Post by Sanicko
vlado_s wrote: Máme toľko koncepcií, že to až bolí...
Tak ludia v NDS sa musia niecim zamestnat a zabavit ;-) Vyriesit nieco systemovo a poriadne, znamena zrusit dovod svojej existencie :-D
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by shalafi
ok, pojdem na to s chladnejsou hlavou :?

vlado_s je toto https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... =102307522 Tvoj edit a ak ano, co Ta viedlo k oznaceniu Exitu nazvom MÚK a nie cielmi na zjazdovej tabuli ako je to dohodnute?
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
ano, stranka NDS .. prave o tom hovorim, ze by tam nemal byt nazov exitu, ale nazvy zo smerovych tabul (centrum, patronka)
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
Ako sa zmeni zobrazenie exitu, ak tam nie je vyplnene mesto? Toto som nejako nikde nepostrehol :? v poslednom case mam malo casu :(
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by vlado_s
MagicOfLA wrote:Označený je BA-Polianky a takto avizoval dopredu i Waze, že budem odbočovať. Všetko je v najlepšom poriadku... zatiaľ :).
To čo nasledovalo, spôsobilo na začiatok zmätenie, v konečnom dôsledku navigovanie podľa 3D obrázka z navigácie:
Takže čo sú to tie Polianky a čo to tu máte za dopravné značenie? :roll:
Štandardne 2km pred MÚK je tabuľa s jej názvom, následne 1km, 500m a 0m sú tabule s významnými cieľmi.
Všetky novo značené majú aj čísla exitov a názov MÚK je aj 500m pred MÚK.
Názov MÚK je daný miestom MÚK a preto niekedy ten názov takmer nikomu nič nehovorí. Naproti tomu (najväčšia) MÚK Trnava je od Trnavy pekne ďaleko a miestna MÚK Trnava má názov Trnava-server (a pritom je na juhozápade). Hotové kocurkovo.
PS: V Bratislave sa preprojektovávajú všetky tabule na D1 a D2, budú aj nové názvy križovatiek.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
shalafi wrote:vlado_s je toto https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... =102307522 Tvoj edit a ak ano, co Ta viedlo k oznaceniu Exitu nazvom MÚK a nie cielmi na zjazdovej tabuli ako je to dohodnute?
Určite som tam doplnil "Exit 59: " ale nespomínam si aký tam bol pred tým text. Čo ma k tomu viedlo?: zmena na Exite 55 (už neviem kto to zmenil) a stránka NDS. Keď už riešime exity má k nim jednu otázku alebo porovnanie k zahraničiu. Niekde majú všetky rampy bez mesta, čo má vplyv na zobrazovanie textu hlášok.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Guri bol proti označovaniu centrum, lebo je takmer na každej ;) A ktoré ciele dáme na exite 55, lebo textovo aj skrátene je toho hodne veľa?
Ak je tam vyplnené mesto tak za názov segmentu dopĺňa napr. ", Bratislava", čo predlžuje text a občas vyzerá divno. Skús pozrieť napr. vo Viedeni...
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Dal som tam "Exit Patrónka" a keď NDS doplní číslo tak to bude "Exit 59..."
K tomu mestu: navigátor zobrazí "Exit Patrónka, Bratislava". Ak tam to mesto nebude, tak navigačné hlášky budú krajšie (Exit Patrónka"), na druhú stranu v reportoch možno "Exit Patrónka, Bratislava" upresňuje, že sa to miesto nachádza v meste.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Včera som pozorne sledoval značenia exitov na D1. Máme toľko koncepcií, že to až bolí. Máme 2 alebo 3 nové koncepcie (s číslami exitov). Jedna z nich používa názov križovatky na takmer každej tabuli (napr. pri Senci), novšia pri Piešťanoch to má na prvej a tretej a mám pocit, že na R1 je to inak (dnes skontrolujem). Staré značenie má názov križovatky iba na prvej (do 1/2 roka by malo by vymenené za nové).
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Na R1 sú už takmer všetky križovatky označené nanovo, ibaže jednotnosť je to posledné čo ich zaujímalo. Je to ako keby len oprášili pôvodné texty a cez random funkciu niečo upravili. Držali sa hesla treba vytvoriť priestor na neustále zlepšovanie.

Názov nasledujúcej križovatky sa nachádza na značení predchádzajúcej križovatky, čo dostatočne včas upozorňuje na exit, ale waze dokáže zobrazovať iba jeden odbočovací text (nad 2 km by sa hodil názov MÚK a potom významný smer). Trochu mi vadia hlášky o 7123km PPZ ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message