Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vitj
Zirland wrote:
vitj wrote:Ještě bych se chtěl zeptat k čemu čtverce L4 a L5?
Za předpokladu, že systém čtverců použijeme pro přidělování AM oblastí, tak je výhodnější pro člověka, který udělal L4, kterému jakože víc budeme věřit, přidělíme jeden velký čtverec než 100 malých.
To už ale zabíháme někam jinam, původně čtverce měli být pro jiný účel. Může to tak být, ale to teď asi není důležité. Obecně pro zamykání mi přijdou menší čtverce lepší, aby se dali v reálném čase dokončit.

Porubčan to sepsal hezky, takto mi to dává smysl.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Přiznám se, že po poslední změně s U-Turn začínám měnit názor na to co je hotovo. Přijde mi, že hotovo není nikdy a tedy zamykání celých oblastí není moc dobré. Důležité silnice ano, ale dál bych raději nešel.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
tex232 wrote: tak můžeme plošně zamknout L3 s tím asi niko mít problém nebude ...
Bude, protože jakmile na segment šáhne kdokoliv s vyšším levelem, tak je rázem zamčený výše ...
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
porubcan wrote:
vitj wrote:
tex232 wrote: tak můžeme plošně zamknout L3 s tím asi niko mít problém nebude ...
Bude, protože jakmile na segment šáhne kdokoliv s vyšším levelem, tak je rázem zamčený výše ...
ok, ak ta mozem poprosit, skus sa (alebo ktokolvek iny) pozriet na tu cast Trnavy, ktoru mam hotovu, ci by si tam mal vobec preco na nieco sahat:
napr. v tychto dvoch permalinkoch:
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT

a este doplnim, ze v podstate by mi to bolo fuk, ze to bude zamknute L5, kedze to uz je hotove...
Mapa v Trnave mi prijde naprumerne dobra, ale presto jsem nasel drobnustku, povolene odboceni doprava, prestoze je tam spojka, na druhe strane obdobne
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =149838738

Druhá věc jsou červené soft U-Turn na konci slepých ulic. Zatím netušíme jak se budou chovat a jestli se nebudou muset změnit. A podobných věcí může přijít v průběhu času spousta.

Na druhou stranu chápu, že za takto dobře udělanou mapou je obrovský kus práce a bylo by dobré ji ochránit. Přesto se spíš kloním k tomu, nechat méně významné silnice odemčené, aby nováčci mohli něco dělat a je zjevné, že práce bude pořád dost.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Omlouvam se, ze jsem sel mimo. Nejde o cervenou sipku, ale nadbytecnou zelenou pri odboceni doprava na sjezdech z 51.
Ale to je drobnost, jde mi o posledni odstavec, kde pises co bude potreba jeste delat.
Myslim, ze tam chybi obecny bod:
- upravy mapy na zaklade novych funkcionalit

Tezko rict co vsechno si vymysli, ale neco urcite ano a pak to bude moct udelat jen nekdo. Pokud na mapu sahne nekdo s vyssim levelem, tak se okamzite okruh rychle zmensuje.
Mame tu dve zakladni veci, ktere jdou proti sobe, ochrana mapy a moznost novacku na ni pracovat. Prijde mi dulezitejsi ta druha cast i pres riziko poskozeni mapy. Nemelo by byt zasadni, protoze dulezite silnice by zamceny byt meli. Jeste bych dodal, ze ani jak vime, ani zamek L3 nemusi byt dostatecny.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vlado_s
Narovnával som segmenty a posúval polohy hlášok. Určite sa na tom nedá zarobiť.
Ja si spomínam, že ten kruhák bol zamknutým Diamantom a prerobil si ho keď bol známy bug v prístupových právach ale môžem sa mýliť (a tak bolo zamknutých 70% Kosíc, spomínaš si:?) ;) Verím, že kruhák bude OK.

K EDIT: Myslavská bola nesprávne označená ako Street a pritom je to cesta III. triedy.

