Dlhý príbeh... V skratke: Na začiatku apríla sme tlačovou správou vyzvali novinárov na nezávislý test navigácii v skutočnej premávke. Z viacerých novinárov sa nakoniec testovania zúčastnili dvaja. Reálne sa spravilo tuším cez 20 jázd s Waze, Google Navi, TomTom, Sygic a Garmin, avšak počas testovania keď boli výsledky dvoch z uvedených totálne mimo, jeden z novinárov poznamenal že to nemôžu zverejniť, lebo to je ich inzerent, sponzor akcii a podobne. Tak sme sa dohodli, že test bude pokračovať iba s online navigáciami - Waze a Google Maps. Testy sa dokončili, Waze vyhral, ale potom prišla akvizícia a teda zverejnenie by nemalo zmysel. Paralelne s nami robili testovanie aj v HN, tiež vyhral Waze, ale zverejnené výsledky boli veľmi strohé - bez konkrétnych dát že prečo vyhral.tex232 wrote:Kdo testoval? Resp. je to někde na netu?
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Zároveň musím dodať že to tak nefunguje všade a stále existujú úplne nezávislé média ktoré neváhajú napísať články o Waze aj keď má u nich reklamu konkurencia, pozývajú nás na akcie a otvorene s nami komunikujú. Týmto sa im chcem poďakovať.
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Pracujeme na tomma5jkl wrote:Neviete niekto o scripte ktory by prave toto ukazal? Aspon tie najjednoduchsie, teda jeden segment bez akehokolvek pripojenia na akykolvek iny segment.
Aj na tomto pracujeme - nebude to userscript ako rozsirenie do prehliadaca, ale back-endovy scanner na serveri. Potrebne je este vymysliet algoritmus: Do akej hlbky konektivitu prehladavat? Aky typ segmentu sa povazuje za spolahlivo pripojeny, t.j. v momente ked sa dostanem na neho uz nemusim pokracovat? Co vsetko a ako casto prehladavat? A podobne.ma5jkl wrote:Urcovanie nepripojenych viac-segmentovych usekov by bolo skriptom asi dost narocne no tie jednosegmenty by az taky problem nemuseli byt.
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
priznavam do nosa som nedostal ani prvy krat lebo ziadne upozornenie na nejaku svoju cinnost som nedostal, a aj tuto som sa ocitol nahodou po PM ohladne nodov od rst193.. a toto je presne o tej komunikacii ktora sa spomina vyssie, ak vidite nieco piste tym ludom aby si zacali viac citat forum resp. navody a nerobili vam pracu navyse. Povodne som sa zacal len tak obsmietat okolo domu a dokreslovat nejake chybajuce ulice, cakal som ze minimalne tie nody program vyhodnotit vie, dnes som dostal PM a uz viem ze to takto nefunguje, ucime sa vsetci. Priznavam velmi sa mi nechcelo citat vsetky navody kde co ako koncit a nastavovat kedze v plane bolo upravit tak 1-2 dediny okolo stareho bydliska, takze mam este medzery a uz je teda nacase si to zacat studovat ak este bude niekedy nalada pokracovat v updatoch. Tymto sa ospravedlnujem ak som vam narobil pracu navysevlado_s wrote:Predpokladám harweyko(2) už raz dostal do "nosa", ale asi sa nepoučil... a nejedná sa o žiadneho nováčika (Joined:28 Nov 2010).
Bratislava, Austria tu a tu. Tu nepripojil segmenty na okolitú sieť, len neviem ktoré cesty po zaniknutej ČSPH zanikli a úplne bežne neukončuje segmenty nodom.
Co sa tyka novacika, ano su to skoro 3 roky co som waze nainstaloval, presiel 500km a odinstaloval, a teraz asi pred dvoma mesiacmi slo waze zasa do telefonu, takze skor stale novacik...
A ja dnes jak blbec v editoru hledam proc me to na chodove tak divne naviguje do/z prace. S opravou si byl tedy znacne rychlejsi.Pernstein wrote:Zná někdo uživatele behooo (1)? Dnes jsem potřeboval do OC Chodov a navigovalo mě to nesmyslnou oklikou přes D1 a sjezd na Kunratice. Kouknu teď do editoru a vidím, že po uživateli behooo zbyla spousta červených šipek na tom velkém kruháku pod OC Chodov a jedna i na rampě z dálnice. Vzhledem k tomu, o jak frekventované místo se jedná, a že uživatel behooo nic jiného v okolí needitoval, smrdí mi to trochu atentátem:-D
Místo jsem už opravil a zamknul pro jistotu na L3.
