Diskusia o zamykani segmentov a rank Leveloch

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Diskusia o zamykani segmentov a rank Leveloch

Postby foxitrot » Wed Apr 03, 2013 11:29 am

GinBook wrote:Další věc pro ulehčení pro koordinátory při udělování AM práv a území v daných čtvercích. Jasně daná velikost a dá se s tím také nadále pracovat.

Foxitrot píše, že něco takového je v Holandsku. no já to viděl v Belgii (asi stejný princip věci).

Beriem spat :oops: naozaj to bolo Belgicko:
http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=149&t=25768
http://editor.giscloud.com/rest/1/maps/ ... rlist=true
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2510 times
Been thanked: 1135 times

Postby tex232 » Wed Apr 03, 2013 11:09 am

pod tohle se podepíšu
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Has thanked: 433 times
Been thanked: 356 times

Postby porubcan » Wed Apr 03, 2013 10:50 am

co sa tyka udelovania L4, som za to, aby sme si definovali ine pravidlo ako 100k editov a aby sme mali pocetnejsiu komunitu L4 AMov.
je potrebne to prediskutovat separatne. avsak tiez by som asi urcil minimalny pocet editov/bodov - to by velmi hrubo vypovedalo o skusenostiach area managera (povedzme 50k editov a/alebo 200k bodov). Pri AM je podla mna dolezite aj to, ze realne s Waze jazdi a vie potom z vlastnej skusenosti vyhodnotit, co ktora uprava mapy sposobi navigacnym instrukciam.
myslim, ze takato diskusia by mohla prebehnut (mozno aj offline, t.j. mimo forum, mozno prazsky Champs meetup?) v ramci komunity nasich aktualnych CMs/champs/coordinators/experts/aktivnych L4 AMs

co sa tyka pravidiel pre zamykanie:
za predpokladu, ze su segmenty spravne kategorizovane a pomenovane (nazvy obci v zmysle dohodnutej konvencie, alt. nazvy ulic obsahuju cislo cesty, ak existuje), su odstranene soft/rev/u-turny, segmenty su v spravnej GPS pozicii, tak by som navrhol taketo pravidla pre zamykanie:
1. Dialnice, rychlostne cesty, ich rampy - min. L4
2. Cesty I., II. a III. triedy mimo obce v lokalitach, kde su doplnene vsetky obce - L3
(po uprave pravidiel pre pridelovanie L4, cesty I. triedy - L4)
3. Cesty I., II. a III. triedy v obci - L3, za predpokladu, ze su napojene bocne ulice.
4. ulice v obciach, ktore maju spravne ocislovane domy - min. L3
5. segmenty, ktore su v rozpore s foto podkladom (zmeny cestnej siete, ktore este foto podklad nereflektuje), min. L3. zaroven segmenty so zakazmi odbocenia, ktore nie su zrejme z vodorovneho znacenia, min. L3

6. zamykanie landmarkov - na teraz urcite min. L3 zamknut cerpacie stanice, ktore splnaju nalezitosti podla pravidiel pre ich oznacovanie. v buducnosti mozme okruh zamykanych landmarkov rozsirit.
Last edited by porubcan on Wed Apr 03, 2013 11:42 am, edited 1 time in total.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 750 times
Been thanked: 1692 times

Postby GinBook » Wed Apr 03, 2013 10:49 am

Prosím

Uměl by někdo udělat takový script? Něco jako vrstva mřížky do editoru třeba 4x4 km.
A očíslování od 1 do x, nebo řada 1 až x a sloupec A až xx
Jen pro představu jak by to vypadalo.

Možná by jsme to mohli každý jen pro sebe použít pro lepší orientaci a organizaci při editování

Dík
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 845 times
Been thanked: 1553 times

Postby GinBook » Wed Apr 03, 2013 10:42 am

tex232 wrote:Jenže co je to "kompletně zeditované" na to má každý jiný názor viz. dnes letiště podle mne je to zeditováno pořádně až dnes.

Kompletně zeditované je v této chvíli nulová hodnota.
Až, když, možná, snad by se tento projekt uskutečnil, vezmeš si na starost daný čtverec a v něm si budeš tak dlouho hrát až si budeš myslet, že to více nejde. Potom zahlásíš změnu na fóru v dokumentu změníš hodnocení a jako L3 zamkneš vše v tomto čtverci na L3. Provede se kontrola třeba vícero kolegy a pokud se uzná jako 100 procentní stav, nahodí se L5 a zápis hodnocení v dokumentu.

Je jasné, že waze systém je jako živý organismus který se neustále vyvíjí (jaké "i"y" po druhém v?) a nikdy nebude nic na 100 procent. Nynější spuštění čísel popisných je toho příkladem.ˇ Prostě ta fičura chce dodělat jako systém a my to budeme zase dokolečka znova zadávat 13/1; 14a a podobně. Potom přijde možnost zadávat ručně routing a další a další. To jde ale už zapracovat do dokumentu a z daným čtvercem nadále pracovat.

Další věc pro ulehčení pro koordinátory při udělování AM práv a území v daných čtvercích. Jasně daná velikost a dá se s tím také nadále pracovat.

Foxitrot píše, že něco takového je v Holandsku. no já to viděl v Belgii (asi stejný princip věci).
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby tex232 » Wed Apr 03, 2013 10:18 am

Jenže co je to "kompletně zeditované"? Na to má každý trochu jiný názor viz. dnes Letiště a kruhák podle mne je to zeditováno pořádně až dnes po mém zásahu. A někomu se to stále nemusí líbit ...

