Post Reply

Nesmyslná navigace ze slepé ulice

Post by MTB_Petik
Zdravím, bydlím ve slepé ulici. Na konec je to ještě cca 1 km, posledních 80% prakticky polní cesta.
Občas mě to ráno do práce začne navigovat po výrazně delší cestě. Když dám krasy, tak ta obvyklá kratší trasa je o tu slepou ulici delší a čas je delší než ta doporučená.
Je to tím, že ta doporučená naviguje rovnou směr práce, kdežto ta alternativní počítá dojetí na konec slepé ulice, otočení a teprve cesta do práce.
Dobře, chápal bych, že si to občas pamatuje směr kterým jsem domů přijel. Ale proč proboha jednu cestu počítá tak a druhou onak?
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

POSTER_ID:17400082

1

Send a message

Post by Bew1One
Jestli bydlíš v ČR, pošli permalink, jestli v SK, pošli ho taky. Pokud v Rakousku, tak asi nic. :) Nemá smysl teoretizovat, chce to "vidět". Pokud nechceš profláknout své bydliště, tak do PM.
MTB_Petik wrote:Zdravím, bydlím ve slepé ulici. Na konec je to ještě cca 1 km, posledních 80% prakticky polní cesta.
Občas mě to ráno do práce začne navigovat po výrazně delší cestě. Když dám krasy, tak ta obvyklá kratší trasa je o tu slepou ulici delší a čas je delší než ta doporučená.
Je to tím, že ta doporučená naviguje rovnou směr práce, kdežto ta alternativní počítá dojetí na konec slepé ulice, otočení a teprve cesta do práce.
Dobře, chápal bych, že si to občas pamatuje směr kterým jsem domů přijel. Ale proč proboha jednu cestu počítá tak a druhou onak?
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by ma5jkl
jedna sa o problem ze ked zapnes Waze tak ono nevie ako si otoceny a tak hada, ma sancu 50:50. nema to nic s tym ako si prisiel, to si waze napamata. preto si raz vyberie jazdu na koniec slepej a otocenie a raz to ide spravne. volame po tom uz roky aby to fixli ale marne. je tam sanca to okabatit ak si na nejakej menej frekventovanej ulici (kde jazdis "iba ty"), tak ju rozdelit niekde pri tebe a hodit tam povolenie na u-turn. ale toto je len take velmi krajne riesenie a neviem ako by sa k tomu postavili kolegovia z CZ.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by MTB_Petik
Zdravím, poslal jsem tedy Bew1One SZ. Ale jinak opět nechápu (už pomnohokráte) přístup vývojářů, nebo spíše těch jejich managerů. Vy jim tady děláte asi úplně zdarma tolik práce, že bych se s takovým přístupem sám před sebou styděl.
Bral bych v tomto případě, že to prostě zvolí náhodně směr. Ok, ale proč proboha pro každou trasu jinak. Pokud by to zvolilo stejný směr pro všechny vypočtené trasy, tak to vůbec neřeším, protože ten čas vypočtený na projetí slepé ulice na konec a zpět by byl pokaždé plus mínus stejný.
MTB_Petik
Posts: 84
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by porubcan
1. apka si nepamata ktorym smerom si siell pred poslednym vypnutim apky
2. pri zapnuti si nahodne vyberie nejaky smer a zacne navigovat tak
3. uz roky pytame, aby pri zapnuti zratala trasy oboma smermi a vybrala tu lepsiu. ved ked tak, vodic sa moze otocit..
4. v tvojom scenari by som odporucal zmapovat polnu cestu ako unpaved, pripadne offroad a na koniec ulice nastavit povoleny u-turn. takto bude pocitat iba s prvymi 20% tej slepej ulice...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester