Post Reply

Waze nedokončuje věty

Post by Werkon
Zdravím, mám nový telefon Huawei P30 a mám na něm problém s hlasovou navigací.
Oba české hlasy (Petra, Vlastimil) nedokončují věty. Například řeknou "Odbočte vpr"

TTS verze problém nemá, ale při překročení hranice do Německa má tendence se sama přepnout do Němčiny, tudíž pro mne často nepoužitelné.

Několikrát jsem vymazal uložený data přes správce aplikací a provedl odinstalaci a novou instalaci aplikace, přesto problém přetrvává. Instalaci jsem prováděl párkrát přes data v mobilu a několikrát na 3 různých wifi, se stahováním dat by tedy problém být neměl.

Na problém nemá vliv zda jsem nebo nejsem připojen na BT.

Na žádném jiném mobilu jsem tento problém dříve neměl, tudíž bych vsázel na nějakou nekompatibilitu s telefonem, ale neznám nikoho kdo by měl stejný telefon :(
Werkon
Posts: 2

POSTER_ID:17167316

1

Send a message

Post by ma5jkl
Vitaj na fore,

vyzera ze si skusil vsetko co by sme ti tu standardne poradili. skusim pohladat niekde na fore alebo centercode ci neeviduju problemy s P30.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by porubcan
Skús pripadne Adku alebo Amy. Teda iné nonTTS hlasy ako CZ.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by porubcan
tazko povedat ci je optimizmus na mieste... netusim ci je problem vo waze kode alebo nie... neviem ako sa k tomu postavi vyrobca hw...

ak velmi chces, tak ti to nahlasim do centercode (portal pre beta testerov waze). daj mi do sukromnej spravy presnu verziu androidu co tam bezis a tiez cely popis v EN, nech sa nemusim zdrziavat prekladanim.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by Werkon
Tak já jdu tímhle oblažovat FB profil výrobce telefonu, případně prosím info, pokud zde najdete nějakou chybu.

Mám nový Huawei P30 a narazil sem na chybu, která dle mých zjištění provází více telefonú značky Huawei, na kterých se spouští nejpoužívanější navigace Waze,

Jak to funguje se Samsungem, ASUSem a dalšími.

Telefon připojen v autě přes BT, povolen profil na hovory, média a kontakty.
Mohu volně přepínat na rádiu zda zdrojem je rádio, nebo BT. V telefonu mohu zmáčknout Play a nemusím nic řešit, současně díky volbě "Přehrávat zvuk do reproduktoru" ve Waze telefon přehrává bez problému navigační pokyny.

Jak to funguje s Huawei P30
Možnost a)
Telefon připojen v autě přes BT, povolen profil na hovory, média a kontakty.
Mohu volně přepínat na rádiu zda zdrojem je rádio, nebo BT. V telefonu mohu zmáčknout Play a nemusím nic řešit, současně ale při volbě "Přehrávat zvuk do reproduktoru" ve Waze telefon přehrává jen části navigačních pokynů "Odbočte vpr", "Před vámi je hlášeno" a podobně.

Možnost b)
Telefon připojen v autě přes BT, povolen profil na hovory, média a kontakty.
Je vypnuta volba "Přehrávat zvuk do reproduktoru" ve Waze a navigační pokyny uslyším pouze pokud je na rádiu nastaven zdroj BT. Při rádiu nemám navigační pokyny a nemohu na něj tedy přepnout.

Možnost c)
Telefon připojen v autě přes BT, povolen pouze profil na hovory a kontakty.
Nepustím si žádnou hudbu z telefonu :(

S žádným jiným telefonem jsem tento problém neměl, jedná se tedy z mého pohledu o problém na straně Huawei a tento problém znemožňuje jeho pohodlné použítí v autě. Minimálně u řady P30 bych čekal, že už bude problém vyřešen. Kdy můžeme očekávat aktualizaci s opravou?
Werkon
Posts: 2
Send a message