsob, jak předat z WAZE info přímo do JSDI. Tj. tok informací je jednosměrný (a asi je to dobře).

Předem děkuji za reakce.
Advidos
Posts: 2
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by Advidos
Jsem z toho trochu hin. :) V jednom zdroji se píše:

„Můžeme citovat například Jaroslava Zváru, koordinátora projektu Jednotného systému dopravních informací pro Českou, který v únoru 2011 vysvětloval problematiku cesty informace o nehodě: "My se o nějaké nehodě dozvíme prakticky okamžitě, jakmile ji účastník nebo nějaký svědek nahlásí operačnímu důstojníkovi hasičů, policie, případně zdravotnické záchranné služby. Přesnou informaci máme ovšem teprve tehdy, když stav na místě nehody ověří pověřený policista či hasič.“ A jak je dodáno vzápětí, ověření trvá zhruba dalších 10 minut. Právě dodatek o následném ověření informace před tím, než by mohla být poslána na informační tabuli, chybí u Ctirada Weissmanna. Je však zřejmé, že pro informování veřejnosti zní 5 minut lépe než 15 minut a že pokud si řidiči stěžují na velkou časovou prodlevu, kvůli které zůstali v koloně, je vhodnější neuvádět reálná čísla.“

Ale citace odsud z fóra je zase, že:

„Projížděl jsem kolem nehody, která se stala na menší okresce. Nahlásil jsem ji na 112 a než jsem se otočil, abych se k ní vrátil, už mě na ni Waze upozorňovalo.“

Ověřují se tedy všechny nehody nebo jen některé např. podle důležitosti komunikace?
Advidos
Posts: 2
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by bxmatus
ajeje, c-cko :) predpokladam ze primo popis API nebo komunikacniho protokolu asi neni co ?

i tak dik, skusim to prehrabat :)

Matus
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
jj, integraci waze a TMC pro navit
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
Dopravne spravy posielane po RDS do navigaci jak Tomtom, IGO a podobne ...
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
jj, jestli se dopracuju k API a neco vyplodim tak dam vedet :-)
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
Prvni beta verze TMC gateway - zatim jenom pro nehody (201) a omezeni provozu (1007) v provozu :)
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
shalafi: neboj, vo finale tam bude nejaky iny uzivatel, zatial to este len odladujem v kombinacii s packet analyzou priamo s mojeho HTC takze je prijemnejsie pouzivat rovnakeho uzivatela.

kontrolu existencie cesty priamo riesim, stava sa totiz ze ked v blizkosti reportu nie je cesta waze hodi report ako komentar k inemu reportu, takze prave hladam cestu ako ziskat potvrdenie existenie blizkej cesty pri reporte.

Co sa tyka technickeho prevedenia mam napisaneho vlastneho jednoducheho klienta ktory zatial zvlada autorizaciu, citanie a zapisovanie reportov a komentarov. Vsetko to bezi na linux servery, data ziskavam na zaklade zmluvy s JSDI - ich hlavicka pribudne do reportov samozrejme ( podmienka zmluvy ).

Som schopny zaimplementovat akykolvek rozumny zdroj dat v textovom pripadne XML formate.

Momentalne je zatial reportovanie omezenie len na udalosti, tzn zatial neviem nasimulovat
stupen dopravy, len udalost "Traffic Jam" ale casom sa aj toto spravi.
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
Urcite, skratky skusim nejak unifikovat ( rozne zdroje posielaju rozne skratky do systemu JSDI ) a aj tie opakujuce nezmysly odfiltrujem ( snad uz dnes ) Mam rozpracovany aj system ovladania cez commenty, tzn ked to bude evidentne reportovat nejaky blud bude mozne online "prikazat" systemu aby dany report ignoroval ... Skoda ze zatial nefunguju sukromne spravy, bolo by to prijemnejsie.
Mimochodom keby bol niekto ochotny a schoopny prejst ten slovensky zdroj dat a poslat mi nejaky popis co a ajak bol by som velmi vdacny, hodne by to urychlilo implementaciu slovenskeho zdroja dat.

dik

Matus
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message