Post Reply

Nízká hlasitost vs. "Přehrát zvuk do reproduktoru"

Post by tomidd
Zdravím, včera jsem narazil na problém, Waze začal mluvit potichu. Asi hodinu jsem v autě laboroval, než jsem přišel na to, co to dělá. Jezdím s Wazem téměř denně a léta, tak mě to dost překvapilo.
Je to přepínač v nastavení zvuku "Přehrát zvuk do reproduktoru". Když ho zapnu (měl jsem ho vždy zaplý) je hlasitost odhadem pod 50%. Když ho vypnu, je hlasitost na plno (podle nastavení hlasitosti systému), ale při připojené BT HF se zvuk Waze přehrává do HF, což nechci (tam hraje rádio, takže zvuk Waze HF nepřehrává).
Mám v autě BT HF (orig škoda). Dřív to chodilo tak, že Waze hlasitě mluvil reproduktorem mobilu. HF fungovalo jen na telefonování. Přeinstaloval jsem komplet Waze (několikrát, 2 poslední bety i produkční z GPlay) všechny se chovají stejně. Nakonec jsem to vyřešil v nastavení BT konkrétního spárovaného HF, vypnul jsem tam profil pro zvuk medií a vypnul jsem ve Waze to"Přehrát zvuk do reproduktoru". Ale takhle jsem to nikdy nastavené určitě neměl.
Teď to zkouším v kanclu na stole (bez BT HF). Zapnu přepínač, je to potichu, vypnu, je to nahlas.
Můžete někdo zkusit, zda se vám také po zapnutí "Přehrát zvuk do reproduktoru" ztlumí zvuk?
Nebo máte nějaké teoretické vysvětlení proč se to takto začalo chovat?
Jediné co mne napadá je že se to týká konkrétního founu (Asus Zenfoun 2) a nějaké aktualizace , která se nainstalovala.
Omlovám se za tak dlouhé povídání.
tomidd
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

POSTER_ID:16852959

1

Send a message
Samsung Galaxy A70

Post by foxitrot
Nemám možnosť testovať zvuk cez BT, ale prezradím, že iOS beta momentálne testuje pár komplexných zmien v implementácii BT pripojení, takže možno bude mať zmysel chvíľu počkať s hľadaním problémov a riešení aj na Androide.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Nevieš, či to máš spárované cez A2DP alebo cez HFP/HSP?

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by IvoLof
Hezký den, potvrzuji stejné chování na Samsung S5mini (Android 5) proti BT HF Škoda. Nízká hlasitost "Do reproduktoru" je způsobena tím, že telefon audio hraje do reproduktoru - tj. sluchátka na telefonu. Pokud se telefon spáruje, resp. provede se první telefonát přes BT HF, z nějakého důvodu se hlášení Waze asi snaží hrát přes BT HF, ale to v danou chvíli NENÍ aktivní. Pokud ale přehrávám nějaké audio z telefonu přes Media (volba na autorádiu), hlášení Waze se do audia "míchá" bez problémů. Myslím si, že dříve se Waze do BT vůbec nemíchal a "mluvil" přes reproduktor pro hlasitý odposlech v zadní části telefonu.
IvoLof
Posts: 19
Send a message

Post by IvoLof
ma5jkl wrote:u mna nie je problem ani na poslednej verzii, telefon mam sparovany s autom, mam zakliknute "hrat zvuk do telefonu" a waze pekne kecia cez telefon a vsetky telefonaty idu cez BT do auta. pokial pocuvam hudbu cez BT tak to funguje asi tak ze waze povie nieco cez telefon a vtedy sa na chvilku znizi hlasitost hudby.
"hrát zvuk do telefonu" je myšleno v menu "Přehrávat zvuk do reproduktoru"?
IvoLof
Posts: 19
Send a message

Post by ma5jkl
u mna nie je problem ani na poslednej verzii, telefon mam sparovany s autom, mam zakliknute "hrat zvuk do telefonu" a waze pekne kecia cez telefon a vsetky telefonaty idu cez BT do auta. pokial pocuvam hudbu cez BT tak to funguje asi tak ze waze povie nieco cez telefon a vtedy sa na chvilku znizi hlasitost hudby.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
IvoLof wrote:"hrát zvuk do telefonu" je myšleno v menu "Přehrávat zvuk do reproduktoru"?
ano
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by porubcan
s androidom sa to sprava asi podla pocasia. bez ohladu na nastavenie aplikacie (do reproduktoru) mi waze vzdy pocas hovoru (cez BT) narvala aktualnu odbocovaciu alebo upozornujucu hlasku. cele zle. nevedel som to nijako nastavit OKREM moznosti zrusit pre BT device "media" a ponechat iba "handsfree"
po upgrade na android 6, sa vsak toto nastavenie samovolne prepinalo naspat a "media" zapinalo a bolo to opat v haji. odkedy mam iFon, tak to v aute funguje super, no mam pocit, ze uz aj v android verzii je moznost "mute" pocas hovoru priamo v apke (alebo si to mylim)

problem s nizskou hlasitostou "do reproduktoru" som vsak nespozoroval. no pri roznorodosti android platformy to moze byt model od modelu inak...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester