Post Reply

Avoid Highways

Post by tomco
Zdravim. Vyskusal som taku vec, ze som si vo Waze klientovi na iphone zapol vyhybanie sa dialniciam. A potom som sa cudoval co to tak divne pocita trasy. Na obchvate v Kosiciach mame cestu typu Minor Hyghway. Nijak taz, to nechcelo navigovat po tejto ceste. Otazka teraz znie, Ako spravit to, aby po obchvate na dialnici navigovalo (ked nie je platena), hoci to nie je dialnica len hrubsia cesta, ale na freeways, teda realnych dialniciach ma to poslalo na cestu okresnu? Nikde som taku moznost nenasiel a ak davame cestu medzi mestami ako Major Highway, tak tak isto ju vyluci z trasy a teda nedostanem sa z mesta do mesta.
tomco

Post by grafik
tomco wrote:Zdravim. Vyskusal som taku vec, ze som si vo Waze klientovi na iphone zapol vyhybanie sa dialniciam. A potom som sa cudoval co to tak divne pocita trasy. Na obchvate v Kosiciach mame cestu typu Minor Hyghway. Nijak taz, to nechcelo navigovat po tejto ceste. Otazka teraz znie, Ako spravit to, aby po obchvate na dialnici navigovalo (ked nie je platena), hoci to nie je dialnica len hrubsia cesta, ale na freeways, teda realnych dialniciach ma to poslalo na cestu okresnu? Nikde som taku moznost nenasiel a ak davame cestu medzi mestami ako Major Highway, tak tak isto ju vyluci z trasy a teda nedostanem sa z mesta do mesta.
Problem bude v tom ze by tie cesty nemali byt tak pomenovane, su to jednoducho dialnice preto tade nenaviguje:
http://www.waze.com/wiki/index.php/How_ ... _road_type
Toto vidim jedine na zasah zo strany Waze, napr. urcit na SK spoplatnene cesty iba Freeways
grafik
Been thanked: 5 times

Post by tomco
grafik wrote:
tomco wrote:Zdravim. Vyskusal som taku vec, ze som si vo Waze klientovi na iphone zapol vyhybanie sa dialniciam. A potom som sa cudoval co to tak divne pocita trasy. Na obchvate v Kosiciach mame cestu typu Minor Hyghway. Nijak taz, to nechcelo navigovat po tejto ceste. Otazka teraz znie, Ako spravit to, aby po obchvate na dialnici navigovalo (ked nie je platena), hoci to nie je dialnica len hrubsia cesta, ale na freeways, teda realnych dialniciach ma to poslalo na cestu okresnu? Nikde som taku moznost nenasiel a ak davame cestu medzi mestami ako Major Highway, tak tak isto ju vyluci z trasy a teda nedostanem sa z mesta do mesta.
Problem bude v tom ze by tie cesty nemali byt tak pomenovane, su to jednoducho dialnice preto tade nenaviguje:
http://www.waze.com/wiki/index.php/How_ ... _road_type
Toto vidim jedine na zasah zo strany Waze, napr. urcit na SK spoplatnene cesty iba Freeways
Vidim to ako dost podstatnu vec. Ma zmysel napisat to na alpha@waze.com?
tomco

Post by grafik
tomco wrote: Vidim to ako dost podstatnu vec. Ma zmysel napisat to na alpha@waze.com?
To neviem. Mame jednoducho vlastny system v oznacovani tak ako ostatny. Kedze tu nemame ziadne 5,6 pruhove dialnice tak by potom na SK boli len streets, primary streets a freeways. No mozno cast D1 ktora ich ma az 3 by bola inac :lol:
Prerabat to je nezmysel, tak isto to riesia aj v CZ, vlastne podla tychto pravidiel sme sa na SK riadili.
Aby Waze rozlisovalo ze spospatnene su iba Freeways je podla mna najmensi problem.
grafik

Post by Zirland
Ona je ale další věc, že ne každá cesta typu Freeways je zpoplatněná, taková Jižní spojka nebo Pražský okruh například. Dokonce i dálnice D1 je v úsecích 1 Spořilov - 2 Chodov nebo 182 Kývalka - 203 Brno-východ bez poplatku. A další problém je mýto, které zase platí v jiných úsecích a dokonce také na silnicích I. třídy.
Zirland
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
"The Wazebrity"

Post by grafik
Zirland wrote:Ona je ale další věc, že ne každá cesta typu Freeways je zpoplatněná, taková Jižní spojka nebo Pražský okruh například. Dokonce i dálnice D1 je v úsecích 1 Spořilov - 2 Chodov nebo 182 Kývalka - 203 Brno-východ bez poplatku. A další problém je mýto, které zase platí v jiných úsecích a dokonce také na silnicích I. třídy.
Ano s tym mytom je to u nas rovnake. Dialnice su vacsinou bez uhrady v meste...
Asi by bolo najlepsie mat dalsiu moznost v nastaveni ktora by oznacila cestu ako spoplatnenu. Najlepsie s rozdelenim osobne auta/kamiony.
grafik

Post by porubcan
v aktulanej beta verzii (3.4.99.117) premenovali Avoid Highways na Avoid Major Highways a podla Perlina by mala tato moznost zabezpecit vyhnutie sa Freeways a Major Highways, pricom ale uz nie Minor Highways.
teda v nasich pomeroch sa bude vyhybat Dialniciam, Rychlostnym cestam a cestam I. triedy.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 619 times
Been thanked: 1809 times

Post by foxitrot
Jedneho aby z nich slak trafil!!! :twisted: Este ze vsetkych vopred informuju a nastuduju si, aky to bude mat dopad na navigaciu v roznych krajinach.

Vdaka za info, idem to susto predhodit krvilacnym vlkom!
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1266 times
Been thanked: 652 times
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by porubcan
no je mozne, ze sa Perlin zmylil... zatial sa navigacia vyhyba iba FW...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 619 times
Been thanked: 1809 times