PS: Žiaľ nemôžem za to, že nemôžeme znížiť zámok.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Sanicko wrote:
vlado_s wrote:Ja si spomínam, že ten kruhák bol zamknutým Diamantom a prerobil si ho keď bol známy bug v prístupových právach ale môžem sa mýliť (a tak bolo zamknutých 70% Kosíc, spomínaš si:?) ;)
Spominam si, no unika mi suvislost s dnesnym stavom...
Vychádzam aj z PMiek čo som od Teba včera dostal. Mám pocit, že Ťa hlavne trápia zámky, ktoré nevieš odomknúť (dnes sa to už nedá nijako obísť). Ak aj niečo zamknem, tak nemám problém (na žiadosť aj cez PM) potrebné odomknúť.
Sanicko wrote:Juzna vetva krizovatky tusim (ak si to spravne vybavujem) ano... Mea culpa, cestu v obci som neprekontroloval podla SSC a doveroval Diamantovi... Severna a vychodna vetva krizovatky 100% nie (napriek tomu je zeditovana cela krizovatka), rovnako ako cela 050192, 050195 a cesty v obci Baska... Vsetko zeditovane 27. decembra...
Do Basky vozim kazdy den syna tam a spat... Cesty v obci som niektore vyvalcoval, dalsim pedantsky upravoval geometriu... Napriek tomu potrebovali zasah :?:
Tá oprava sa týkala južnej časti Myslavskej. Ostatné segmenty/križovatky som upravoval, aby sedeli hlášky + spájal rozkúskované segmenty + odstraňoval segmenty pomenované medzerou. Ak mám byť dôsledný, tak je tam ešte čo upravovať:
- tieto segmenty by mali byť Level 0
- táto križovatka by mala byť cca 15 metrov južnejšie, aby boli vo všetkých jej smeroch generované správne hlášky
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Nemôžem za to, že nový spôsob zamykania je taký aký je. Aj ja som mal a mám k nemu výhrady. Aj som mal návrh ako ho upraviť, ale s tým by sa nik vo waze neotravoval...
S tým kruháčom medzi Dubnicami som nebol spokojný (ani po mojich úpravách), tak čo som mal robiť, že pri ďalšom a ďalšom prejazde som nebol spokojný. Ešte aj pred Vianocami som tak zanechal URko, že nenaviguje cez samostatnú vetvu a nejaký akčný to hneď zatvoril.

Nikde nie je povedané, že oblasť má iba jedného editora a tak tu musíme nejaké spolunažívať, aj keď to nie vždy je ľahké.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Sanicko wrote:Dlhujem vlado_s priznanie aj na tomto verejnom fore (v PM sme si objasnili), ze na predmetnom kruhovom objazde:
Sanicko wrote:...mozes mi tu verejne objasnit, preco bolo nutne prerabat cely kruhac a tym ho zamknut L4? Ten kruhac som prerabal pred stvrtrokom (nulak), vyladil ho a jazdim ho denne...
skutocne medzi sviatkami vznikol problem pri routovani na prave odbocenia, ktore maju prakticky kruhovy objazd obchadzat...
Viac k teme tohoto kruhaca v diskusii, ktoru vlado_s vytvoril tu
Vyjasnené. Ďakujem.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
milo12 wrote:
MagicOfLA wrote:Uz som to tu raz pisal, je fakt nerealne, aby sme my kukali kazdy segment, co chceme editovat, ci nahodou nie je uz predom zamknuty.
Magic, to MY znamena (Shalafi, Vlado a Ty). Vlado hromadne preeditovava cele Slovensko od Bratislavy po Kosice. Nie je to divne? Mne Vlado preeditoval polovicu Trencina a zamkol na L4. 80% ciest som vytvoril, upravil, atd. Teraz mam koli jeho najazdom pisat vsetko do fora??? Potom nepotrebujete miestnych AM a stacite na vsetko VY. Ked som to videl, tak som mal chut vykaslat sa na Waze. Minimalne by mal nechat cesty odomknute a poziadat AM o zamknutie na L3.

Milo

PS: Len taka mala podotazka: To Vlado tak podrobne pozna Slovensko, zakazy odbocenia, jednosmerky, druhy ciest, atd. aby vsetko rad radom menil?
Odpoviem aj za Magica. To My sú viacerí a čoskoro k nim pribudne porubcan a foxitrot ;) (a potom všetky nimi editované segmenty sa zamknú L4).
Neviem ako myslíš hromadne preeditováva celé Slovensko, ale s porubcanom a foxitrotom sme opravili cca po 20% soft turnov. Mimo to aktuálne som v KE chystám sa k LC potom do BA a skočím aj do Dubnice. Nemyslím, že musím uvádzať kde ešte pôjdem.
Mám otázku ako si myslel, že som zamkol polovicu Trenčína L4? (Ja som opravil v Trenčíne soft turny ešte ako L3 a ako L4 som robil iba kruhák pri nákupnom centre a 1-1,5 hodinovú prácu na jednej križovatke nenechám odomknutú.)
Určite sú potrební aj ďalší AM, nikde však nie je povedané, že jeden AM môže robiť iba v jednom meste.

PS: Vlado používa aj street view, aby si overil zákazy, jednosmerky a CDB a iné mapové systémy pre druhy ciest atď. Radom nič nemení, iba opravuje nedostatky. Či to sa nesmie? :shock:
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message