Post by Pali65
Neobmedzoval by som povolenie odbočenia z ciest s obmedzeniami, ak má niekto kľúče od rámp, či oprávnenie pohybovať sa po cestách so zákazmi vjazdu a používa WAZE, tak prečo by nemohol používať navigáciu z takýchto ciest? Samozrejme, červené šípky treba nastaviť tak, aby nenavigovali do takýchto ciest.

Inak záhada s tým prerušením hlavného ťahu, že by nejaký bug?
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Je lepšie obetovať jedného nespratníka, ako vyrábať bariéry všetkým...
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Možno by malo existovať vlákno "Chyby a korekcie editorov", to by mohol byť akýsi medzistupeň a pokus o nápravu. Tabuľa hanby by bola už len pre prípady, ktoré boli riešené opakovane a vyvolávajú u skúsenejších editorov záchvaty zúrivosti.
Každý občas robí chyby, šupnúť začiatočníka na "Tabuľu hanby" môže odradiť aj toho, kto by sa dal poučiť a stal by sa užitočnou posilou pre WAZE.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
foxitrot wrote:
Bigfish74 wrote:Keď som im to vyčítal, odpoveď znela že kľud, to sa všetko vyladil
Tak takychto kludasov by si kludne mohol aj konkretizovat. Dalsia skodna v chotari...
Neviem s kým sa ešte bavil, ale mne vyčítal, že som z nejakej poľnej cesty kategórie "tankodróm" urobil Street. Na to som mu povedal, že práve v tom je sila komunity, že niekto lokálny vie podobnú chybu opraviť a tak sa postupne mapa odladí.
Podľa mapy a street view sa dá kadečo spraviť, ale niektoré veci si počkajú až na úpravu niekým miestnym. Za týmto tvrdením si stojím...

K dokonalosti sa dá priblížiť len používaním a postupným odstraňovaním múch, no netreba robiť búrku v lyžičke vody.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
To je v pohode, však sme si veci vyjasnili už predtým, ja som reagoval skôr na Foxovu poznámku "o škodnej"...
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pali65
Máme už nejaké vlákno venované začiatočníckym chybám? Mám v AM oblasti jedného adepta na korekciu, no na "Tabuľu hanby" to určite nie je.
(A mimochodom, opäť som zabudol ako sa dá nájsť užívateľ, keď mu chcem poslať PM). Návod na vyhľadanie užívateľa by mohol byť hneď na začiatku toho vlákna.
Pali65
Area Manager
Area Manager
Posts: 543
Has thanked: 81 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by Pernstein
Vždycky když se v Praze nad něčím rozkatím, můžu si bejt na 80% jistej, že je za tím pan Tomada. Většinou se jedná o záležitosti, které člověk updatuje podle nějaké aktuální změny (např. zákazy odbočení, změna jednosměrek, uzavírky atd.) a pan Tomada je pak vrátí do stavu, který si vyčte v nějaké neaktuální mapě, aniž by si jakkoliv ověřoval, jak to je v reálu. Já jsem původně myslel, že je to cizinec, když nereagoval na PM v češtině, psal jsem mu i anglicky, ale už jsem to vzdal.
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by Pernstein
Zná někdo uživatele behooo (1)? Dnes jsem potřeboval do OC Chodov a navigovalo mě to nesmyslnou oklikou přes D1 a sjezd na Kunratice. Kouknu teď do editoru a vidím, že po uživateli behooo zbyla spousta červených šipek na tom velkém kruháku pod OC Chodov a jedna i na rampě z dálnice. Vzhledem k tomu, o jak frekventované místo se jedná, a že uživatel behooo nic jiného v okolí needitoval, smrdí mi to trochu atentátem:-D

Místo jsem už opravil a zamknul pro jistotu na L3.
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by Pescan
foxitrot wrote:
vlado_s wrote:Pescan to už zabil, ale soft turny neodstránil. Ďalší AM čo nečíta fórum a treba sa po ňom vraciať na miesto činu.
Co uz s takymi (co sa nevzdelavaju)...
Pustil som sa do tych Piestan. Na uplne kazdej krizovatke je tam nieco...
Všetci robíme chyby, pravda? Tu je príklad "opravenej" križovatky, jednej z tých kde bolo "všade niečo" (editor), a tu pohľad street view. Zakázaný smer jazdy bol povolený pravdepodobne editorom foxitrotom. Za akékoľvek chyby, ktoré som po sebe zanechal sa ospravedlňujem, môžu pochádzať z čias obmedzených právomocí tvorby križovatiek, horšou znalosťou starého editora atď. Môžem Vás ubezpečiť, že pre mojimi zásahmi mapové podklady v oblasti vyzerali oveľa žalostnejšie. Ďakujem za pochopenie, a želám veľa elánu do úprav.
Pescan
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 60
Has thanked: 20 times
Been thanked: 21 times
Send a message
waze DOTRZYJMY SPRYTNIEJ, RAZEM.

Post by petk0
Ako novacik som tiez nejaku UR pozatvaral a netusil ze to co robim, robim zle, alebo ze existuje sk-cz forum. Navrhujem hodit to do navodu pre novacikov, na prvu stranu, lebo teraz novacikov pribuda ako maku.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2