Nesprávne postupy

Image Image

Moderators: Unholy, Zirland, GinBook, guri211

Re: Tabuľa hanby

Postby libora » Tue Feb 12, 2013 3:59 pm

milo12 wrote: ... Klud chlapci, cesty boli dokreslene podla GPS points a kedze som chcel aby to este pozrel niekto miestny, tak som ich neoznacil a nechal cervene aby to udrelo do oci :D
Milo

PS: Obcas si precitam aj forum, obcas poslem aj PM... :D

:lol: jen se přiznej, žes neměl 27.12.2012 a zapomněl jsi označovat obce a ulice, protože v některých případech to opravdu takto neobhájíš ;)
Jo, jo, svátky vánoční jsou vážně velmi náročný :lol:
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině
libora
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Postby milo12 » Tue Feb 12, 2013 5:15 pm

:lol:
milo12
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Postby GinBook » Tue Feb 12, 2013 5:19 pm

LiborA wrote:
milo12 wrote: ... Klud chlapci, cesty boli dokreslene podla GPS points a kedze som chcel aby to este pozrel niekto miestny, tak som ich neoznacil a nechal cervene aby to udrelo do oci :D
Milo

PS: Obcas si precitam aj forum, obcas poslem aj PM... :D

:lol: jen se přiznej, žes neměl 27.12.2012 a zapomněl jsi označovat obce a ulice, protože v některých případech to opravdu takto neobhájíš ;)
Jo, jo, svátky vánoční jsou vážně velmi náročný :lol:

No chvilku jsem si chtěl rozmyslet odpověď.

Ale tuto odpověď já neberu jako obhajobu.
Kdyby jsi chtěl, a jako že tu píšeš do fóra o dokončení tak by jsi dal žádost o kontrolu.
A úprava cest dle GPS je mi úplně záhadou, bo ty cesty okolo mého baráku a serpentíny nad Slavkovem jsem měl zkontrolované.
Upřímně to nebyla jedna chyba,ale vícero na malém kousku a nepochopitelné zásahy do segmentů.

Hodnocení tvé práce na Slovensku musí hodnotit někdo jiný, ale to co jsem viděl na několika málo místech u nás se mí nelíbí.

Jenom mě to utvrzuje k používání zámků na důležitých místech. A pokud je hotová dědina tak komplet.
ImageImageImageImageImage
CM; Coordinator Czech Republic
iP 6+ / Samsung S3 neo, Nexus 7 (2012)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 706 times
Been thanked: 1409 times

Postby vlado_s » Tue Feb 12, 2013 9:05 pm

GinBook wrote:Jenom mě to utvrzuje k používání zámků na důležitých místech. A pokud je hotová dědina tak komplet.

To mu nepíš, lebo Ťa nebude mať rád ;) Ako som podrástol podrástli aj "moje" zámky, ktoré už nevie odomknúť a bral to veľmi ťažko...
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 133 times
Been thanked: 340 times

Postby milo12 » Wed Feb 13, 2013 6:59 am

vlado_s wrote:
GinBook wrote:Jenom mě to utvrzuje k používání zámků na důležitých místech. A pokud je hotová dědina tak komplet.

To mu nepíš, lebo Ťa nebude mať rád ;) Ako som podrástol podrástli aj "moje" zámky, ktoré už nevie odomknúť a bral to veľmi ťažko...

Ahojte, nie je to o tom mat niekoho rad, kazdy ma vztah k tomu co vytvoril a nema rad ked mu do toho niekto zasiahne. To iste sa stalo aj mne cez: vlado_s a porubcan "valcuju" Slovensko jedna basen, mohol som do fora napisat min. 30 problemov, ktore sposobili v oblasti kde som AM, ked sa hromadne vrhli na editacie, zamykanie, atd. V mapach nie je vsetko vidiet.
Jeden za vsetky: Zamknute dlhe segmenty, nezamknute kratke segmenty na tej istej ceste, viem si predstavit takto ziskat body, dam zoom, odkliknem zamok a editacie pribudaju.
Kaslem na to, nebudem sa rozculovat a vypisovat do fora staznosti a odbavovat sa na kazdej blbosti na ktoru pridem, co mozem opravim, co nie poslem PM alebo do fora. :D

GinBook: ked som nieco zle preeditoval tak to oprav a je vybavene, nemas monopol na svoju dedinku, a urcite nie som posledny, ktory tam editoval a este pridu dalsi :D WAZE je otvorena komunita.

Milo
milo12
Area Manager
Area Manager

Postby porubcan » Wed Feb 13, 2013 8:34 am

milo12 wrote:To iste sa stalo aj mne cez: vlado_s a porubcan "valcuju" Slovensko jedna basen, mohol som do fora napisat min. 30 problemov, ktore sposobili v oblasti kde som AM, ked sa hromadne vrhli na editacie, zamykanie, atd. V mapach nie je vsetko vidiet.
Jeden za vsetky: Zamknute dlhe segmenty, nezamknute kratke segmenty na tej istej ceste, viem si predstavit takto ziskat body, dam zoom, odkliknem zamok a editacie pribudaju.

