[HLASOVANIE] Fake radary v mape CZ a SK

Image Image

Moderators: Unholy, GinBook, guri211, Zirland

Re: [HLASOVANIE] Fake radary v mape CZ a SK

Postby fotrik » Fri Jun 29, 2012 12:12 pm

porubcan wrote:pytam sa vsak, ako mam zistit, co za radar mi uzivatel nahlasil pomocou klienta? podla coho mam vediet, ci sa jedna o "cedulu" (a mam ten radar potvrdit ako dummy) alebo tam iba stala hliadka s trojnozkou (a tym padom ho mozem zmazat)?

Nechce se mi overovat stav v SK, ale v CZ nam ted pekne rozsirili Streetview, ktere je na overeni, co na tom nahlasenem miste je, primo idealni. Teda ty cajty tam nevidim, ale infotabule jo. :D
ImageImage
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 118 times

Postby Sanicko » Fri Jun 29, 2012 12:14 pm

porubcan wrote:dobre pani, ak hlasovanie dopadne tak ako to vyzera, tak sa budem musiet prisposobit vacsine. to je holt demokracia.

Demokracia nie je nic ine, len diktatura vacsiny (a primernosti ;) )

porubcan wrote:pytam sa vsak, ako mam zistit, co za radar mi uzivatel nahlasil pomocou klienta? podla coho mam vediet, ci sa jedna o "cedulu" (a mam ten radar potvrdit ako dummy) alebo tam iba stala hliadka s trojnozkou (a tym padom ho mozem zmazat)?
resp. sa toho nemam chytat dufajuc, ze niekto kto to pozna a je si na 100% isty, tak to niekedy mozno dokonci? (dopadneme ako na tom linku co je uvedeny skor)

a co s uzivatelmi, ktori nepovazuju "cedulu" za radar a budu ich "mazat" z klienta (staci niekolko krat prejst okolo a dat "not there"), pripadne robia UR "tu neni radar"?

- bohuzial hlasenia uzivatelov ani dnes nedokazes bez fyzickej znalosti daneho miesta odlisit
- z dalsieho tvojho popisu vyplyva jedine - Waze (a hlavne cinnost jeho uzivatelov) ma "samocistiacu schopnost" - trojnozky, raportovane ako radar (s tym by sa malo na klientovi nieco robit - to je bez diskusie) vypadnu po case same - prave klikanim uzivatelov
- fake tabule - mozu tiez popisovanym sposobom vypadnut a po case opat pribudnut... tu uz je na mieste len osveta

Ja by som (okrem uz vyssie spominanych dovodov) do "samocistenia" Waze nezasahoval... Kazdy (aj dobre mieneny) zasah do takehoto mechanizmu to len skomplikuje (vyhodis to z mapy, nasledne tade prejde 5 Wazerov, kazdy z nich to odklepne s nejakym oneskorenim... a ani sa nenazdas a mas to tam 5-krat... a pod.)
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Sanicko

Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times

Postby milo12 » Sun Jul 01, 2012 5:58 pm

Sanicko wrote:Ja by som (okrem uz vyssie spominanych dovodov) do "samocistenia" Waze nezasahoval... Kazdy (aj dobre mieneny) zasah do takehoto mechanizmu to len skomplikuje (vyhodis to z mapy, nasledne tade prejde 5 Wazerov, kazdy z nich to odklepne s nejakym oneskorenim... a ani sa nenazdas a mas to tam 5-krat... a pod.)

Uplny suhlas, dokonca Waze by mal vediet zakazat pridanie noveho radaru v okruhu min. 100 m, pokial v tom mieste uz je pridany radar.
Milo
milo12
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Postby guri211 » Sun Jul 01, 2012 7:19 pm

milo12 wrote:Waze by mal vediet zakazat pridanie noveho radaru v okruhu min. 100 m, pokial v tom mieste uz je pridany radar.
Milo

Suhlas, podla mna ale nielen radaru, ale akejkolvek uz nahlasenej udalosti (rovnakeho typu, v tom istom smere).
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
guri211
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 782 times
Been thanked: 466 times

[HLASOVANIE] Fake radary v mape CZ a SK

Postby SharkNX » Wed Jul 04, 2012 3:46 pm

Chalani, prosím nezmažte mi dva nahlasené radary na D2 pred zjazdom na Stupavu a pred OMV. Čakám na vyjadrenie Pašku.
Uz dlhšiu dobu mám podozrenie, že sú to brány sektorového radaru. Valentine V1 aj Beltronics 965i mi tam hlási laser alert vzhľadom na IR prisvietenie, ktoré je charakteristické pre sektorové radary používané v ČR.
iPhone 3GS/iPhone 4 - iOS 5.1.1
Waze 3.2.0

Ford Fiesta 2005 - Grey Metalic
Kia Cee'd SW - Silver
SharkNX

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby pohnljiri » Thu Jul 12, 2012 7:01 am

souhlasim s posledni moznosti.. meli by byt na mape jen radary, ktere nejdou jen nahrazka (falesne)

Otazka:
Jedu z bodu A do bodu B. Cestou potkam radary s kamerou na pokraji ci v obci. Dle mistnich, jsou nektere aktivni, nektere jen strasi.
Dle ceho je poznam?
Dle ceho je rozlisim v oznaceni?

Co date na miste, kde stoji fizl z radarem, aby te o kus dal mohli sebrat maskovani?

Nestalo by za zvazeni zanest neco v podobnem duchu do app ?
pohnljiri

Postby vejpuste » Thu Jul 12, 2012 8:26 am

BlackReider wrote:Co date na miste, kde stoji fizl z radarem, aby te o kus dal mohli sebrat maskovani?

Tady by snad melo fungovat hlaseni z navigace. Bud kamera nebo hlidka. Neni to trvaly radar v mape.
Libor
vejpuste

Postby Suik » Thu Jul 12, 2012 7:56 pm

BlackReider wrote:
Co date na miste, kde stoji fizl z radarem, aby te o kus dal mohli sebrat maskovani?

vzdy len hliadka a na vyber skryta pripadne viditelna.
BA-SVK & surroundings AreaManager, Soc. Med. XP
Renault Fluence 2011, 1.6 16V Exception+HTC One S, stock Android 4.0.4, waze 3.6.0.0
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Suik

Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Postby porubcan » Fri Jul 27, 2012 7:29 pm

ja teda neviem ako ostatnym, no mne by v mojej AM area takyto radarovy bordel vadil... niektore su fakt bonusovky, napr. na parkovisku pred obchodnym centrom Nove Butovice :lol:
Image Image Image
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Android Beta Tester
Waze 4.0.1.1 on HTC One M9, Android 6.0 @ white Škoda Octavia RS Combi
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 594 times
Been thanked: 1432 times

Postby fotrik » Sun Jul 29, 2012 5:54 pm

Neco jineho je hlaseni at uz fake nebo skutecnych radaru a neco jineho, kdyz mamlasi hlasi radary tam, kde nikdy nebyla ani prazdna krabice. Takovych jsem pomazal uz stovky.
ImageImage
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 118 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia