Post by petk0
tex232 wrote: Neni treba spojovat useky pres most to je opravdu na mosty. Staci kliknout na spojeni a zmacknout delete (ne d ale delete).
Ja som mackal D a ked to neslo, Delete ma nepadlo. Myslel som si, ze tym zmazem cely usek. :)
Takze dik, Delete na Junction je skvela pomocka + ten novy WME Color Highlights. Aktualne mi ukazuje verziu v1.3.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
dnes mi zmizla ikonka valcovania z mobilu, je to dôsledok update máp?
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
možno som si to v simbiane vypol, ale neviem kde. :)
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
Tak pomohlo preinstalovanie, ale zas som prisiel o vsetky ulozene a hladane miesta...
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
vargosz wrote:Už symbian nepoužívám, ale pamatuji si, že mi ikona válcování taky párkrát zmizela (po čase se zase objevila) myslel jsem si, že je to proto, že byl mizerný příjem GPS, ale neměl jsem moc příležitostí to víc otestovat, takže to s tím možná vůbec nesouvisí...
Aha dik za tip, dva tyzdne testujem externe GPS a popritom musim dost casto prehadzovat v nastaveni mobilu: "nastavenia aplikacie / urcenie polohy/ najst moju polohu/ sposob urcenia polohy/ " tak az tu hlboko v menu sa da zmenit interne GPS na AGPS alebo BT GPS. Waze chvilu strajkoval, ale s externym GPS ma daleko lepsiu presnost, signal nevypadne ak telefonujem, pamata si polohu aj ked som mimo signal GPS. Takze ma to uz nevyhodi kamsi do spanielska pri kazdom prejazde tunela :-)

Najprv som dal reinstalaciu, ta trvala 25 minut... Ale domrvilo sa slovenske menu, tak som dal odinstalovanie a nova instalacia zbehla do 10 minut.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by Rst193
Stale to tam je... nahlasit- chyba - klik na valcovanie v hornej casti menu
Rst193
Map Raider
Map Raider
Posts: 486
Has thanked: 67 times
Been thanked: 102 times
Send a message

Post by Sanicko
shalafi wrote:v tamtej teme to bolo naznacene a to som zobral sportovo, ale tu je priama otazka a to uz musim zodpovedat takto:

Pouzivanie podkladu ineho ako Bing je zakazane a moze viest k zmazaniu casti prace editora, kompletnej prace editora, pripadne celej krajiny! Je to kvoli licencnym podmienkam a Waze pochopitelne radsej pristupi k zmazaniu podstatnej casti svojej mapy ako celit pripadnemu sudnemu sporu zo strany Google, alebo ineho poskytovatela map. Tomuto sa venuje cely clanok vo Waze Wiki:
http://www.waze.com/wiki/index.php/Map_ ... ot_be_used
Asi tak...
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Pali65 wrote:O tej "Kalerábovej" ulici pochybujem, lebo nikto by nevedel dokázať, že názov vďaka nejakej mape neprenikol do používania miestnych ľudí, ktorí by ti mohli tvrdiť, že sa to tak volá. Po právnej stránke je problematické skôr používanie rôznych skriptov, kde by niekto doslova prekopíroval obrysy obrázku - fotky neschválenej mapy do Waze. Pozrieť sa do iných máp, aby som som si urobil prehľad je OK, problém nastáva, až keď použiješ tie mapy ako šablónu.

Nezabúdajme, že v konečnom dôsledku všetci kreslia podľa jednej predlohy a tá sa volá "planéta Zem".
Kazdopadne s kazdym inym zdrojom opatrne, obzvlast ak chcete niekto editovat tam, kde to nepoznate... Minimalne dva dalsie zdroje pre kontrolu, su viac ako nutnost...
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by shalafi
v tamtej teme to bolo naznacene a to som zobral sportovo, ale tu je priama otazka a to uz musim zodpovedat takto:

Pouzivanie podkladu ineho ako Bing je zakazane a moze viest k zmazaniu casti prace editora, kompletnej prace editora, pripadne celej krajiny! Je to kvoli licencnym podmienkam a Waze pochopitelne radsej pristupi k zmazaniu podstatnej casti svojej mapy ako celit pripadnemu sudnemu sporu zo strany Google, alebo ineho poskytovatela map. Tomuto sa venuje cely clanok vo Waze Wiki:
http://www.waze.com/wiki/index.php/Map_ ... ot_be_used
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
To je osemetne .. takto: nemozes nic cerpat zo zdrojov chranenych copyrightom.
Mozu sa pouzivat napriklad nazvy ulic zo zdrojov volne poskytnutych samospravami, alebo statom (zase ak ich pouzitie nie je chranene nejakou licenciou..).

Najbezpecnejsie a nepostihnutelne je pouzivat viacero zdrojov, aby sa predislo okopirovaniu niecoho, co je napriklad v Googli zle (ci uz omylom, alebo schvalne). Do map sa totiz mozu dostat nazvy, ktore su urcene iba na zistovanie, ci ich niekto neokopiroval (Mala neexistujuca ulicka nazvana "Kalerabova", ktora ak sa objavi vo Waze mape, je hned jasne, ze niekto odpisoval..)

Ani zdaleka o sebe netvrdim, ze mam v tomto prehlad, mozno ma doplni niekto znalejsi. Berte to ako priblizny nacrt situacie.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message