[HLASOVANIE] Fake radary v mape CZ a SK

Moderators: Unholy, guri211, Zirland, GinBook

Re: [HLASOVANIE] Fake radary v mape CZ a SK

Postby aktakgreen » Thu Jun 28, 2012 7:42 pm

porubcan wrote:
foxitrot wrote:OTOH môže sa stať, že ak nebude vidieť na mape (resp. bude systematicky mazaný), tak ho niekto bude neustále reportovať.

uz aj tak su reportovane aj obycajne hlliadky s radarom ako speed cam... ako som pisal realnych speed cams mame na SK iba zopar...

mal som na mysli moznost nastavit to v klientovi. teda, ze by som v menu advanced - show on map mal moznost vybrat aku uroven radarov ma zobrazovat. dnes su tam checkboxy z toho jeden pre speed cams... ktory bud zobrazi alebo nezobrazi vsetky radary, jedno ci fake alebo ozajstne... keby sa toto upravilo tak si sam fake radary nebudem zobrazovat...

Prvych policajtov som tiez nahodil ako speed cam. :) Clovek sa uci. Osobne si myslim, ze "informacne radary" su sucastou cestnej premavky. A ci su fake or real nie je az take dolezite, radsej nech sofer uberie.
AktakGreen in Honda CR-V, Waze 3.5.0.0. on HTC Windfire S (Android 2.3.5).
aktakgreen

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby aktakgreen » Fri Jun 29, 2012 10:30 am

guri211 wrote:Do prdele (PIIP), ktora ina navigacia vam ukazuje infocedule? Aku informativnu hodnotu ma tato informacia vo Waze? Budete sa podla toho orientovat? Za infocedulou odbocte vpravo, ci co? Skutocne ma prekvapuje vysledok tohoto hlasovania :shock:

Aku informaciu? Ze spomal, ak pripadne ides rychlo.
Ked Ti takyko "radar" meria rychlost, spomalis na spravnu rychlost or ostanes nadalej na 60(70)km/hod? :?:
AktakGreen in Honda CR-V, Waze 3.5.0.0. on HTC Windfire S (Android 2.3.5).
aktakgreen

Been thanked: 1 time

Postby BlackReider » Thu Jul 12, 2012 7:01 am

souhlasim s posledni moznosti.. meli by byt na mape jen radary, ktere nejdou jen nahrazka (falesne)

Otazka:
Jedu z bodu A do bodu B. Cestou potkam radary s kamerou na pokraji ci v obci. Dle mistnich, jsou nektere aktivni, nektere jen strasi.
Dle ceho je poznam?
Dle ceho je rozlisim v oznaceni?

Co date na miste, kde stoji fizl z radarem, aby te o kus dal mohli sebrat maskovani?

Nestalo by za zvazeni zanest neco v podobnem duchu do app ?
BlackReider

Been thanked: 0 time

Postby ChoseS » Sun Oct 20, 2013 1:02 pm

ja by som ich tam nechal, ako si sam povedal o tyzden ich tam zas niekto vytvori...

a keby v mape nemaju byt, tak potom na co by ta moznost bola vo waze???
Image
Waze 3.7.8.0 | Sony Xperia SP | Android 4.1.2 | silver Škoda Octavia
s Waze jazdim od 09/2013
ChoseS

Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Postby Ed0147 » Sun Oct 20, 2013 1:21 pm

ma pravdu su to len infotabule ... zmazeme a zase ich niekto da.
nekonecny pribeh ...
s oblubou davaju aj caste miesta radarov ako kamery :shock:

ChoseS:
https://www.waze.com/wiki/Cameras
Code: Select all
Driver Feedback Signs
Driver Feedback signs (a.k.a. radar speed sign, radar sign, Vehicle Activated Sign, Your Speed sign, traffic calming sign, etc.) can be either permanently installed or they may be mounted to a trailer which may be moved between locations.
NOTE: There may be a Driver Feedback Sign installed as part of a Speed Camera installation, but a Driver Feedback Sign alone is NOT a Speed Camera.
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)
Ed0147

Has thanked: 76 times
Been thanked: 64 times

Postby fotrik » Wed Jun 27, 2012 8:22 pm

Pokud budou fake radary mazany, navrhuji hlasovat o smazani vsech forrest, sport a podobnych radove mene uzitecnych informaci. :(
ImageImage
fotrik

Has thanked: 104 times
Been thanked: 92 times

Postby fotrik » Wed Jun 27, 2012 9:24 pm

foxitrot wrote:OTOH môže sa stať, že ak nebude vidieť na mape (resp. bude systematicky mazaný), tak ho niekto bude neustále reportovať.

Ano, vedle informacni hodnoty to je druhy duvod, proc je chci mit v mape. Jestlize se zacnou z mapy mazat, bude Papyrus zapleveleny stale novymi a novymi reporty. Myslite pri svem hlasovani pro mazani i na tento dusledek? Vysledkem bude, ze to dopadne jako v jinem vlaknu uvedene odstrasujici pripady v jinych zemich.
Dovedu si predstavit lepe investovany cas, nez neustale cistit mapu a v takovem pripade jsem pripraveny v Papyru si tuto vrstvu vypnout a milerad ji kompletne prenechat k reseni tem, co jsou tak ochotni mazat. Do pul roku zjistite, ze je to marna a zbytecna prace.
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Thu Jun 28, 2012 10:16 am

milo12 wrote:Ako logicke vychodisko sa mi zda nechat ich na mape s priznakom Fake, nasledne ich farebne odlisit od pravych radarov v aplikacii. Najidealnejsie je doplnit volbu zapnutia/vypnutia fake radarov v aplikacii.

Ano, to vypada jako dobre reseni pro vsechny.
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Fri Jun 29, 2012 12:12 pm

porubcan wrote:pytam sa vsak, ako mam zistit, co za radar mi uzivatel nahlasil pomocou klienta? podla coho mam vediet, ci sa jedna o "cedulu" (a mam ten radar potvrdit ako dummy) alebo tam iba stala hliadka s trojnozkou (a tym padom ho mozem zmazat)?

Nechce se mi overovat stav v SK, ale v CZ nam ted pekne rozsirili Streetview, ktere je na overeni, co na tom nahlasenem miste je, primo idealni. Teda ty cajty tam nevidim, ale infotabule jo. :D
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Sun Jul 29, 2012 5:54 pm

Neco jineho je hlaseni at uz fake nebo skutecnych radaru a neco jineho, kdyz mamlasi hlasi radary tam, kde nikdy nebyla ani prazdna krabice. Takovych jsem pomazal uz stovky.
ImageImage
fotrik

Next

Return to Czech Republic and Slovakia