Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by MikeshCZ
Naznám žádné místo, kde by zobrazovací cedule i měřili. Pravděpodobně je to špatně zadané do mapy a měli by být označeni jako fake... :)
MikeshCZ
Posts: 40
Send a message

Post by milo12
Ako logicke vychodisko sa mi zda nechat ich na mape s priznakom Fake, nasledne ich farebne odlisit od pravych radarov v aplikacii. Najidealnejsie je doplnit volbu zapnutia/vypnutia fake radarov v aplikacii.
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by milo12
Sanicko wrote: Ja by som (okrem uz vyssie spominanych dovodov) do "samocistenia" Waze nezasahoval... Kazdy (aj dobre mieneny) zasah do takehoto mechanizmu to len skomplikuje (vyhodis to z mapy, nasledne tade prejde 5 Wazerov, kazdy z nich to odklepne s nejakym oneskorenim... a ani sa nenazdas a mas to tam 5-krat... a pod.)
Uplny suhlas, dokonca Waze by mal vediet zakazat pridanie noveho radaru v okruhu min. 100 m, pokial v tom mieste uz je pridany radar.
Milo
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by mylan
Je nejako podložené nahlasovanie kamier, ktoré fotia prejazd na červenú? Nemyslím si totiž, že by napríklad na Rohanskom nábřeží bolo toľko kamier, ktoré naozaj zaznamenávajú prejazd na červenú. Je snáď rozdiel medzi bežnou dopravnou kamerou, ktorá len monitoruje premávku a kamerou, ktorá fotí prejazd na červenú.

Mapka na http://kamery.praha.eu/ možno nie je úplne aktuálna, ale je vidieť, že toľko kamier na červenú zrejme nepridali.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Úsekové meranie je niečo iné, tie sú zmapované vo waze pomerne dobre, denne tu jazdím cez 2 takéto úseky.
Ja tu ale hovorím o nahlasených kamerách, ktoré majú fotiť prejazd vodiča na červenú. Tých je v Prahe len zopár, ale vo waze ich je nahlásených plno (bežné dopravené kamery nahlásené ako kamery kontrolujúce prejazd na červenú).
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Ano, nie je to označené ako úsekové meranie, neupozorní na úsek, ale waze správne upozorní na reálny stabilný radar (na začiatku a na konci) to som myslel tým, že sú v Prahe dobre zmapované. Snažil som sa len vysvetliť, že to, na čom som ja poukazoval, naozaj nie sú zaznačené úsekové merania.
Hovoril som však o množstve bordelu dopravných kamier vo waze...
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message
Last edited by mylan on Wed Apr 24, 2013 6:47 am, edited 1 time in total.

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
AK vieš reálnu situáciu, uprav radary tak, ako to je správne.
V Prahe je chaos, donedávna bol ešte väčší. V Prahe som premazával všetko o čom viem na 100%, že nie je radar, ani kamera na červenú (dnes som zmazal asi 20 nových kamier na červenú...). Pokiaľ vieš o nejakom radare, ktorý je zle otočený, alebo nesprávne umiestnený, napíš mi sem ktoré, poupravujem to.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Ja osobne by som cedule neznačil. Fake radar má byť označenie len pre naozajstný fake radar (napríklad v Prahe je pár radarov, ktoré sú postavené z dotácii EU a nemôžu byť využívané na meranie rýchlosti, až po určitom čase. Príkladom je radar na Průmyslovej, či radar na Magistrále).
Viem, že sa nakoniec zhodli kedysi dávno, že na CZ/SK budeme značiť aj cedule, ale značiť každú info ceduľu považujem za blud.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by petk0
Ja hlasujem za zmenu textu v tretej moznosti, pretoze pri rychlom citani to dava opacny vyznam: "Nie, som proti zahusťovaniu mapy nepravými radarmi"
som cital ako "Niesom proti" ... :-)
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
mne waze nehlasi info tabule, aj ked ich tam vidim ako cervene kamerky. to je asi lepsie ako keby ich kazdu chvilu niekto nahlasoval ako skutocny radar
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2