no, tak já jsem tím navigováním myslel spíš to, co navigace ukazuje. Já osobně nepoužívám hlasovou navigaci (nemám to rád).
jj, díval jsem se:)
Tipoval by som, že mal na mysli označiť to landmarkom Junction/Interchange.
Osobne nevidím moc veľké využitie ale zas na druhej strane prečo nie...
M.
Osobne nevidím moc veľké využitie ale zas na druhej strane prečo nie...
M.
To na co Zirland imho naraza je, ze ako to krizenie chces nazvat.
Zatialco napr. v Risi maju krizenia svoje nazvy (AK Oberpfaelzer Wald), u nas je nazov exitu na kazdej z kriziacich sa dialnic iny...
Correct?
M.
Zatialco napr. v Risi maju krizenia svoje nazvy (AK Oberpfaelzer Wald), u nas je nazov exitu na kazdej z kriziacich sa dialnic iny...
Correct?
M.
Nevím jestli na Wiki (CS) nebo někde ve fóru byly sepsány všechny landmarky, které používat a které ne a junction landmark zde byl označen jako nepoužívat...
Je tam podle me i dobré doporučení pro pumpy...vlado_s wrote:Aj jaMagicOfLA wrote:Tipoval by som, že mal na mysli označiť to landmarkom Junction/Interchange.
Osobne nevidím moc veľké využitie ale zas na druhej strane prečo nie...
Krajšia križovatka pri max. zoome
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Na Slovensku sa MÚK označujú kilometrovníkom a názvom. Kilometrovníky nie sú až taká stará vec, napr. D1 používajú minimálne 3 staničenia, ktoré aktuálne sa zjednocujú. Máme označené takmer všetky MÚK, možeš nakuknúť
Ak sa nemýlim v Čechách používate iba kilometrovníky.
Ak sa nemýlim v Čechách používate iba kilometrovníky.
Aj jaMagicOfLA wrote:Tipoval by som, že mal na mysli označiť to landmarkom Junction/Interchange.
Osobne nevidím moc veľké využitie ale zas na druhej strane prečo nie...
Krajšia križovatka pri max. zoome
Už aj u násfoxitrot wrote:A v zahraničí sa veľmi často na návestiach (a už som videl aj na smerových tabuliach) používajú názvy diaľničných križovatiek.
Ak môžem pripojím sa. Áno, nájazdy na by mali mať iné pomenovanie ako zjazdy. Tento ako "D1 > Brno" a tento "D1 > Olomouc". Mestá som okukal tu. (Na SK by sme to mali mať už všetko označené, aj keď niektoré označenia sú na priamych segmetoch )jakudo wrote:Osobně mi to přijde jako naprostý nesmysl (v ČR). Nikde, nebo alespoň co si uvědomuji, nejsou žádné směrovky na "název křížení". Díval jsem se na některé už vytvořené na mém telefonu a přijde mi, že ten text jen zabírá zbytečně místo na display.
Osobně mi přijde vhodnější každý nájezd/sjezd pojmenovat tím, co je před ním na ceduli (takže v každém směru navigace naviguje správně) a pokud jede člověk s navigací, tak ta mu tu konkrétní křižovatku hlásí a já nepotřebuji nějaký landmark, který mi tu informaci předává duplicitně a nebo špatně.
Například u toho Rousínova - Když pojedu ze severu a budu potřebovat vjet na dálnici směr Brno, tak mi navigaci říká, že mám jet na "Exit 216 Rousínov", ale to přeci nikde není napsané (na cedulích okolo silnice je D1 Brno). Mělo by to navigovat spíš jako "D1 Brno" a ne exit Rousínov, protože navigace pak řidiči něco říká, ale skutečnost mu ukazuje něco jiného.
Myslím, že správné pojmenování těch nájezdů/sjezdů a upuštění od využívání landmark junction by bylo mnohem přehlednější.
Pomenovanie landmarkov na križovatkách nemá vplyv na navigačné hlášky a zatiaľ sme neprišli na to, že by niečomu prekážali.
Re: Exit