Nepresne hlaseni radarovych useku

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, guri211, GinBook

Nepresne hlaseni radarovych useku

Postby MaXyM_FTN » Thu Aug 01, 2019 10:23 am

Hlaseni radarovych useku mame uz docela dlouho. Od zacatku ale hlaseni o vjezdu do zony prihazi se opozdenim.

Proc se tak deje?

Puvodne jsem myslel ze priciny jsou dve:
1. nepresnost navigovani (rychlost, zpozdeni zpracovani apod)
2. prodleva na aktivaci tel. spojeni se zvukovou vybavou auta

Po delsim pozorovani ale obe te priciny jsem vyloucil.
V prvnim pripade jsem odpozoroval, ze sipka v navigaci ukazuje docela presne srovnani se vozidla s jinymi objekty (jako krizici se cesty apod). Se stejnou presnosti miji symbol radaru. Notifikace ale, spolu s tim prouzkem na leve strane obrazovky prichazi dlouho po najezdu do zony.
Dulezite je potvrdit ze to zpozdeni se vyskytuje i pri pomale jizde. Tak ze zadna chyba navigovani.

Druha potencialni pricina byla eliminovana prepnutim zvuku na telefon. Take nic nepomohlo.

Zajimavost:
Nedavno v Praze, v ulici "V holesovickach" smerem do centra, pribylo usekove mereni. V timto pripade Waze hlasi najezd do zony uz nejake 20-30m pred bilou carou, od ktere se meri. Zeby editori prisli na zpusob jak hlasit useky driv? ;) Nebo proste drive zacina segment mapy ;)

BTW: kdy konecne usekovy radar bude hlasen v cestine? 3 roky je malo?

A jeste souvisejici temata: na dalnici, hlaseni nebezpeci, radaru apod par sekund pred oznacenym bodem je proste vysmech. Uz pred 10 lety mobilni apka od TomTom mela moznost nastavit distance do udalosti.
MaXyM_FTN

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Nepresne hlaseni radarovych useku

Postby MajkiiTelini » Thu Aug 01, 2019 11:43 am

Ahoj, máme odpozorováno, že posun začátku a konce existujícího úsekového měření tak, aby se správně promítl do aplikace, běžnými editorskými nástroji nemusí vždy zafungovat. Lepší může být úsekový radar v mapě smazat, uložit a pak znovu vytvořit. Takže nejlepší bude, když napíšeš, v kterých místech se to děje. Pak se na to můžeme podívat a místo případně upravit.

Úsekový radar v češtině umí hlásit TTS hlas.

Upozornění na nebezpečí je standardně 500m dopředu, při dálniční rychlosti to vychází na 14 sekund. Nemyslím si, že je to málo.
[ img ][ img ][ img ]
LC Czech Republic
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 94 times
Been thanked: 221 times

Postby MaXyM_FTN » Thu Aug 01, 2019 1:42 pm

A ktery radar chces upravovat, ten co hlasi prilis pozde (a.k.a vsechny) nebo ten co prilis brzy?
Ten druhy je jak jsem napsal v Praze, tam kde zacina ulice "v Holesovickach", smerem do centra.

Ohledne vzdalenosti k hlasenemu bodu:
1. kdo jezdi 130km/h dalnici? Jen mi tu prosim nedelej policajta, a ze Waze je jen pro ty co jezdi presne podle predpisu ;) BTW Je tato vzdalenost jina v Nemecku kde limity rychlosti na dalnicich nejsou?
2. vem v potaz zpozdeni hlaseni nekolik sekund, chvilku na pochopeni hlaseni a na reakci.
A uz dostavas se do tisni. A nejedna se jen o radary ale i nebezpecna mista nebo policii. Sorry... ale nez Waze nahlasi policii tak ta uz davno ma te nafoceneho... z blizka ;)

Proste v praxi, mnohokrat se mi stalo ze nez waze dokecal do mu lezi na srdci tak uz jsem najizdel do nebezpecneho useku. Takove hlaseni nema zadnou prinosnou hodnotu. Stacilo by to natahnout na nejake 750m. Nebo poskytnout konfiguraci.
MaXyM_FTN

Postby ma5jkl » Thu Aug 01, 2019 7:27 pm

MaXyM_FTN wrote:Proste v praxi, mnohokrat se mi stalo ze nez waze dokecal do mu lezi na srdci tak uz jsem najizdel do nebezpecneho useku. Takove hlaseni nema zadnou prinosnou hodnotu. Stacilo by to natahnout na nejake 750m. Nebo poskytnout konfiguraci.

Uz roky ziadame aby sa hlasenie zobrazovalo s predstihom na zaklade rychlosti a nie podla pevne nastavenych metrov. Toto nie je ziadna novinka a urcite nie si prvy s tymto napadom, a ani posledny. Su indicie ze sa niecom takom pracuje ale to je skor vo faze jedna pani povedala.

Aku konfiguraciu chces poskytnut?

Ak mas na mysli subor preferences kde su vsetky tieto nastavenia tak nech sa paci upravuj, mas ho vo svojom telefone v roote (ak mas rootnuty android). Ak si iOS (alebo nerootnuty android), zial zostava ti zit s tym co mas prednastavene.
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia» «CM Bulgaria»

«Samsung Note 8» «VW Golf 6 Cabrio»
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 832 times
Been thanked: 774 times

Postby MaXyM_FTN » Thu Aug 01, 2019 7:49 pm

Aku konfiguraciu chces poskytnut?

Tim jsem myslel, ze to Waze aplikace poskytne moznost nastavit si predstih jaky komu vyhovuje.

Jesli se o tom uvazuje tak slava. Jen to to vsechno trva tak pomalu, ze nevim zda se toho doziji (stejne jak poloha v tunelech apod) ;)
MaXyM_FTN

Postby ma5jkl » Thu Aug 01, 2019 9:46 pm

Waze HQ ma filozofiu co najmenej moznosti konfiguracie. Tj ako ti to nastavia tak to budes (alebo nebudes) pouzivat. Z ich pohladu to aj chapem, ze nemusia riesit pri problemoch take velke mnozstvo prepinacov a ich kombinacii.
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia» «CM Bulgaria»

«Samsung Note 8» «VW Golf 6 Cabrio»
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 832 times
Been thanked: 774 times

Postby pvo11 » Fri Aug 02, 2019 7:26 am

Já to naopak nechápu. Pokud něco mají jako parametr v konfiguračním souboru, tak to znamená jen k tomu dodělat konfigurační obrazovku. Na funkčnosti jako takové není třeba nic měnit.
pvo11
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 250 times
Been thanked: 949 times

Postby DaV_003 » Mon Aug 05, 2019 4:11 pm

MajkiiTelini wrote:... Takže nejlepší bude, když napíšeš, v kterých místech se to děje. Pak se na to můžeme podívat a místo případně upravit.

Tak kdyz byla rec o holesovickach, tak ve smeru z centra hlasi opravdu az po projeti:
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... s=15860097

tak dejte vedet, jestli to nekdo preulozite, uvidime, jestli se to zmeni.

diky
DaV_003

Has thanked: 40 times
Been thanked: 9 times

Postby MajkiiTelini » Mon Aug 05, 2019 6:36 pm

Zkusil jsem. Dej vědět. V ideálním případě to bude v mapě pozítří.
[ img ][ img ][ img ]
LC Czech Republic
MajkiiTelini
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 94 times
Been thanked: 221 times

Postby PeNikTurbo » Sat Aug 17, 2019 4:59 am

Prosím, nemůže někdo zrušit úsekové měření na D11 před Prahou?
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... ,375330664

Waze jej hlásí, ale neviděl jsem fyzicky ani začátek, ani konec (neviděl jsem kamery, asi je přesunuli na nové úseky na D1).
Díky.
PeNikTurbo

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Next

Return to Czech Republic and Slovakia