[HLASOVANIE] Fake radary v mape CZ a SK

Image Image

Moderators: Unholy, guri211, GinBook, Zirland

Re: [HLASOVANIE] Fake radary v mape CZ a SK

Postby aktakgreen » Thu Jun 28, 2012 7:42 pm

porubcan wrote:
foxitrot wrote:OTOH môže sa stať, že ak nebude vidieť na mape (resp. bude systematicky mazaný), tak ho niekto bude neustále reportovať.

uz aj tak su reportovane aj obycajne hlliadky s radarom ako speed cam... ako som pisal realnych speed cams mame na SK iba zopar...

mal som na mysli moznost nastavit to v klientovi. teda, ze by som v menu advanced - show on map mal moznost vybrat aku uroven radarov ma zobrazovat. dnes su tam checkboxy z toho jeden pre speed cams... ktory bud zobrazi alebo nezobrazi vsetky radary, jedno ci fake alebo ozajstne... keby sa toto upravilo tak si sam fake radary nebudem zobrazovat...

Prvych policajtov som tiez nahodil ako speed cam. :) Clovek sa uci. Osobne si myslim, ze "informacne radary" su sucastou cestnej premavky. A ci su fake or real nie je az take dolezite, radsej nech sofer uberie.
AktakGreen in Honda CR-V, Waze 3.5.0.0. on HTC Windfire S (Android 2.3.5).
aktakgreen

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby libora » Fri Jun 29, 2012 5:39 am

Volil jsem všechny radary z těchto důvodů:

1. jsou součástí dopravy (jak píše aktagreen), takže i když je to třeba jen fake, tak na Vás blikne
2. pokud jede místem někdo cizí, co netuší, že to před ním je jen info tabule, tak nám ji klidně zase do mapy zavede
3. Většina infotabulí se dává do míst, kde je dodržení rychlosti opravdu důležité (kolem škol apod. - jistě ve velkých městech je to často jinak) a když uvidím v navigaci radar, tak stejně zpomalím - je to psychologický efekt.

Souhlasím, že optimální by bylo mít možnost rozlišit typy radarů v klientovi. Netrápí mne ani tak typ radaru, ale spíše možnost vypnout tu hlášku u mnou vybraných radarů. Když denně jezdím kolem nějakého radaru, tak o něm vím a nepotřebuji, aby mi ho každý den Waze připomínal. Takže bych spíše přivítal možnost u radaru zvolit "tenhle už znám lépe jak vlastní ženu, tak mne na něj neupozorňuj" :D
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině
libora
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Postby petk0 » Fri Jun 29, 2012 7:42 am

Ja hlasujem za zmenu textu v tretej moznosti, pretoze pri rychlom citani to dava opacny vyznam: "Nie, som proti zahusťovaniu mapy nepravými radarmi"
som cital ako "Niesom proti" ... :-)
LG G3S
petk0
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 74 times
Been thanked: 104 times

Postby porubcan » Fri Jun 29, 2012 7:50 am

Zatial som sa v ziadnej inej navigacii nestretol s fake radarmi. A veru mi vobec nechybali.

Fake radary su dnes pritom skoro v kazdej druhej dedine...

Riesenie od mila sa mi paci, no asi sa ho tak skoro nedockame :(

posted using tapatalk
Image Image Image
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Android Beta Tester
Waze 3.9.9 on HTC One M9, Android 6.0 @ white Škoda Octavia RS Combi
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 517 times
Been thanked: 1342 times

Postby petk0 » Fri Jun 29, 2012 7:54 am

mne waze nehlasi info tabule, aj ked ich tam vidim ako cervene kamerky. to je asi lepsie ako keby ich kazdu chvilu niekto nahlasoval ako skutocny radar
LG G3S
petk0
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 74 times
Been thanked: 104 times

Postby guri211 » Fri Jun 29, 2012 8:26 am

porubcan wrote:Zatial som sa v ziadnej inej navigacii nestretol s fake radarmi.

