Proč nenaviguje delší trasy?

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, guri211, GinBook

Re: Proč nenaviguje delší trasy?

Postby zinok2 » Tue Aug 06, 2019 7:43 am

U mna tiez problem s navigovanim dlhsich tras - problem ale nastava pri navigovani len do Chorvatska.

(Server neodpovedá) - mi hlási ked sa dám navigovat trochu dalej do Chorvatska. Najde mi cestu po Zagreb (404km) ale nižšie nie.

Problém zo známkou by nemal byť - Mam zadanu SK dialnicnu znamku, AT znamku a vsetky Madarske (neviem ktoru som mal vybrat, v aplikacii som radsej zvolil vsetko co znelo aspon trocha Madarsky). Navrhnutá trasa do Zagrebu je cez Madarsko, mimo SLO dialnice a HR po dialnici... Takto aj pojdem...

Problém je, že nepozná cestu dalej ako Zagreb.

Split trasu nenajde, Makarska trasu nenajde... Pricom by malo ist uplne priamo cestu aj po dialnici aj cez plitvice mimo dialnice....

Skúšal som navigovať inde ako Chorvátsko - Kodaň (1114km) - Burgas (1354km) - trasu našlo OK.
Last edited by zinok2 on Tue Aug 06, 2019 8:29 am, edited 1 time in total.
zinok2

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby porubcan » Tue Aug 06, 2019 8:27 am

pri dlhych trasach sa pri nevhodnej strukture cestnej siete moze stat, ze routing algoritmus vytimeoutuje skor ako najde trasu k cieľu
Daj sa teda navigovať do Záhrebu a potom niekde na chorvátskych hraniciach zadať želaný cieľ.

ono problemom v tomto konkretnom pripade je, ze od Szombathely dalej na juh nemaju Madari dialnicu.... inak navigovat sa proste len cez Madarsko smer Zahreb a potom niekde v okoli hranice dat finalny ciel urcite splni ucel... taketo problemy Waze nema v zapadnej europe, kde je cestna siet na uplne inej urovni a tam funguju bez problemov aj trasy 3000 km dlhe...

nasiel som este jeden workaround ako to obabrat. pridal som si Slovinsku nalepku (vtedy vie zratat trasu cez taky maly kusok Slovinska medzi Madarskom a Chorvatskom). a nasledne pridal bod prejazdu niekde na ceste 75 v Madarsku za Zalaegerszegom alebo Hraničný priechod Gorican.
[ img ] [ img ] [ img ]
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 784 times
Been thanked: 1864 times

Postby zinok2 » Tue Aug 06, 2019 8:57 am

porubcan, dakujem za napad, pomohol si.

Po pridani SLO znamky to funguje.

Ten SLO usek mini dialnice poznam dobre, viem to obist aj bez waze - hlavne je, ze naviguje to až do cieľa.
zinok2

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Previous

Return to Czech Republic and Slovakia