Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by GinBook
O zamkách a zamykaní by se dala napsat knížka a 20 pokračování z nejasným koncem. :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
porubcan wrote:otazka do plena:

ked zmapujem nejaku oblast, sidlisko alebo ulicu do stavu, ze:
- su 100% spravne nazvy ulic, vratane alt. names a prislusnosti k obci alebo jej casti.
- segmenty su v spravnej pozicii voci GPS
- neexistuju soft-turn, revcon a u-turn anomalie
- su korektne povolene/zakazane odbocenia
- su korektne vyznacene jednosmerky
- segmenty su spravne kategorizovane v zmysle dohodnutej konvencie
- su doplnene vsetky cisla domov

je podla vas lepsie:
1. cele, do posledneho segmentu, to zamknut L3?
2. nechat zamknute iba hlavne tahy a obycajne ulice nechat odomknute?


Reknu muj nazor.
Pokud je neco udelane na 100 procent, klidne zamknout na L3 i vice.

Ostatne mam v hlave takovej malej navrh. Jen nevim zda uz uzral pro ventilaci do diskuze.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
porubcan wrote: otazka do plena:

ked zmapujem nejaku oblast, sidlisko alebo ulicu do stavu, ze:
- su 100% spravne nazvy ulic, vratane alt. names a prislusnosti k obci alebo jej casti.
- segmenty su v spravnej pozicii voci GPS
- neexistuju soft-turn, revcon a u-turn anomalie
- su korektne povolene/zakazane odbocenia
- su korektne vyznacene jednosmerky
- segmenty su spravne kategorizovane v zmysle dohodnutej konvencie
- su doplnene vsetky cisla domov

je podla vas lepsie:
1. cele, do posledneho segmentu, to zamknut L3?
2. nechat zamknute iba hlavne tahy a obycajne ulice nechat odomknute?
porubcan wrote:
GinBook wrote:Reknu muj nazor.
Pokud je neco udelane na 100 procent, klidne zamknout na L3 i vice.

Ostatne mam v hlave takovej malej navrh. Jen nevim zda uz uzral pro ventilaci do diskuze.
osobne to vidim tak na 99%-ny stav. predsalen sa moze stat, ze niekde nejaka hlaska bude skoro/neskoro alebo drzte sa a pritom by sa viac hodilo odbocte alebo naopak. pripadne bude chybat nejaka cesticka popred panelak alebu niekde nejaka cesticka za posledne mesiace vznikla...
pytal som sa preto, ze dostat tu mapu do takeho stavu zaberie niekolko dni, uz len samotne cisla domov su poriadna robota. a nechat to na pospas novemu editorovi, ktory netusi co a ako mi pride riskantne. (ja viem, zatial sa toho zas tolko zleho nestalo, no skusme sa pozriet na Taliansko - tam kvoli vandalizmu zamkli kompletne celu mapu a editovat mozu iba AMi)

s tym navrhom na diskusiu... pokym ho sem nedas sa asi nedozvies, ci uz je ten spravny cas.

Táákže:
Porubcan, Tvůj dotaz mi nahrál do karet a za to ti děkuji.

Už delší dobu přemýšlím nad takovým malým projektem.
Jedná se mi o kompletaci jednotlivých míst na úrovni 95-100 procentní editace a následné zamčení na L3 či spíše L5 tak, že do toho již nikdo nezasáhne pokud nedostane vyjímku zde na fóru. Tím vyeliminujeme náhodné chyby.

Jde jen o nějaký postup. Zda rozparcelovat republiku na kousky pomocí třeba scriptu na čtverečky a očíslovat jednotlivé čtverečky (parcely) a poté vytvořit seznam do kterého by se psalo vyhodnocení těchto čtverečků. Třeba "Není mapový podklad","Rozpracováno","Skoro hotovo","Dokončit číslování objektů a zamknuto L3","Hotovo a zamknuto L5".
Nebo i jiný systém jak to kompletovat, což je věcí diskuze.

Jde mi o to aby jsme finišovali kompletně mapu či jednotlivé úseky a nemuseli se pořád náhodně vracet na jednotlivá místa a kontrolovat co kdo tam udělal. Tím by jsme si i vzájemně šetřili čas náhodným hledáním chyb náhodně po mapě. Je už dost dědin, měst které jsou na úrovni 100 procentního vyhotovení.

Každý z nás má asi zkušenost jak dokáže L1 a i L3 nešikovně zasáhnout do hotového místa. Samozřejmě každý z nás, kteří máme víc jak L3 můžeme udělat ptákovinu, proto by musela proběhnou kontrola jiného editora daného místa než by se trvale zamkla na L5.

Porubcan píše o číslování objektů. Z jedné stránky jsem rád, že i nováčci číslují objekty, jenže pro speciální povolení čísel musí být stejně L3, takže bych toto nebral v potaz při hodnocení a nechal to na úrovni L3.
Pokud by někdo chtěl dodělat uličku, novou cestu tak na to je fórum a povolení pro tuto činnost v daném místě.

