TTS CZ hlas

Image Image

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: TTS CZ hlas

Postby akzafira » Fri Jun 21, 2019 11:36 am

Když jsem používal ještě IGO PRIMO, tak tam byl TTS hlas, tuším ZUZANA.
Tam šlo nastavit, jak moc je Zuzana ukecaná. Nešlo by to samé udělat i pro hlas Eliška?

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
akzafira

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby akzafira » Fri Dec 20, 2019 9:44 am

Mohl bych se přimluvit za úpravu jedné hlášky "vyjíždíte do měřeného úseku" za hlášku "vjeli jste do měřeného úseku". Tato hláška totiž zazní většinou 100m za první kamerou.
Děkuji.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
akzafira

Been thanked: 1 time

Postby AmosZamba74 » Wed Dec 12, 2018 12:25 pm

Prosím o Élišku. Nick AmosZamba74. Díky
AmosZamba74

Been thanked: 0 time

Postby bagromil » Sat Apr 20, 2019 11:26 pm

Zdravim panove. V prvni rade obrovsky dik za skvelou praci.
Mam takovy dotaz. Po prekroceni hranic se mi v Nemecku nastavil nemecky TTS hlas, co je logicke, ale pro me nepouzitelne. Je nejaka moznost aby se mimo ozemi CR pouzivala Eliska bez cteni ulic jak to ma Primo nebo pripadne automaticke prepnuti na jiny cesky hlas? Dekuji.
bagromil

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postby Bew1One » Tue Nov 27, 2018 10:24 am

TTS hlas je uvolněn pro betatestery, je jedno jestli používají produkční nebo betaverzi Waze. K betaverzi se dá dostat i jinými cestami, že ...
Takže - jsi betatester?

NouNejme wrote:Tak Eliška stále ani v poslední verzi bety nefunguje, respektive jí stále nevidím (nick - nou Nejm)
Bew1One

Has thanked: 101 times
Been thanked: 143 times

Postby bures » Wed Nov 28, 2018 8:08 pm

JaVlada wrote:Nevím, jestli je to možné, ale bylo by dobré opravit nesprávné použití předložky "do" v některých případech.

Například místo "odbočte do Karlovo náměstí" použít správné "odbočte na Karlovo náměstí". Stejně tak místo odbočte "do dvaceti" bych slyšel raději "odbočte na silnici dvacet".

Nevím, kterých jiných názvů kromě náměstí a silnic se to ještě týká. Už mě nic dalšího nenapadá, ale možná toho bude víc.

Druhá věc. Jsem jediný, komu přijde, že poslední navigační pokyn je teď hlášený výrazně dřív a z mého pohledu moc brzo? Například dnes v době, kdy jsem odbočoval doprava, tak Waze hlásil, že mám odbočit doleva. To se ale týkalo další odbočky až za cca 100 metrů. Někdy to je dost matoucí a pokud jsou dvě odbočky blízko za sebou, může člověk udělat chybu.

Díky za náměty. Tyto připomínky jsou už evidovány vč. návrhu řešení, případně nahlášeny vývojářům. Piš dál, aby se nějaká chybka nezatoulala.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 659 times
Been thanked: 434 times

Postby bures » Wed Nov 28, 2018 8:10 pm

lennyd wrote:Náměstí Karla Čtyři -> Náměstí Karla Čtvrtého (Brno Líšeň)

Mnohé řádové římské číslovky jsou ode dneška připraveny k přenesení do aplikace.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby bures » Thu Nov 29, 2018 11:52 am

PetaCZ wrote:Ale není to na začátku věty.
Prostě to říká: pojeďme přes Roztylská, Ú Kunratického lesa, K Verneráku Praha

Bude to tak, jak říkáš. Hlásil jsem, že problém se týká všech CZ jednopísmenných slov, ale HQ se chytlo jen prvního hlášení o předložkách V, K, U a na U navíc zapomněli. Rozšířil jsem stávající pravidlo výslovnosti.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby bures » Fri Nov 30, 2018 9:21 pm

PetaCZ wrote:Pravděpodobně už se to řeší, ale Rožmitál pod Třemšínem to čte jako Rožmitál P třída.
Protože má zkratky Rožmitál p. Tř.

Je to tak. Momentálně jsou nastavená některá obecná pravidla, která vychytají většinu standardních stavů (tř./Tř. čti jako třída), ale vyrobí pár chyb (třída místo Třemšín). Tyto chyby opravíme např. výčtem konkrétních pravidel (Rožmitál p. Tř. čti jako Rožmitál pod Třemšínem).
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby bures » Mon Dec 10, 2018 6:00 pm

lennyd wrote:Čísla silnic (čtvrtých, pátých tříd) bych vůbec nečetl. Ale smířím se s tím. Co mi vadí víc, že někdy čte "odbočte do třistaosemdesát" (OK), a nekdy "odbočte do třistaosemdesáti" (blbě). Zvlášť v kombinaci s velkým číslem ("odbočte do čtyřicetjednatisícšestdesíti").

Stejně tak někdy čte "odbočte DO", někdy "odbočte NA" - nic jsem nevysledoval, přijde mi že je to tak v 90% DO, a ve zbytku NA.

Toto je věc, kterou právě teď řešíme s podporou. Postupujeme krok po kroku od jednoduchých věcí ke komplexním problémům.

lennyd wrote:"Exit Jeden" -> "Exit Jedna"
"Po jeden kilometr" -> "Po jednom kilometru" ( u jiných hodnot to čte dobře )

O tomto víme a máme to na seznamu.

lennyd wrote:"Exit stodevadesátšestabvjen" -> "Exit 196 A-B Wien" (stačily by mezery mezi slovama)

Eliška čte, co je napsané na tabuli. ;) Tyhle detaily budeme postupně zadávat. Jen pro info. Tabulka českých pravidel má po pár týdnech práce o polovinu víc záznamů (pravidel) než podobná polská tabulka a začínáme se dotahovat na Rusy. Přitom tyto jazyky nabízí Waze už dlouho. Snažíme se vylepšovat Elišku co to jde. :)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Next

Return to Czech Republic and Slovakia