Post Reply

nezmyselne obmedzenia pri editacii ulic

Post by misko0903
ahojte,
ako som pisal na chat:

potrebujem pridat cisla domov
v nasej dedine nie su ulice s oficialnymi menami.
waze mi ich nechce dovolit pridat.
okrem toho mi zacal vypisovat - cislo domu na zlej strane?
v osm uz editujem par rokov, toto waze je jednoducho pain in the ass. ani vlastnu ulicu nie som schopny sam zapisat.

pomoze niekto?
misko0903
Posts: 8
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:17010749

1

Send a message

Post by Dudek-
No je to moc přísné. Nemohu upravit v případě změny ani cestu kterou jsem vytvořil, třeba trvalá změna rychlosti a podobně. Žádat stále někoho nemám někdy čas a taky mně nebaví stále někomu psát. Tak jedině až na tu změnu přijde kdo má lvl 3. Jinak, není to jednoduché pro běžného člověka se na lvl 3 dostat, pokud to nechcete udělat, jak jsem někde četl, dělat spoustu zbytečností, jako např vytvořit neexistující cestu, upravovat dokola, smazat..... To je tak trochu podvod...
Dudek-
Posts: 120
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by Dudek-
Pokud není číslo přímo ve waze, tak je ještě ve vyhledávání možnost google a tam už to najde. Mě třeba také štve že nemohu upravit co jsem mohl třeba před pěti lety, ale jak se zde píše, jsou nějaká pravidla a i když se zpřísnila, tak to má svůj význam. Jasně že je rychlejší to upravit sám, nežli o to žádat. Co mohu opravím, jinak mohu požádat. Už se mně také stalo, že toho byli víc na jednom místě práva jsem neměl a neměl jsem zrovna čas to vypisovat a pak jsem na to zapomněl, no stane se...
Jinak vše jde nějak řešit když se chce, popíšu, přidám permalink a je to...
Dudek-
Posts: 120
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by EfendiM9
Do Trenčianskeho Jastrabia sa nepustí nikto, keďže ide o obec s nepomenovanými ulicami a teda bez orientačných čísel.
Podľa dohody SK komunity čísla popisné do mapy nezadávame.
Viď. Wazopedia: https://wazeopedia.waze.com/wiki/Slovak ... anie_domov

Môžeš oživiť debatu o zadávaní popisných čísel.
Podpora waze je v tomto ohľade mizerná a nie je predpoklad, že sa to v blízkej budúcnosti zmení (tam teda ťažko očakávať pomoc).
Je teda otázkou, či mapu nejako znásilňovať, aby sme tie čísla do nej nejako dostali ... napr. ako to urobili v CZ.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by hamilnes
Misko0903, netreba hneď hádzať flintu do žita. Situácia s domovými číslami je síce zložitá, ale je riešiteľná. Myslím, že nie je treba chodiť po obci a pýtať v každom dvore číslo. Ak si domáci v Trenčianskom Jastrabí, požiadaj (e-mailom) obecný úrad o súpis čísel aj so súradnicami, v rámci infozákona, ako domácemu, by ti mali vyhovieť. Potom čísla môžeš nahádzať do mapy ako miesto - bod kategórie stavenisko, podobne to robia v Čechách. Na toto ti stačí L1 a myslím, že žiadny champs nebude namietať. Je to trochu práce, ale adresy tak budú vyhľadateľné a bude sa dať na ne navigovať.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by ma5jkl
Ahoj, pridavanie cisiel na nepomenovane ulice vo Waze nefunguje. Len prosim ta nepomenovavaj ulice nazvom obce. V cz sa to snazili nejako obabrat vez places no my sme k tomu zatial nepristupili ale chceli by sme. Co sa tyka cisiel na zlej strane, tak forcnut cisla dokaze editor urovne 3
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
dosiahnut L3 nie je problem a pokial clovek maka a vidime uprimnu snahu, vieme to pripadne aj urychlit. k hroznym pravidlam by si sa ma vyjadrovat az potom ked spoznas vsetky suvislosti. bez tych nema ani zmysel ti hovorit o tom ze je to potrebne a spravne
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
misko0903 wrote:neviem si predstavit, ako budem komunikovat s waze editorom online a hovorit mu, ktory dom ma ake cislo. cez suradnice? alebo mu nakreslim obrazok v mspainte s cislami domov? a co zvysok dediny?
ako sorry, toto je zial nastavene priamo z HQ ze forcovat cisla moze az L3. v drivej vacsine krajin su parne cisla na jednej strane ulice a neparna na druhej, no u nas je to skor vynimka. take ulice dokaze aktualizovat aj L1, zial tie ostatne az L3 a toto my na urovni komunity nemame ako zmenit. pozri ja som nahadzoval cisla aj ako L2 a islo to, bolo to tazke ale islo to. poslal som obrazok kde ktore cislo ma byt a nahodilo sa. rovnako fungovali aj ini editori, ktory ak chceli aby tie cisla tam boli tam nam to pekne pripravili a my sme to bez problemov nahodili. Nahod co sa ti da a ostatne (ak mas zaujem) mozes spravit screenshot z mapy a napr cez paint nakreslit kde ktore cislo ma byt. Ak je to prilis velky effort tak zial neviem ti zatial inak pomoct
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
a to si uz myslis akoze preco? Napisal som ti predsa vsetky sposoby ako to mozeme riesit. Jedine co ti nedokazem povolit ako L1tke aby si mohol pridavat cisla na preskacku sam, ked je to raz zablokovane centralne.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by misko0903
tam sa ja nikdy nedopracujem. naozaj hrozne pravidla editacie a levely.
misko0903
Posts: 8
Has thanked: 1 time
Send a message