Jestliže tu máme již manamegent skorem na profi úrovni :D, posuňme to tam i pracovně a logisticky.

No trošku jsem si tu vylil srdce, bo do dneška se ani nepřerozdělilo fórum na jednotlivé specializace, tak aby to bylo přehlednější, takže nedoufám v posun do předu.

Howgh GinBook
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
vitj wrote:Souhlas s tím, že by měli být "kompletně" zeditované oblasti zamčené.
Ke čtvercům bych přidal ještě jiný pohled, v seznamu by měly být ještě dálnice, silnice první třídy a je otázka jestli přidat silnice druhé třídy. Z pohledu navigace jsou extrémně důležité (viz. diskuse o směrování) a tak by měli být zamčené nezávisle na čtvercích.
Čtverce by měli mít takové hranice, aby nedělily menší města a vesnice na půl.
Pokud se udělá čtvercová síť, jen těžko dosáhneš na tak velké ploše aby nebyly přes města či dědiny nerozdělené čtverce. Ono by to až tak nevadilo. Spíše .....

Je potom otázka jak by měly být velké 2x2km, 5x5km , jinak ??????

Ano hlavní tahy dálnice, cesty 1 třídy i 2 třídy bych klidně dal do seznamu samostatně a také Lock bez ohledu na čtverce.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
tex232 wrote:Jenže co je to "kompletně zeditované" na to má každý jiný názor viz. dnes letiště podle mne je to zeditováno pořádně až dnes.
Kompletně zeditované je v této chvíli nulová hodnota.
Až, když, možná, snad by se tento projekt uskutečnil, vezmeš si na starost daný čtverec a v něm si budeš tak dlouho hrát až si budeš myslet, že to více nejde. Potom zahlásíš změnu na fóru v dokumentu změníš hodnocení a jako L3 zamkneš vše v tomto čtverci na L3. Provede se kontrola třeba vícero kolegy a pokud se uzná jako 100 procentní stav, nahodí se L5 a zápis hodnocení v dokumentu.

Je jasné, že waze systém je jako živý organismus který se neustále vyvíjí (jaké "i"y" po druhém v?) a nikdy nebude nic na 100 procent. Nynější spuštění čísel popisných je toho příkladem.ˇ Prostě ta fičura chce dodělat jako systém a my to budeme zase dokolečka znova zadávat 13/1; 14a a podobně. Potom přijde možnost zadávat ručně routing a další a další. To jde ale už zapracovat do dokumentu a z daným čtvercem nadále pracovat.

Další věc pro ulehčení pro koordinátory při udělování AM práv a území v daných čtvercích. Jasně daná velikost a dá se s tím také nadále pracovat.

Foxitrot píše, že něco takového je v Holandsku. no já to viděl v Belgii (asi stejný princip věci).
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Prosím

Uměl by někdo udělat takový script? Něco jako vrstva mřížky do editoru třeba 4x4 km.
A očíslování od 1 do x, nebo řada 1 až x a sloupec A až xx
Jen pro představu jak by to vypadalo.

Možná by jsme to mohli každý jen pro sebe použít pro lepší orientaci a organizaci při editování

Dík
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Zirland wrote:Dovolil jsem si s ohledem na rozlohu státu v první fázi navrhnout L3 grid o velikosti cca 3,5 x 3,5 km
L3grid.png
L4 grid bych pak navrhoval 10x10 L3 modulů (35 km)
L5 grid bych navrhoval 5x5 L4 modulů (175 km)

To se mi docela zamlouva. :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
GinBook wrote:
Zirland wrote:Dovolil jsem si s ohledem na rozlohu státu v první fázi navrhnout L3 grid o velikosti cca 3,5 x 3,5 km
L3grid.png
L4 grid bych pak navrhoval 10x10 L3 modulů (35 km)
L5 grid bych navrhoval 5x5 L4 modulů (175 km)

To se mi docela zamlouva. :)
Mas nejaky script na to? A sel by dat do fora pro ostatni?
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Zirland wrote:
GinBook wrote:Mas nejaky script na to? A sel by dat do fora pro ostatni?
Jaký script, na co potřebuješ script. Uklidni se, hezky si sedni a počkej až ti zveřejním mapu s gridem :) Prvně se snad dohodneme na tom jak to má být velké, ne?


Jsem se jen slusne zeptal no.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Ja to tady ctu a cekam co zde vypadne.
Padlo nekolik ruznych navrhu, pripominek.
Navic se tu pomichaly 3 temata, ktere navazuji na sebe.
Ja to prozatim pochopil tak, ze cekame na ujasneni AM pozadavku ( ctvercova sit) a pote muzeme nejak navazat na tyto ctverce pokud se nejak dohodneme ci nikoliv.
Ohledne zamykani jsi to napsal nadherne.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message