Milo

na margo bodov za zamykanie: editor ziska jeden bod za editovanie jedneho objektu (napr. segmentu). ak urobim hocijaku zmenu (odstranenie soft-turnov/revcon/uturn, oprava/pridanie name alebo alt. name, posunutie konca obce, zmazanie prebytocneho junction, zmena geometrie, atd) a na konci to zamknem, tak ziskam za ten jeden segment 1 bod bez ohladu na to, ci ho na konci zamknem alebo nie. zamykam najma z dovodu ochrany mapy pred neumyselnymi chybami. zamykam L3 a o L4 som este stale nepoziadal, aby som nekomplikoval situaciu L3 AMom.
Dufam, ze v dohladnej buducnosti bude existovat moznost definovat uroven zamku segmentu, kde by som niektore urcite rad zamkol L4, no vacsina z toho, co som zamkol, si podla mojho nazoru zasluzi L3 a L4 povazujem za zbytocne silny zamok.

netvrdim, ze sa sem-tam nestane, ze po skontrolovani useku tam nezmenim nic a iba ho zamknem (z vyssie uvedeneho dovodu), no takychto zamknuti urcite nie je vacsina.

tiez netvrdim, ze sa sem-tam nepodari urobit chybu (a komu nie?), no snazim sa pravdepodobnost vyskytu chyb minimalizovat vyuzivanim skriptov a tiez streetview.

needitujem primarne pre body. za body ziska clovek maximalne inu farbu ikonky a to nepovazujem za nejaky prinos (ak sa chcem odlisit, mozem si nahodit fialoveho kyklopa). editujem s cielom, aby bola mapa kvalitna, aby nechybali obce, aby boli spravne pomenovane obce aj ich casti, aby boli spravne ocislovane cesty (podla cestnej databanky cdb.sk).

lebo uzivatelska zakladna sa rozrastie rychlejsie iba v pripade, ze (novi) uzivatelia vyhodnotia aplikaciu ako spolahlivu. a uplnost map/mapove pokrytie bude jedna z prvych oblasti (a budu pritom porovnavat s komercnymi produktami ako Sygic, Navigon, Garmin...). ak bude aplikacia spolahliva, tak ju bude pouzivat aj nadalaej... no a z rozrastajucej sa komunity profitujem aj ja a my vsetci. (a samozrejme profitujem z kvalitnej mapy rovnako ako vsetci ostatni uzivatelia)
Last edited by porubcan on Wed Feb 13, 2013 10:54 am, edited 1 time in total.
Image Image Image
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Android Beta Tester
Waze 4.0.1.1 on HTC One M9, Android 6.0 @ white Škoda Octavia RS Combi
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 579 times
Been thanked: 1415 times

Postby porubcan » Wed Feb 13, 2013 9:16 am

lubokendra wrote:Porubcan:
Presne tak, uzivatelia porovnavaju. Kolega nechce Waze koli slabej cestnej sieti a ine benefity ho nezaujimaju (bohuzial).

treba este poriadne zamakat na mape a potom ho skusit znova...
Image Image Image
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Android Beta Tester
Waze 4.0.1.1 on HTC One M9, Android 6.0 @ white Škoda Octavia RS Combi
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 579 times
Been thanked: 1415 times

Postby milo12 » Wed Feb 13, 2013 10:08 am

Nechcem aby sa tu rozprudila debata kto z koho, mas prava, editujes, vybavene! najdes chybu, tak ju oprav a ide sa dalej :D
Ciel je v rovnaky (dobra mapa).
Milo
milo12
Area Manager
Area Manager

Postby foxitrot » Wed Feb 13, 2013 11:37 am

milo12 wrote:Ciel je v rovnaky (dobra mapa).

Len s tym prevedenim je niekedy problem.

Milo et al, uzatvorme to: ak niekto potrebuje dat po sebe nieco skontrolovat, nech hodi na forum permalinky na kus prace, s ktorou je spokojny ako "ze tak by to podla mna malo byt spravne". Ak niekto po nom najde cervene, nepripojene, zle pomenovane alebo inak zmrzacene segmenty, nech mu nezazlieva opravnene somranie alebo hnev (zavisi od stavu tych segmentov).
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (N-E52), while
trying to get used to the good new social Android 4.0.xx.yyy (OP-X LOL-a-popp).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1884 times
Been thanked: 857 times

Postby fotrik » Fri Feb 15, 2013 10:20 pm

Uz zase jarrku... A to si doted neprecetl mesic starou PM ohledne jeho prace v Prerove. Tentokrat pro zmenu jeho domovsky Prostejov. Krome zmrveni fungujiciho kruhace, ktery pred rokem delal Zirland, ze Waze zacalo navigovat objizdku po okolnich ulicich, treba tohle je skvost:

waze-jarrku.png
waze-jarrku.png (15.32 KiB) Viewed 533 times
ImageImage
fotrik
Localizers
Localizers

Has thanked: 111 times
Been thanked: 118 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia