Post Reply

Radary do mapy

Post by
Zdravím všechny.
Rád bych se zeptal na "nakopnutí" jak tvořit do mapy radary. Pročítal jsem CZ diskusi ale nenašel info.
Z klienta v mobilu to funguje, ale radar po čase zmizí a do mapy na webu se vůbec nepřevede.
Je to zajímavé. Díky.
Jinak teď aktuálně v nadšení tvořím Plzeň. :D

POSTER_ID:279110

1

Send a message

Post by audis
rolfovo wrote:Já si myslím, že infotabule nemají v radarech naprosto co dělat. Jsou skoro v každé vesnici a když je někdo bude cpát do radarů, stane se výstraha před nimi naprosto k ničemu, protože najednou budou všude :-(
přesně tak! radar je radar = kasírování. info cedule je info. hotovo konec. infocedule do radarové (databáze) nepatří! Stejně jako to rozlišují na poi.cz.
audis
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by AZgdvm
infotabule urcite do map nie, nema zmysel ich tam mat
AZgdvm
Send a message

Post by blondynka
Ku..va lidi, policajty s radarem nehlašte jako radar, ale jako policejní hlídku a do komentáře napište laser nebo ramer.
Když to nahlásíte jako radar, tak se o tom nikdo kolem nedoví, protože se to musí (naštěstí) zeditovat v mapách a pak to tam zůstane natrvalo a celý waze bude na nic, protože když si z poi.cz nahrajete databázi mobilních radarů, tak zjistíte, že se měří všude.
Hlášení radarů je pouze stacionární radary (úsekáče, traffipaxy a stacionární ramery), vše ostatní je hlídka (skrytá) s popisem.
Jinak nebudeme dělat nic jinýho, než čistit mapu od blbě nahlášených radarů. Druhá věc je, že každý druhý hlásí kameru na semaforu jako radar, přestože se jedná o systém řízení dopravy. Nešlo by sem jako hlavní a první bod dát odkaz na poi.cz, kde je vše vysvětleno i s fotodokumentací? I když mám strach, že to moc nepomůže...
blondynka
Send a message

Post by blondynka
Kur..., už zakažte hlášení radarů v běžné nabídce! Po vánocích asi všichni, co dostali nový foun a nainstalovali waze hlásí každou kameru na semaforu jako semaforovoý radar :evil:
Téměř každý semafor má kameru, ale v Praze je pouze cca 10 křižovatek, kde se skutečně hlídá červená.
Stejně tak měření rychlosti - u radarů by mělo být velké varování, že se jedná pouze o stacionární radary, nikoli o hlídky s radary! Už mě nebaví pořád v Praze čistit mapu od falešně nahlášených radarů a semaforů
blondynka
Send a message

Post by blondynka
Mě už to nebaví. Odmítám dál čistit mapy od falešných radarů, dokud nezmizí z hlavní nabídky. To je práce na h....
Nešlo by kromě schování nabídky stabilních radarů hlouběji do menu ještě přidat do sekce "hlídka" variantu "radar"? Odradilo by to uživatele hledat sekci radary a navíc dost lidí má antiradar a specifikovali by přesně danou hlídku - já to píšu do komentů, ale to dělá málokdo
blondynka
Send a message

Post by Droncz
rolfovo wrote:Já si myslím, že infotabule nemají v radarech naprosto co dělat. Jsou skoro v každé vesnici a když je někdo bude cpát do radarů, stane se výstraha před nimi naprosto k ničemu, protože najednou budou všude :-(
Nojo, jenže to je dnešní realita - radary jsou skoro všude, protože skoro v každé vesnici, protože skoro v každé vesnici by lidé rádi, aby řidiči jezdili úměrně. A skoro každý tenhle radar umí snímkovat!
Z obou důvodů bych tedy osobně hlasoval pro jejich uvádění:
1) je to místo, kde bys opravdu měl dodržovat rychlost
2) je to radar, který tě velmi pravděpodobně (byť ne jistě a ne pokaždé) může vyfotit
Droncz
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by Droncz
MedaBeda wrote:Pokud někdo nevidí už z dálky ceduli jak kráva, která na něj svítí nebo bliká, tak je blb nebo slepec a nemá za volantem co dělat.
Tedy, musím říct, že jsem čekal trochu věcnější diskuzi, než argumenty typu "blb" a "slepec". Ale budiž.
Každopádně nějak nerozumím tomu, jak to vyvrací nebo možná potvrzuje mé názory na věc...?
Nebo, že by to bylo prostě jen takový "výkřik do tmy"? ;)
Droncz
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by duky5
Koľko ich je a teda kde sú? Ak vieš o konkrétnom, čo fotí a následne prídu poštou pokuty, daj ho do radarov, inak tam podľa mňa nemá čo robiť.
V zahraničí je situácia iná a samozrejme tieto radary by v databáze byť mali.

Sent from my Desire HD using Tapatalk
duky5
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by duky5
Muj osobni nazor je, ze hlavnim ucelem techto infotabuli je aby tam ridici zpomalili, protoze je to na nebezpecnem miste, treba u skoly atd. To same plati i o tech spouste usekovych mereni v Praze, ze kterych nemuzou vybirat pokuty, protoze jsou placeny z penez EU.

Takze jestlize varovani pred infotabuli nebo usekovym mereni v navigaci zpusobi, ze ridic zpomali na povolenou rychlost, tak to splnilo svuj ukol.
No skvelé, tak dajme varovanie pred každú tabuľu s názvom obce, veď aj to splní cieľ a isť v obci pomaly treba že....ach...

Sent from my Desire HD using Tapatalk
duky5
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by FenCZ
Co s radary, které jsou vytvořeny jako rychlostní, ale ve skutečnosti jsou to jenom info tabule? Počkat až půjdou editovat (pokud vůbec někdy půjdou), nebo je smazat a vytvořit nově jako falešné radary?
FenCZ
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times
Send a message
AM pro jihovýchodní část Moravy (BO, BK, BM, BV, HO, KM, UH, VY, ZL, ZN)