Já mám jiný návrh - už jsem to psal nezamykat vše tupě na L5 ale udělat komunitu lidí kteří fungují a zde na fóru a jsou aktivní a těm dát L4 a zamykat to la L4 - to mi přijde dobrý kompromis nemusí se stále psát o odemčení a mapa bude chráněná. L4 mi přijde už dost ...

Podle mne není mapa hotová niky z principu by to mělo žít a dolaďovat mapu aby by stále lepší musí se samozřejmě chránit proti poškození ...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Has thanked: 433 times
Been thanked: 356 times

Postby GinBook » Wed Apr 03, 2013 10:13 am

vitj wrote:Souhlas s tím, že by měli být "kompletně" zeditované oblasti zamčené.
Ke čtvercům bych přidal ještě jiný pohled, v seznamu by měly být ještě dálnice, silnice první třídy a je otázka jestli přidat silnice druhé třídy. Z pohledu navigace jsou extrémně důležité (viz. diskuse o směrování) a tak by měli být zamčené nezávisle na čtvercích.
Čtverce by měli mít takové hranice, aby nedělily menší města a vesnice na půl.

Pokud se udělá čtvercová síť, jen těžko dosáhneš na tak velké ploše aby nebyly přes města či dědiny nerozdělené čtverce. Ono by to až tak nevadilo. Spíše .....

Je potom otázka jak by měly být velké 2x2km, 5x5km , jinak ??????

Ano hlavní tahy dálnice, cesty 1 třídy i 2 třídy bych klidně dal do seznamu samostatně a také Lock bez ohledu na čtverce.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Wed Apr 03, 2013 9:00 am

Souhlas s tím, že by měli být "kompletně" zeditované oblasti zamčené.
Ke čtvercům bych přidal ještě jiný pohled, v seznamu by měly být ještě dálnice, silnice první třídy a je otázka jestli přidat silnice druhé třídy. Z pohledu navigace jsou extrémně důležité (viz. diskuse o směrování) a tak by měli být zamčené nezávisle na čtvercích.
Čtverce by měli mít takové hranice, aby nedělily menší města a vesnice na půl.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1227 times
Been thanked: 957 times

Postby foxitrot » Wed Apr 03, 2013 5:18 am

Ak si nájdete Holandskú stránku pre AM žiadosti, majú územie rozdelené na väčšie a menšie obdĺžniky, ktorým by nebol problém priradiť rôzne vlastnosti a poznámky. Tak by som si vedel predstaviť realizáciu GinBookovej predstavy a určite by to bolo prínosné. Dovtedy by som možno "nepodstatné" segmenty nezamykal (vyššie ako na L2 :grin:). Samozrejme čo je "nepodstatné" vždy bude na subjektívnom zvážení.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2510 times
Been thanked: 1135 times

Postby Pernstein » Wed Apr 03, 2013 5:18 am

GinBook wrote:Jedná se mi o kompletaci jednotlivých míst na úrovni 95-100 procentní editace a následné zamčení na L3 či spíše L5 tak, že do toho již nikdo nezasáhne pokud nedostane vyjímku zde na fóru. Tím vyeliminujeme náhodné chyby.

To bych viděl jako užitečné. Troufám si říct, že po půl roce už dokážu vytvořit mapu na odpovídající úrovni. Měl jsem za to, že v Praze není už co dělat, ale s číslováním ulic mě napadlo spojit tuto aktivitu s generální kontrolou každé ulice - když už ji nemám v paměti, tak podle Street View (což chápu jako zhruba 90% zdroj, vzhledem k 1-2letému stáří snímků). A překvapilo mě množství chyb a dokonce i celých chybějících ulic...

Celou kontrolu provádím tak, aby po ní byly správně pojmenované segmenty patřící k ulici dle databáze ČÚZK, (ve výjimečných případech kvůli správnému budoucímu routingu k číslům domů označím jménem ulice i oficiálně nepojmenované komunikace), správná odbočení, jednosměrný provoz, označení ulic s omezením provozu jako Private roads, u složitějších křižovatek odstranění možnosti otočení na světlech, číslování domů. Jako bonus jsem pokusně přidělal segmenty pro odbočovací pruhy na velkých světelných křižovatkách, kde se výrazně liší doba čekání a tím i tvorba kolon pro jednotlivé směry - myslím, že by to mohlo výrazně pomoci routování a výpočtu průměrné rychlosti segmentů, tím zpřesnit ETA. Např.
https://world.waze.com/editor/?lon=14.5 ... =142718666
https://world.waze.com/editor/?lon=14.4 ... TTTFTTTTFT
Uvidíme, jak se to bude chovat v praxi, ale při jízdě po trase by snad mělo držet autíčko na správném segmentu...

Mám takhle hotových cca 160 ulic a přibývají tempem kolem 20 denně - takže na rok o zábavu postaráno:-) Nicméně pokud by došlo ke vzájemné shodě, můžu takto upravené ulice zamknout i zpětně na L3 a pravidelně předložit seznam ke kontrole pro zámek L5.

Jen s těmi sektory to nepůjde, abych se v tom neztratil, jedu podle abecedy, takže se jedná nahodile o území celé Prahy.
Pernstein

Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia