Umístění sjezdů
Zdar po delší době. Já sám jsem to od pradávna bral jako vlastnost Waze map a nějak jsem se s tím smířil, ale moje přítelkyně z toho byla tak zmatená, že se pokusím to objasnit, případně s tím hnout. Jde o to, kde na mapách začínají sjezdy. Sjezd z dálnice, sjezd z magistrály, silnice první třídy atd. Ve Waze je sjezd umístěn zpravidla přesně na konci takového sjezdu. V momentu, kdy Waze vysloví pokyn sjeďte vpravo, tak je člověk zpravidla už v místě, kde je plná čára, zebra, v lepším případě auto jde "strhnout" ne zcela bezpečným způsobem. Pro nezkušeného řidiče je neustálé koukání na displej mobilu, aby viděl skutečný tvar situace na mapě, je velmi, velmi nepohodlné a nebezpečné. Druhá věc pak je, že je udávaná vzdálenost sjezdu kvůli jeho umístění až na konec někdy až o několik stovek metrů odlišná od vzdálenosti na cedulích. Takže když Waze říká, že za 700m bude nějakej sjezd, po kterym máme jet, tak si přítelkyně u cedule, která říká 500m řekne, že to bude teda až další sjezd a jede dál (přejede ho nebo po mém zásahu jde na poslední chvíli na brzdy a doufá, že při sjížděni nevytlačí nikoho jiného ze silnice.
Přátelé, nemohli bychom se domluvit, že sjezdy budeme značit tam, kde začínají? Nebylo by všechno lepší? Možná jen nechápu jedinečnost aktuálního značení až na konci, tak prosím o osvětu. Díky moc.
Přátelé, nemohli bychom se domluvit, že sjezdy budeme značit tam, kde začínají? Nebylo by všechno lepší? Možná jen nechápu jedinečnost aktuálního značení až na konci, tak prosím o osvětu. Díky moc.
Re: Umístění sjezdů