Tak ludia v NDS sa musia niecim zamestnat a zabavit Vyriesit nieco systemovo a poriadne, znamena zrusit dovod svojej existencievlado_s wrote: Máme toľko koncepcií, že to až bolí...
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
ok, pojdem na to s chladnejsou hlavou
vlado_s je toto https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... =102307522 Tvoj edit a ak ano, co Ta viedlo k oznaceniu Exitu nazvom MÚK a nie cielmi na zjazdovej tabuli ako je to dohodnute?
vlado_s je toto https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... =102307522 Tvoj edit a ak ano, co Ta viedlo k oznaceniu Exitu nazvom MÚK a nie cielmi na zjazdovej tabuli ako je to dohodnute?
ano, stranka NDS .. prave o tom hovorim, ze by tam nemal byt nazov exitu, ale nazvy zo smerovych tabul (centrum, patronka)
Ako sa zmeni zobrazenie exitu, ak tam nie je vyplnene mesto? Toto som nejako nikde nepostrehol v poslednom case mam malo casu
Štandardne 2km pred MÚK je tabuľa s jej názvom, následne 1km, 500m a 0m sú tabule s významnými cieľmi.MagicOfLA wrote:Označený je BA-Polianky a takto avizoval dopredu i Waze, že budem odbočovať. Všetko je v najlepšom poriadku... zatiaľ .
To čo nasledovalo, spôsobilo na začiatok zmätenie, v konečnom dôsledku navigovanie podľa 3D obrázka z navigácie:
Takže čo sú to tie Polianky a čo to tu máte za dopravné značenie?
Všetky novo značené majú aj čísla exitov a názov MÚK je aj 500m pred MÚK.
Názov MÚK je daný miestom MÚK a preto niekedy ten názov takmer nikomu nič nehovorí. Naproti tomu (najväčšia) MÚK Trnava je od Trnavy pekne ďaleko a miestna MÚK Trnava má názov Trnava-server (a pritom je na juhozápade). Hotové kocurkovo.
PS: V Bratislave sa preprojektovávajú všetky tabule na D1 a D2, budú aj nové názvy križovatiek.
Určite som tam doplnil "Exit 59: " ale nespomínam si aký tam bol pred tým text. Čo ma k tomu viedlo?: zmena na Exite 55 (už neviem kto to zmenil) a stránka NDS. Keď už riešime exity má k nim jednu otázku alebo porovnanie k zahraničiu. Niekde majú všetky rampy bez mesta, čo má vplyv na zobrazovanie textu hlášok.shalafi wrote:vlado_s je toto https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... =102307522 Tvoj edit a ak ano, co Ta viedlo k oznaceniu Exitu nazvom MÚK a nie cielmi na zjazdovej tabuli ako je to dohodnute?
Guri bol proti označovaniu centrum, lebo je takmer na každej A ktoré ciele dáme na exite 55, lebo textovo aj skrátene je toho hodne veľa?
Ak je tam vyplnené mesto tak za názov segmentu dopĺňa napr. ", Bratislava", čo predlžuje text a občas vyzerá divno. Skús pozrieť napr. vo Viedeni...
Ak je tam vyplnené mesto tak za názov segmentu dopĺňa napr. ", Bratislava", čo predlžuje text a občas vyzerá divno. Skús pozrieť napr. vo Viedeni...
Dal som tam "Exit Patrónka" a keď NDS doplní číslo tak to bude "Exit 59..."
K tomu mestu: navigátor zobrazí "Exit Patrónka, Bratislava". Ak tam to mesto nebude, tak navigačné hlášky budú krajšie (Exit Patrónka"), na druhú stranu v reportoch možno "Exit Patrónka, Bratislava" upresňuje, že sa to miesto nachádza v meste.
K tomu mestu: navigátor zobrazí "Exit Patrónka, Bratislava". Ak tam to mesto nebude, tak navigačné hlášky budú krajšie (Exit Patrónka"), na druhú stranu v reportoch možno "Exit Patrónka, Bratislava" upresňuje, že sa to miesto nachádza v meste.
Včera som pozorne sledoval značenia exitov na D1. Máme toľko koncepcií, že to až bolí. Máme 2 alebo 3 nové koncepcie (s číslami exitov). Jedna z nich používa názov križovatky na takmer každej tabuli (napr. pri Senci), novšia pri Piešťanoch to má na prvej a tretej a mám pocit, že na R1 je to inak (dnes skontrolujem). Staré značenie má názov križovatky iba na prvej (do 1/2 roka by malo by vymenené za nové).
Na R1 sú už takmer všetky križovatky označené nanovo, ibaže jednotnosť je to posledné čo ich zaujímalo. Je to ako keby len oprášili pôvodné texty a cez random funkciu niečo upravili. Držali sa hesla treba vytvoriť priestor na neustále zlepšovanie.
Názov nasledujúcej križovatky sa nachádza na značení predchádzajúcej križovatky, čo dostatočne včas upozorňuje na exit, ale waze dokáže zobrazovať iba jeden odbočovací text (nad 2 km by sa hodil názov MÚK a potom významný smer). Trochu mi vadia hlášky o 7123km PPZ
Názov nasledujúcej križovatky sa nachádza na značení predchádzajúcej križovatky, čo dostatočne včas upozorňuje na exit, ale waze dokáže zobrazovať iba jeden odbočovací text (nad 2 km by sa hodil názov MÚK a potom významný smer). Trochu mi vadia hlášky o 7123km PPZ
Re: Bratislava, D2 zjazd smer Patrónka