Post by bxmatus
Zase sa mi trocha uvolnil cas, takze budem pokracovat v upravach reportovania do waze. Konkretne by som chcel dokoncit offline reportovanie - tzn moznost s webu zahlasit napriklad rozkopanu ulicu, pripadne ine informacie ktore este nie su reportovane a nesedite prave v aute.

Otazka je ako cez web autorizovat uzivatela, ako rozumne riesenie mi pride proste pri reportovani zadat svoje waze meno/heslo, system uzivatela online autorizuje, zisti ci ma pravo reportovat a potom by ten report pustil - samozrejme ako uzivatel "Czech" ktory zastresuje automaticke reportovanie v CR takze za taky report nedostavate bodiky.

Co vy na to ?

Matus

ps: pouzivate niekto parrot asteroid ? Chystam do neho malinkaty program na waze reportovanie takze ked tak sa mi hodi nejaky bug reporter :) az to bude aktualne dam vediet
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
Predpokladam ze zobrazim normalne google mapu v nej sa bude klikat. Mozno by to slo aj cez waze mapy ale jej online verzia je sialene pomala a bojim sa ze by to nebolo pouzitelne. Moznost rusit
reporty je fajn ale problem je ich ziskat - waze-aci velmi neradi cez api posielaju zoznam reportov, musel by som ich ziskavat cez client API - a to potom nemam myslim k dispozicii interne ID eventu aby ho slo zrusit. No uvidime, este sa s tym pohrajem.

Spojit to nie je problem, proste bud ten prikaz poslem cez svoje api, tzn CR alebo cez tvoje api tzn SK, takze by to bolo patricne oznacene ... ide len o to vymysliet nejaky jednoduchy pouzitelny komunikacny interface.
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
tak to by snad nemal byt problem :)
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
Ahoj,

o probleme viem, bohuzial je to problem vstupnych dat ale pracujem na online nastroji na editovanie zaslanych reportov a ich moznosti ich menit a mazat. Takze bude mozne nezmyselne udaje par kliknutiami opravit. Prva alfa verzia aplikacie bude mozno k dispozicii uz zajtra - cakam na odpoved od waze ohladom noveho komunikacneho rozhrania.

Samozrejme uvitam napady/navrhy ako to riesit :)

Matus
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
Dnes som sa hral s globalnymi korekciami, uvidime vysledok ... inak dlhodobe uzavierky by mala vyriesit prave moja aplikacia, kde sa proste cvakne poloha, odkedy dokedy a po tu dobu to bude do waze automaticky reportovat uzavierku, uvidime ako to bude v praxi fungovat :)
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
No to uz je na waze, ale snad budu upravovat routing na zaklade dat. Ja to zasielam ako plnohodnotne informacie tak uvidime :) Coskoro bude k dispozicii betatestovanie :)
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
A co pointy ? MAJOR CONSTRUCT nezmeni routovanie ?
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
hmmm tak smolik .. snad to nejak daju dokopy v rozumnom case ...
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
Tak prva ( prealfa ? :) ) verzia online reportovaca je hotova.
Je to na adrese http://www.egaraz.cz, po uplnej registracii je na linku http://www.egaraz.cz/traffic.
Pristup je zatial len pre registrovanych, po odladeni bude read only verzia normalne viditelna na
internete.

Postup registracie:
1) registrovat na egaraz.cz
2) aktivovat plny profil
3) aktivovat "Waze pristup" ( http://www.egaraz.cz/traffic/request ) tu je potreba zadat waze login a heslo - toto pouzim len raz pri overeni identity, heslo nie je ulozene na serveri
4) a potom uz len reportovat.

Poznamka: reportovanie je zatial na necisto - data sa neposielaju do waze - stale cakam na odpoved ohladom nefunkcneho API, takze reporty s JSDI sa zobrazuju na mape, tiez Vase testovacie reporty bude vidiet na mape ale na waze sa nic neposiela. Hned jak mi waze nieco odpovie ohladom toho nefunkcneho API tak to spustim :)

Takze testujte a kritizujte - napady a navrhy su vitane :) Mozno spustim nejaky bug a feature tracker ak by boli nejake zaujimave feedbacky :)

Matus
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bxmatus
Dik za feedback :)

Pribudla moznost editovat zaznam, zmenit polohu zaznamu, vymazat zaznam a zobrazuje sa tiez dlzka platnosti zaznamu. Pripominam ze system nie je zatial zapojeny na WAZE takze idealny cas na to sa s tym pohrat a otestovat :)

Stale cakam na odpoved od WAZE ohladom nefunkcneho API ...
bxmatus
Posts: 172
Been thanked: 1 time
Send a message