Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by GinBook
Uff. Videl jsem to v te jednodussi rovine.

Kdyz se to rozebira do detailu a vidim to ve skutecnosti, zacina to byt zajimavy orisek.

Netusil jsem ze jedno krizeni ma vice nazvu.
Jako mimoprazsky mam zafixovane exit 10. U exitu 6 to lepsi nebude. A nazev taky ne.


Zasláno z iPhone pomocí app Tapatalk.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Dneska pojedu zrovna na tento sjezd od Vyskova. Mrknu se na to co to dela.
Ale padla tu vseobecna shoda ze to je v podstate naprd. Takze to smaznu a finito.


Zasláno z iPhone pomocí app Tapatalk.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
No tak jsem si zapnul navigování Vyškov - Rousínov po D1 a hlášky " Za 800m se držte v pravo - Za 200m se držte v pravo - Držte se v pravo".
Nemá tam být někdě na konci "sjeďte" nebo tak něco? Připadá mi to nešikovné.Ještě u té první hlášky beru, abych se držel v pravo, ale potom by to chtělo už něco jiného.


Navíc zrovna z té strany je sjezd za horizontem a zatáčkou a je setsakramensky krátký na to že je to dálnice.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Názvy budou OK. Ale držte se v pravo se mi beztak nelíbí.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Interpretace není tak uplně špatná. spíše je jednotná na všechno.

Idealní by byly 3 různé hlášky.
"Za (800m) držte se v pravo"
"Za 200m použijte pravý výjezd na ...." a potom
"Sjeďte na ....".

Nebo tak podobně. Řek bych že zatim sci-fi tady.

Fotrik četl jsi PM?
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by hrbot
hrbot
Area Manager
Area Manager
Posts: 78
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by hrbot
GinBook wrote:Proč je to doporučené? (neumím moc englicky :oops: )
To tam explicitně nepíšou, nicméně na to mám podobný náhled jako foxitrot - mám za to, že se v UK názvy křižovatek docela využívají...
hrbot
Area Manager
Area Manager
Posts: 78
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by jakudo
Je to sice už celkem stará diskuse, ale rád bych se zapojil.
Osobně mi to přijde jako naprostý nesmysl (v ČR). Nikde, nebo alespoň co si uvědomuji, nejsou žádné směrovky na "název křížení". Díval jsem se na některé už vytvořené na mém telefonu a přijde mi, že ten text jen zabírá zbytečně místo na display.
Osobně mi přijde vhodnější každý nájezd/sjezd pojmenovat tím, co je před ním na ceduli (takže v každém směru navigace naviguje správně) a pokud jede člověk s navigací, tak ta mu tu konkrétní křižovatku hlásí a já nepotřebuji nějaký landmark, který mi tu informaci předává duplicitně a nebo špatně.
Například u toho Rousínova - Když pojedu ze severu a budu potřebovat vjet na dálnici směr Brno, tak mi navigaci říká, že mám jet na "Exit 216 Rousínov", ale to přeci nikde není napsané (na cedulích okolo silnice je D1 Brno). Mělo by to navigovat spíš jako "D1 Brno" a ne exit Rousínov, protože navigace pak řidiči něco říká, ale skutečnost mu ukazuje něco jiného.
Myslím, že správné pojmenování těch nájezdů/sjezdů a upuštění od využívání landmark junction by bylo mnohem přehlednější.
jakudo
Posts: 299
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by jakudo
No, pokud pojedeš od Vyškova (po D1), tak Tě to bude navigovat správně, ale pokud bys jel opačným směrem, tak to bude navigovat špatně.
jakudo
Posts: 299
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by jakudo
Super, ale ještě jeden rejpavej dotaz - nemělo by to být pojmenované spíš "D1 Brno" nebo "D1 Vyškov/Olomouc"? Vždyť ty nájezdy nejsou pojemnované "Exit 216". Když pojedu autem směrem na dálnici, tak mě směrovky nenavádí na Exit, ale na D1...
Nebo se pletu?
jakudo
Posts: 299
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message