Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Waze editor nováčik - otázky

Post by Aqw3R
Zdar, mám zopár otázok ako začínajúci editor. Budem to tu dávat postupne.

1) Takže moja prvá otázka je, čo pridávať do mapy a čo nie. Prešiel som si wiki, fórum, atď. Tu na fóre som našiel nasledujúce:
Ak potrebujete aby vaša firma bola vyhľadateľná cez Waze, postačuje ju pridať do služby Google Places for Businesses.
Vyplýva z toho, že nie je potrebné pridávať nové miesta, ak už sú v google mapách? Príklad môže byť autoservis. Keď vo waze ale vyhľadám autoservis, tak ich nejaké nájdem, aj keď sú aj v google mapách. Má zmysel ich pridať teda alebo radšej nie?

2) Názvy autoservisov sú veľmi rozličné, zjavne nie je dohoda o tom ako ich tvoriť, prípadne tieto to nespĺňajú. Je to tak? Ako ich tvoriť?
Príklad: oficiálny názov je ABC autoservis. Vytvoriť názov ako "ABC autoservis" (takto je vo Waze) alebo "autoservis" a vytvoriť k tomu alternatívny názov s plným názvom?
Ak vyhľadávam cez mobilnú app Waze "autoservis", tak vo "Vysledky hľadania" nie je, aj keď je geograficky najbližšie ku mne. Musím prepnúť záložku na "Miesta" alebo "Google" a tam už je.

3) Keď som si pozeral nejaké iné autoservisy, veľa z nich je na waze mape ako miesto - plocha, namiesto bod. Aj keď to nie je veľká budova a jedine čo v nej je, je ten jeden autoservis. Čo s tým? Je to OK a alebo to môžem to zmeniť?

Nuž, zatiaľ toľko. Thanks za info.
Aqw3R
Posts: 4
Has thanked: 3 times

POSTER_ID:16790722

1

Send a message

Post by Aqw3R
Ahoj, myslím, že si to zodpovedal dostatočne. Ďakujem :)
Aqw3R
Posts: 4
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by hamilnes
Ahoj,
Miesto je vhodné pridať aj ak už existuje v Google maps. V editore je ich možné aj spárovať. Upresní sa tak jeho poloha.

Názvy miest vytvárame podľa pravidiel. Pozri wiki - Miesta. Na mape sa zobrazujú názvy iba plošných miest (od 48m), bodové nie. Ja odporúčam názvy čo najkratšie, aby zbytočne neprekrývali ostatné objekty. Pridlhý názov je vždy možné pridať ako alternatívny, ten je tiež vyhľadateľný.

V mape by mali byť zobrazené predovšetkým také miesta, ktoré sú významné pre všeobecnú orientáciu. Ostatné sú dostupné pomocou vyhľadávania.

Dúfam, že som zodpovedal tvoje otázky.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by petk0
hore medzi prispevkami mame pripnute otazky novacikov, sa ti podarilo vytvorit nove vlakno. nevadi, niekto ho uz presunie. :)
viewtopic.php?f=22&t=73855
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2