Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by jakudo
no, tak já jsem tím navigováním myslel spíš to, co navigace ukazuje. Já osobně nepoužívám hlasovou navigaci (nemám to rád).
jakudo
Posts: 299
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by jakudo
jj, díval jsem se:)
jakudo
Posts: 299
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by MagicOfLA
Tipoval by som, že mal na mysli označiť to landmarkom Junction/Interchange.
Osobne nevidím moc veľké využitie ale zas na druhej strane prečo nie...

M.
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MagicOfLA
To na co Zirland imho naraza je, ze ako to krizenie chces nazvat.
Zatialco napr. v Risi maju krizenia svoje nazvy (AK Oberpfaelzer Wald), u nas je nazov exitu na kazdej z kriziacich sa dialnic iny...

Correct?

M.
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MikeshCZ
Nevím jestli na Wiki (CS) nebo někde ve fóru byly sepsány všechny landmarky, které používat a které ne a junction landmark zde byl označen jako nepoužívat...
MikeshCZ
Posts: 40
Send a message

Post by tex232
vlado_s wrote:
MagicOfLA wrote:Tipoval by som, že mal na mysli označiť to landmarkom Junction/Interchange.
Osobne nevidím moc veľké využitie ale zas na druhej strane prečo nie...
Aj ja ;)
Krajšia križovatka pri max. zoome :lol:
Je tam podle me i dobré doporučení pro pumpy...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by vlado_s
Na Slovensku sa MÚK označujú kilometrovníkom a názvom. Kilometrovníky nie sú až taká stará vec, napr. D1 používajú minimálne 3 staničenia, ktoré aktuálne sa zjednocujú. Máme označené takmer všetky MÚK, možeš nakuknúť ;)
Ak sa nemýlim v Čechách používate iba kilometrovníky.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
MagicOfLA wrote:Tipoval by som, že mal na mysli označiť to landmarkom Junction/Interchange.
Osobne nevidím moc veľké využitie ale zas na druhej strane prečo nie...
Aj ja ;)
Krajšia križovatka pri max. zoome :lol:
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
foxitrot wrote:A v zahraničí sa veľmi často na návestiach (a už som videl aj na smerových tabuliach) používajú názvy diaľničných križovatiek.
Už aj u nás ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
jakudo wrote:Osobně mi to přijde jako naprostý nesmysl (v ČR). Nikde, nebo alespoň co si uvědomuji, nejsou žádné směrovky na "název křížení". Díval jsem se na některé už vytvořené na mém telefonu a přijde mi, že ten text jen zabírá zbytečně místo na display.
Osobně mi přijde vhodnější každý nájezd/sjezd pojmenovat tím, co je před ním na ceduli (takže v každém směru navigace naviguje správně) a pokud jede člověk s navigací, tak ta mu tu konkrétní křižovatku hlásí a já nepotřebuji nějaký landmark, který mi tu informaci předává duplicitně a nebo špatně.
Například u toho Rousínova - Když pojedu ze severu a budu potřebovat vjet na dálnici směr Brno, tak mi navigaci říká, že mám jet na "Exit 216 Rousínov", ale to přeci nikde není napsané (na cedulích okolo silnice je D1 Brno). Mělo by to navigovat spíš jako "D1 Brno" a ne exit Rousínov, protože navigace pak řidiči něco říká, ale skutečnost mu ukazuje něco jiného.
Myslím, že správné pojmenování těch nájezdů/sjezdů a upuštění od využívání landmark junction by bylo mnohem přehlednější.
Ak môžem pripojím sa. Áno, nájazdy na by mali mať iné pomenovanie ako zjazdy. Tento ako "D1 > Brno" a tento "D1 > Olomouc". Mestá som okukal tu. (Na SK by sme to mali mať už všetko označené, aj keď niektoré označenia sú na priamych segmetoch ;) )
Pomenovanie landmarkov na križovatkách nemá vplyv na navigačné hlášky a zatiaľ sme neprišli na to, že by niečomu prekážali.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message