Post Reply

Sdílení trasy - funguje?

Post by komichal
Hola!
Funguje někomu sdílení trasy?
Pokud při jízdě pošlu někomu třeba přes Skype link, kde může sledovat trasu, tak to dotyčnému třeba minutu funguje a pak mu to spadne nebo to napíše, že jsem v cíli nebo to udělá cokoliv jiného, ale prostě mu to už nefunguje. A já přitom vidím na displeji, že trasa je stále sdílená...

Máte někdo podobnou zkušenost? Používám Droid verzi 4.8.0.2 nebo kýho šlaka, prostě tu poslední z Google Play....
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times

POSTER_ID:872432

1

Send a message

Post by Artoodeetoo
Navážu na vaší diskuzi - když mi přítelkyně pošle sdílení (z app iOS do app Andr) cesty domů a já jsem doma, ukáže se mi na mobilu nahoře, že se mnou sdílela trasu, klepnutím se otevře Waze, ale tváří se to, jako by byla před domem.
Když sdílím já trasu s ní, vídím na mobilu, že se odesílá i aktualizace času příjezdu, ale nevím co všechno ona vidí ve své app. Zkusím to ještě zjistit.
Artoodeetoo
Posts: 62
Has thanked: 10 times
Send a message

Post by EfendiM9
Mám podobné skúsenosti.
Nefunguje to.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Kratšie trasy mi fungujú celkom spoľahlivo.
"Sekanie" a oneskorené zobrazenie polohy je AFAIK zámerné - kvôli ochrane súkromia a bezpečnosti.
Ale info pred koncom cesty mi prichádza celkom dobre (asi minútu pred príjazdom).

Dlhšie trasy sú problém.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by foxitrot
Niekedy zdielanie funguje, niekedy nie. Niekedy len na webe (ako petk0 ukazal), niekedy prekvapivo aj v klientovi. Zial to nikdy nebola spolahlivo fungujuca ficura, mozno aj preto ju pouzival len zlomok potencialnych uzivatelov a mozno aj preto to isli zrusit, aby to nemuseli dat do poriadku? Dufam ze po poslednom vybuchu sopky s tym uz nieco spravia.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Niekedy mám také krátke nečakané a zjavne neopodstatnené vlny optimizmu [emoji3]

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
EfendiM9 wrote:Ale info pred koncom cesty mi prichádza celkom dobre (asi minútu pred príjazdom).
Aj mne dnes info o príjazde prišlo asi minútu predtým.
Čo však nebolo dobré - wazík na mape sa ešte aj hodnú chvíľu potom stále nachádzal na trase aspoň 5 minút pred cieľom, bližšie ku cieľu skočil asi pol minúty pred koncom jazdy. Tá aktualizácia je mizerná.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by ma5jkl
naposledy som zdielal s LC skupinou moje potulky na korculiach po Petrzalke. Myslim ze to vtedy sledoval asi pista a foxo, mozno niekto dalsi, tak hadam oni budu vediet ako sa to spravalo. Mne trasu nezdielal nikto uz dobre dva roky takze velmi aktualne skusenosti na tuto temu nemam.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by petk0
skusal som to vecer na kratkej trase 10km. Naplanoval ciel, a dal "Poslať čas príjazdu"
Odkaz som poslal mejlom, cez menu "Viac". Mail odisiel, vratilo ma do menu zdielania trasy, ale tlacitko "Odoslať" nejde stlacit... hmm... , takze navrat do navigacie a ciel mi zrusilo tiez. :(

Takze dalsi pokus bol, najprv nastavit ciel trasy, "Odoslať", az potom zdielat cez "Poslať čas príjazdu" / "Viac".
Prisiel link na mapku, ako za starych cias verzie 3.9xx . Tvrdilo sa ze tato sluzba bola zrusena, nahradilo ju len zobrazenie ciela. Ale deju sa veci a zase to funguje. :)
Link som otvoril na PC, aj v mobile a waze ukazal dvoch sledovatelov trasy zelenym cislom.
Az do ciela to pekne zobrazovalo polohu na mapke, +- autobus, ale to je uz koli ochrane osobnych udajov. Aktualizovalo sa to zhruba kazde 3 minuty.
Trochu by to chcelo upravit preklad textu v mapke:

https://s25.postimg.org/xjjhgq02n/odoslat_ciel6.png

https://s25.postimg.org/7ciakrhsv/odoslat_ciel7.png
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
z livemapy to fakt vyzera divne, na mobile mi to otvori Chrome, preplacne mapu, ktora sa neda zatvorit, ani tam navigovat.
Na propagaciu waze a ciela pouzivam zdielat ciel v apke waze a link si preposlem cez mail, viber, ... Da sa takto aj skontrolat v chrome, co vlastne posielam, kedze zhruba do 100km to posle trasu aj polohu a nad 100 km uz len ciel.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2