Tohle sem právě objevil, proč to se do toho hrabou. Totálně zavřenej Karlák
A hlavně i ta ulice byla dnes opět vytvořena? Proč?
A hlavně i ta ulice byla dnes opět vytvořena? Proč?
- Attachments
Poslední dobou nestačím žasnout co se v mapách děje, s každou aktualizací někde něco přestane fungovat. Nešlo by stejně jako se musí žádat o AM nějak zamezit úpravy map nováčkům? Třeba že do 30.000 bodů nemůžou měnit již hotové úseky? A můžou jen válcovat třeba.
Například naposled u sjezdu na Satalice někdo prostě smazal ulici, znovu si jí nakreslil a zapomněl jaksi otevřít směry. A já čumim jak puk, proč na plně funkčním a správně nakresleném úseku mi to říká, že nesmím unnout a pak najednou baštím bodíky.
Co se týče nahlášených chyb o tom ani nemluvím, to je ztráta času tady. Všechny bez popisu jsou do hodiny vyřešené bez řešení
Aspon, že mi příjde email a já si můžu kliknout na místo kde sem ho hlásil, vzpomenout si a opravit si sám
Zajímavá věc, když napíšu do popisu "nešahej na to" tak jich tam tak 50% zůstane
PS: L4 bych bral, pomalu bych zamknul vše funkční. Nejhorší je, že když si to nainstaluje někdo novej, dá si navigovat a ono ho to provede o 10km delší cestou, protože půlka cesty je posr.. od těchto lidí už to znovu nepoužije ((
Například naposled u sjezdu na Satalice někdo prostě smazal ulici, znovu si jí nakreslil a zapomněl jaksi otevřít směry. A já čumim jak puk, proč na plně funkčním a správně nakresleném úseku mi to říká, že nesmím unnout a pak najednou baštím bodíky.
Co se týče nahlášených chyb o tom ani nemluvím, to je ztráta času tady. Všechny bez popisu jsou do hodiny vyřešené bez řešení
Aspon, že mi příjde email a já si můžu kliknout na místo kde sem ho hlásil, vzpomenout si a opravit si sám
Zajímavá věc, když napíšu do popisu "nešahej na to" tak jich tam tak 50% zůstane
PS: L4 bych bral, pomalu bych zamknul vše funkční. Nejhorší je, že když si to nainstaluje někdo novej, dá si navigovat a ono ho to provede o 10km delší cestou, protože půlka cesty je posr.. od těchto lidí už to znovu nepoužije ((
V tom případě na to teď mnohem víc narážímfoxitrot wrote:Obávam sa, že sa to netýka len poslednej doby, ale "odjakživa".
Může někdo kontaktovat uživatele GuyDeere a napsat mu, ať nezadává ceny paliva od stolu (fake GPS???), ale pěkně poctivě na dané benzínce?
Dneska jsem byl na některých benzínkách tady v Pardubicích, všude zadané ceny z dneška od GuyDeere a většina cen zadaných špatně. Takže to nemohl zadávat, když byl na benzince.
Zkoušel jsem psát PM, ale forum píše, že uživatel neex. Prosím o reakci, co s tím.
Dneska jsem byl na některých benzínkách tady v Pardubicích, všude zadané ceny z dneška od GuyDeere a většina cen zadaných špatně. Takže to nemohl zadávat, když byl na benzince.
Zkoušel jsem psát PM, ale forum píše, že uživatel neex. Prosím o reakci, co s tím.
Aha, ok, díky za info.
Netušil jsem, že nick na foru je jiný, než v klientovi. Myslel jsem, že je to stejné. Každopádně ať pleswi tedy nastaví správný ceny Že Víťu zdravím
Netušil jsem, že nick na foru je jiný, než v klientovi. Myslel jsem, že je to stejné. Každopádně ať pleswi tedy nastaví správný ceny Že Víťu zdravím
Re: Nesprávne postupy (ex. Tabuľa hanby)