Presne. Do prdele (PIIP), ktora ina navigacia vam ukazuje infocedule? Aku informativnu hodnotu ma tato informacia vo Waze? Budete sa podla toho orientovat? Za infocedulou odbocte vpravo, ci co? Skutocne ma prekvapuje vysledok tohoto hlasovania :shock:
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 780 times
Been thanked: 464 times

Postby Sanicko » Fri Jun 29, 2012 10:25 am

guri211 wrote:
porubcan wrote:Zatial som sa v ziadnej inej navigacii nestretol s fake radarmi.

Presne. Do prdele (PIIP), ktora ina navigacia vam ukazuje infocedule? Aku informativnu hodnotu ma tato informacia vo Waze? Budete sa podla toho orientovat? Za infocedulou odbocte vpravo, ci co? Skutocne ma prekvapuje vysledok tohoto hlasovania :shock:

Mylim, ze hlasujuci zvazili uvadzane argumenty ;) :
- ked sa budu mazat, novi wazeri (a robi sa vsetko preto aby nas bolo viac), ich budu stale pridavat... to jednoducho nikto neustrazi
- lepsie je to tam raz mat a hotovo a s tym sa uz da dalej pracovat (fake, filtrovat - raz snad- na klientovi)
- ze to nemaju ine navigacie nie je argument - prave z vyssie uvedenych dovodov... ine navigacie maju jasny a overeny zdroj podkladov a tak sa mozu rozhodnut
- Waze je o jazdeni a aj bezpecnosti... ak niekto niekam postavil fake radar, mohol na to mat padny dovod, ktorym je casto nehodovy ci inak nebezpecny usek, v takom pripade ma informacia o tomto fakte svoju hodnotu... a tu informaciu nech si uz vyhodnoti kazdy sam
AM: Košice
Waze Android 3.9.5.0 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Sanicko

Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times

Postby aktakgreen » Fri Jun 29, 2012 10:30 am

guri211 wrote:Do prdele (PIIP), ktora ina navigacia vam ukazuje infocedule? Aku informativnu hodnotu ma tato informacia vo Waze? Budete sa podla toho orientovat? Za infocedulou odbocte vpravo, ci co? Skutocne ma prekvapuje vysledok tohoto hlasovania :shock:

Aku informaciu? Ze spomal, ak pripadne ides rychlo.
Ked Ti takyko "radar" meria rychlost, spomalis na spravnu rychlost or ostanes nadalej na 60(70)km/hod? :?:
AktakGreen in Honda CR-V, Waze 3.5.0.0. on HTC Windfire S (Android 2.3.5).
aktakgreen

Been thanked: 1 time

Postby SharkNX » Fri Jun 29, 2012 10:57 am

porubcan iGo ich ma normalne zakreslene v mape ako Infotabule ... Aj ikonka sa podoba na ten display.
Osobne si myslim, ze to tam kludne moze byt, kedze fake radar navigacia nehlasi hlasovym upozornenim a je vizualne rozoznatelny od realneho.
iPhone 3GS/iPhone 4 - iOS 5.1.1
Waze 3.2.0

Ford Fiesta 2005 - Grey Metalic
Kia Cee'd SW - Silver
SharkNX

Been thanked: 0 time

Postby porubcan » Fri Jun 29, 2012 11:59 am

dobre pani, ak hlasovanie dopadne tak ako to vyzera, tak sa budem musiet prisposobit vacsine. to je holt demokracia.

pytam sa vsak, ako mam zistit, co za radar mi uzivatel nahlasil pomocou klienta? podla coho mam vediet, ci sa jedna o "cedulu" (a mam ten radar potvrdit ako dummy) alebo tam iba stala hliadka s trojnozkou (a tym padom ho mozem zmazat)?
resp. sa toho nemam chytat dufajuc, ze niekto kto to pozna a je si na 100% isty, tak to niekedy mozno dokonci? (dopadneme ako na tom linku co je uvedeny skor)

a co s uzivatelmi, ktori nepovazuju "cedulu" za radar a budu ich "mazat" z klienta (staci niekolko krat prejst okolo a dat "not there"), pripadne robia UR "tu neni radar"?
Image Image Image
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Android Beta Tester
Waze 3.9.9 on HTC One M9, Android 6.0 @ white Škoda Octavia RS Combi
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 517 times
Been thanked: 1342 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia