Post Reply

Za najlepsie povazujem toto riesenie:

1. hlasova instrukcia Drzte sa vpravo (aktualny stav)
3
19%
2. hlasova instrukcia Pokracujte rovno
3
19%
3. ziadna instrukcia
9
56%
4. je mi to jedno, ktorakolvek z moznosti je z mojho pohladu OK
1
6%

Total votes: 16

[Anketa] hlasova instrukcia Jarosova > Bajkalska

Post by
ahojte,
z casu na cas sa niekto stazuje na zbytocny pokyn "Drzte sa vpravo" pri jazde z Jarosovej na Bajkalsku
https://www.instantstreetview.com/@48.1 ... ,-7.95p,1z

aktualny stav je tam z historickych dovodov (dalo sa to vyriesit aj bez hlasky uz davno, no bolo by treba skaredo splitovat a zalamovat segmenty) a viacero editorov mapy sa priklana k nazoru, ze hlaska je tam zbytocna a dnes ju vieme jednoducho eliminovat, tak otazka do sirokeho plena

prosim o vyjadrenie nazoru hlasovanim (rozhodnutie mozno menit), pripadne v diskusii.

ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 625 times
Been thanked: 715 times
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«Samsung Note 8» «VW Golf 6 Cabrio»

Post by EfendiM9
V najhoršom môžeš ešte skúsiť FB.
EfendiM9
Has thanked: 200 times
Been thanked: 236 times
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by Pali65
Ak som to správne pochopil, DSVP je preventívna hláška, ktorá má roztržitým vodičom zabrániť vojsť na Bajkalskú do protismeru. Treba asi podotknúť, že väčšinu dňa je táto križovatka tak plná, že iba úplný blázon by nasmeroval svoje auto proti vozidlám, čo tam stoja na červenú v protismere.

Zároveň potvrdzujem, že DSVP je pre pokračovanie rovno (čo by malo byť vlastne bez hlášky) mätúce a navigovaný šofér asi bude musieť skontrolovať čiaru v klientovi, lebo pri ceste rovno fakt nečaká žiadnu hlášku. Beriem to ako rozptyľovanie pozornosti vo frekventovanej križovatke, čo zbytočne zvyšuje riziko ťukancov.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times

Post by bures
A jak se Pali65 díváš na hlášení "Pokračujte rovně" místo DSVP?
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times

Post by EfendiM9
A počítať treba aj s najhorším prípadom, keď tade pôjde wazer, ktorý to tu nepozná a pôjde križovatkou pri zníženej viditeľnosti (noc + dážď). Áut bude v okolí minimum ...

(napriek tomu som stále za možnosť 3 = bez hlášky)
EfendiM9
Has thanked: 200 times
Been thanked: 236 times
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by foxitrot
Hlášku som tam vždy vnímal ako ponechanú zámerne, kvôli protismeru. Nevadilo by mi vynechať ju (ticho), ale v prípade snahy zdôrazniť prechod na inú ulicu by som už namiesto "PR Bajkalská" hlasoval za "DSVP Bajkalská".

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1266 times
Been thanked: 652 times
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by meskam
ja by som ju tam nechal (DSVP)

Sent from my iPhone using Tapatalk
meskam
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Post by ma5jkl
ja neviem ako vy, ale DSVP/L som si ja zvykol vnimat ako nahradu za radenie do pruhov a teda dsvp/l ocakavam v pripadoch ked mam zmenit pruh (co sa v tomto pripade nedeje), aby som potom mohol niekde odbocit.

Ja uznavam ze sto ludi sto chuti. Tu ide skor o to aby to vyhovovalo vacsine, resp. aby vacsina ludi nebola zmatena z hlasky ktoru dostali.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»

Post by foxitrot
EfendiM9 wrote:V najhoršom môžeš ešte skúsiť FB.
Tak tam skuste maly brainstorming, ze akoby si ludia predstavovali hlasky na takejto krizovatke a ako by tam na rozne hlasky reagovali.

Kludne z toho moze byt dlhodoba seria pre rozne typy krizovatiek.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1266 times
Been thanked: 652 times
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by ma5jkl
no co s tymto, mame sice len 13 odpovedi, ale zato jednoznacne to vychadza na ziadnu hlasku.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs