Proč nenaviguje delší trasy?

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, guri211, GinBook

Re: Proč nenaviguje delší trasy?

Postby tomidd » Fri Jan 25, 2019 9:20 am

Nevím jak často se ti to stává, ale tipoval bych na problém s mobilem. Jezdím s Waze léta a mám vypozorováno, že je háklivý na kvalitu datového spojení. Problém je třeba v Německu, kde mají překvapivě mizerné pokrytí mezi městy. Všude jen EDGE, tam něco přeplánovat nebo i poslat hlášení je problém. Pak se mi tak choval asi před třemi lety telefon bez českého LTE. Na EDGE Waze moc plánovat nechce. Jinak zapínám Waze skoro vždy i pro krátké trasy, v Praze úplně pokaždé a problémy nemám. Většinou je trasa do půl minuty naplánovaná. Současný telefon (Asus Zenfone 2) mi už trochu blbne, občas nemá datové spojení-zmizí ikona datového spojení. Pak Waze píše to co tobě.
Ty dlouhé trasy jsou problém. I pod 1000 km často odmítá naplánovat.
Samsung Galaxy A70
tomidd

Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Postby Bigmen_cz » Wed Jan 30, 2019 5:47 pm

tomidd, to Chorvatsko jsem jel s Oukitelem (viz podpis), ale teď tu Prahu jsem jel s Xiaomi note 4. V Praze jsem měl LTE na 100%. Google mapy mi tu trasu v Praze naplánovaly v pohodě. To Chorvatsko skákalo různě, ale řekl bych, že i tak bylo na 75 % trasy LTE. EDGE jen vyjímečně.
Oukitel K6000 PRO, android 6.0; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE 4.47.0.3; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta
Bigmen_cz

Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Postby Bigmen_cz » Tue Feb 12, 2019 6:24 pm

Nevím jak komu, ale mě se stále nedaří naplánovat cestu do Chorvatska. Mám známku CZ a AUT, ale "plánovací server neodpovídá, zkuste rozdělit trasu. Na Rakousko-Slovinské hranice je to bez problémů, dál nelze. Jediné omezení, které v navigaci mám, je vyhnout se přívozům. Tak mi poraďte, jak mám trasu naplánovat. Podotýkám, že dálnici ve Slo platit nechci.
Oukitel K6000 PRO, android 6.0; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE 4.47.0.3; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta
Bigmen_cz

Postby porubcan » Tue Feb 12, 2019 6:56 pm

Asi záleží odkiaľ kam presne. Čím dlhšia trasa tým väčší problém ak nie sú využívané diaľnice...

Dal som z Trnavy Pulu. Najprv s SK, AT aj HU a bez SLO známok a potom iba s SK a AT.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201902 ... 5b4668.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201902 ... 413bb4.jpg

ak mas aspon zhruba predstavu kadial chces ist, tak si trasu proste rozdel. ak chces ist cez SLO, tak ako prvy bod staci niekde na konci AT. potom nechat spocitat trasu k cielu (SLO bez znamky)
[ img ] [ img ] [ img ]
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 784 times
Been thanked: 1864 times

Postby Bigmen_cz » Wed Feb 13, 2019 10:56 am

Zkusil jsem zadat namísto Šibeniku Split a cesta existuje. To jsem netušil, že mezi cíli, které jsou aplikací nalezeny, může být takový rozdíl. Jen mě to táhne ve SLO po dálnici s upozorněním, že je třeba koupit dálniční známku. Mimo dálnici asi cesta nevede ;-)
Bigmen_cz

Postby tomidd » Wed Feb 13, 2019 1:05 pm

Teď jsem zkoušel Mělník-Šibenik i Mělník-Split. Obojí mi najde se zaplou známkou CZ a AT. Tu Slovinskou známku to opravdu jen nabízí a vyhnout se slovinským dálnicím odmítá. Což je podle mne zjevná chyba. Zkoušel jsem to i bez rakouské známky a pořád to nabízí trasu po A2, ale nic o AT známce nehlásí. Zřejmě ta funkce vignety ještě moc dobře nefunguje.
Zkoušel jsem i ty přívozy, také nemá vliv, trasu najde.
Samsung Galaxy A70
tomidd

Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Postby Bew1One » Wed Feb 13, 2019 8:08 pm

No ono to je spíš o tom, že v rámci té dané vzdálenosti není schopen s vynechanou SLO známkou trasu nalézt, proto nabízí pouze trasu se známkou - vynecháním slovinské dálnice naroste počet segmentů pro výpočet trasy nad zjevně únosnou mez.
Předpokládám že po dostatečném "přiblížení se" - navíc málokdo jede tuhle trasu na jeden zátah bez občasné zastávky na protáhnutí / dotankování /etc. trasu waze bude schopno dopočítat.

Navíc - ve chvíli dojezdu ke konci Chorvatska bude dopravní situace v místě naprosto odlišná než ve chvíli odjezdu, takže by bylo špatné kdyby waze z principu drželo tutéž trasu celou dobu - průběžně ji dopočítává a optimalizuje na základě situace před sebou. Ta trasa nikdy není "statická".
Bew1One

Has thanked: 89 times
Been thanked: 123 times

Postby lubo1987 » Fri Mar 15, 2019 7:17 pm

mne vela krat ani nechce zadat ciel a vyhodi hlasku ze nieje mozne najst trasu a dialnicne znamky su aktivne
lubo1987

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby nocommenta » Sat Mar 16, 2019 9:21 am

Uveď konkrétne príklady.
nocommenta
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 86 times
Been thanked: 294 times

Postby MaXyM_FTN » Thu Aug 01, 2019 10:06 am

Prave ted jsem do navi "Split", ten v Chorvatsku.
3 sek odpoved: "aj aj, trasa nenalezena"
Stava se to casto. v poslednich 4 roky byl jsem v Chorvatsku a nepamatuji si pripad aby se trasa naplanovala cela. Mozna jednou. Vzdy jsem musel planovat na etapy.
Podle mne zavisi to na delce trasy a momentalnim zatizeni serveru.
MaXyM_FTN

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia