Post Reply

Diskusia - označovanie bánk / bankomatov

Post by Playzo88
Ahote, wazeri :)

Čo poviete vy? Zjednodušíme vyhľadávanie a spravíme ho prehľadnejším?

Navrhol by som:
- v prípade pobočiek bánk za meno banky dopĺňať - pobočka,
- v prípade bankomatov za meno banky dopĺňať - ATM.


Rozhodol som sa založiť vlákno na debatu k téme bánk a bankomatov, k editácii bánk/bankomatov ma viedol súčasný stav kedy pri vyhľadávaní banky nám systém vo výsledkoch vyhľadávania ponúka pomiešané pobočky bánk s bankomatmi a keď jeden výsledok potvrdím v aute, vo finále neviem, či ma navigácia vyprevadí na cestu za bankomatom alebo pobočkou.
Pri navigácii si všímam, že názvy a detaily bánk a bankomatov nie sú univerzálne či už banka od banky, ale aj mesto od mesta.
Vyhľadávam 2 spôsobmi, a to hlasom alebo napísaním do vyhľadávacej lišty v AA alebo priamo v apke a chápem tomu, že každý z nás pri vyhľadávaní zvykne vyhľadať trošku iný výraz.
Keď šoférujem a v rýchlosti potrebujem nájsť napr. najbližší bankomat Tatra banky keď som v Košiciach a poviem "Tatra banka", dostávam veľmi všeobecné výsledky, viď. printscreen 1. Na druhej strane, ak chcem vyhľadať pobočku Tatra banky, zobrazuje mi to viacero výsledkov s názvom Tatra banka, ale zo zobrazených výsledkov neviem jednoznačne zistiť, či je to bankomat alebo skutočne pobočka.

Navyše, keď používam Waze v aute AA neviem z týchto výsledkov za jazdy na prvý pohľad zaručene zistiť, a úprimne by som to za jazdy aj nerád klikal a zisťoval, ktorý výsledok je z Google, ktorý z Waze a najmä, ktorý je bankomat a ktorý je pobočka banky.

V podstate mi ide o to, aby sme ako šoféri dostali hneď na prvý pohľad najviac podstatných info už zo zobrazených výsledkov vyhľadávania.
Vidím, ako sú výsledky zobrazované priamo vo Waze, ale aj v AA - používam obe alternatívy. A neviem z nich jednoznačne na prvý pohľad vidieť, ktorý je ATM a ktorý banka.

V screenshotoch je vidieť aktuálny rozdiel medzi Žilinou a Košicami (upravil som takto zatiaľ TB aj v Bratislave), zároveň prikladám aj príklady výsledkov vyhľadávania slova "banka" keď sa nachádzam napr. v obci Zborov nad Bystricou/Považský Chlmec a najmä, príklad "vzor výsledkov Žilina" kde prezentujem podľa mňa jednoznačný a jednoduchý zoznam výsledkov hneď na prvý pohľad po vyhľadaní.

Z príkladov:
1. Košice - nie je vidieť, aký typ POI to je a často aj kde sa nachádza,
2. Žilina - je vidieť aký typ POI to je, kde sa nachádza a či sa nachádza aj v rámci areálu nejakého shoppingu. A po potvrdení niektorého z POI v AA aj vidím, či je otvorený alebo nie.

Čo poviete vy? Zjednodušíme vyhľadávanie a spravíme ho prehľadnejším?

Navrhol by som:
- v prípade pobočiek bánk za meno banky dopĺňať - pobočka ?
Playzo88
Posts: 165
Has thanked: 64 times
Been thanked: 6 times

POSTER_ID:17914729

1

Send a message
Attachments
«Žilina, Kysuce, Bratislava and the rest of the universe»
«Mazda 3 2020 HB»

Post by hamilnes
Playzo, tvoja snaha o lepšie pomenovanie bánk a bankových automatov pravdepodobne pramení z neobjavenia vyhľadávania cieľa podľa kľúčových slov(kategórií).
Kľúčové výrazy pri vyhľadávaní bankomatu sú: bankomat, atm, výber hotovosti,
Kľúčové výrazy pri hľadaní banky: banka, banky, financie,
viac na wazeopédii v sekcii Prehľad kategórií.
Takéto vyhľadávanie, pokiaľ viem, dobre fungovalo len v aplikácii.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by Playzo88
hamilnes wrote:Playzo, tvoja snaha o lepšie pomenovanie bánk a bankových automatov pravdepodobne pramení z neobjavenia vyhľadávania cieľa podľa kľúčových slov(kategórií).
Kľúčové výrazy pri vyhľadávaní bankomatu sú: bankomat, atm, výber hotovosti,
Kľúčové výrazy pri hľadaní banky: banka, banky, financie,
viac na wazeopédii v sekcii Prehľad kategórií.
Takéto vyhľadávanie, pokiaľ viem, dobre fungovalo len v aplikácii.
Ahoj, Hamilnes,
pramenila z toho, že ja osobne som sa akosi nevedel stotožniť s tým, že:
- keď vyhľadám "bankomat", tak dostanem bankomaty všetkých bánk, preto že ja vyberám len z TB,
- keď vyhľadám "Tatra banka", tak zas dostanem ako výsledky pomiešané ATM s pobočkami,
- keď vyhľadám "bankomat Tatra banka", tak som v KE dostal výsledky zmesku, ktorú pripájam.

Diskusiou som chcel skôr upozorniť na to, že asi existujú aj indivíduá ako ja :-D
ktorí by radi vedeli už po kliknutí na navigovať, kam sa dostanú.

Ale po tom, čo si napísal, som sa na to pozrel inak a "Tatra banka - pobočka" som vrátil naspäť na "Tatra banka" a napr. tie ATM v KE skúsim upratať tak, aby bolo jasné už z popisu, že aspoň za výsledky dotiahnuté z Waze sa jedná o ATM ;-)
Playzo88
Posts: 165
Has thanked: 64 times
Been thanked: 6 times
Send a message
«Žilina, Kysuce, Bratislava and the rest of the universe»
«Mazda 3 2020 HB»